SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 09 cze 2013, 17:13
klaudi ile czasu jesteś na sertralinie?

kalikali1 paro w takiej dawce już silnie działa antycholinergicznie - wpływ na pamięć murowany, nie mówiąc już o senności i słabości. Sertralina w takiej dawce powinna świetnie działać na lęki, tylko wiadomo, że początkowo może pobudzać przez działanie dopaminowe, ale wszystko powinno się unormować z czasem. Sertra w odróżnieniu do paro działała u mnie świetnie na libido, zwiększała energię i nie powodowała słabości. Pamięć, myślenie i koncentracja na sertralinie do kosmos w porównaniu z paro - czuć to działanie dopaminowe.

blackdog zamiast fluo sertralina lub escitalopram.
miko84

przez blackdog 09 cze 2013, 17:18
miko84 napisał(a):
blackdog zamiast fluo sertralina lub escitalopram.

dokładnie - jestem na 50 mg sertraliny- OD DZIŚ :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: c

jakiś kosmos dziś przechodzę, nie jem (jak zjadłam kanapkę myślałam, że zwrócę) płaczę na zmianę z atakami śmiechu - masakra jakaś - dobrze, że siedzę w domu- 1 dzień KOSZMAR - pewnie fluo mam jeszcze w sobie i taka reakcja- czy WY też mieliście 1 dzień takie jazdy????

Jak wyglądał Wasz 1 dzień z SERTRALINĄ?

:mrgreen:
F41, ?F31.0?

help me God

przez depas 09 cze 2013, 17:26
U mnie jeśli dobrze pamiętam nic szczególnego się w pierszy dzień nie działo. Pewnie tylko nie mógłbym w nocy spać, ale brałem na sen Trittico, także nie było problemu. Za to po kilku dniach dostałem lekkiej akatyzji, ale nie było to nic szczególnie ciężkiego. Ogólnie lek dobrze wspominam, nie wiem czy słusznie z niego jakiś czas temu zrezygnowałem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackdog 09 cze 2013, 17:48
zaraz korby dostanę

jejciu jak ja jutro w pracy wy3mam??
F41, ?F31.0?

help me God

przez depas 09 cze 2013, 17:53
Może powinnaś skontaktować się z lekarzem, niech wypisze Ci jakąś benzodiazepinę jeśli tak intensywnie reagujesz od początku na sertralinę. Sporo osób tak ma, myślę że lekarze powinni częściej dawać pacjentom benzo (np. Relanium czy Alprox) na wprowadzanie leku. Ja nigdy nie miałem z tym problemu, nowy lek z reguły nic mi nie robił, chociaż nie powiem, trochę miałem problemy z wenlafaksyną dwukrotnie, ale dało się przeżyć.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez blackdog 09 cze 2013, 18:07
mam tylko hydroxyzynę

ale nie wiem czy i jak mam brać

do lek nie mam tel bo to z NFZu
F41, ?F31.0?

help me God

przez Samjuż 09 cze 2013, 18:27
blackdog Bierz doraźnie czyli jak już czujesz że Ciebie trzęsie, ewentualnie na noc na sen.

przez depas 09 cze 2013, 18:40
Hydroksyzyna też daje radę, dawka 25mg powinna pomóc Ci się nieco uspokoić, 25-50mg przed snem pozwoli Ci zasnąć. Ale nie jest to lek porównywalny do benzo, mimo wszystko powinien pomóc.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez blackdog 09 cze 2013, 19:10
dz za wskazówki, spróbuję :) mam nadzieję że jutro w pracy tylko wytrzymam to jakoś :P wezmę hydro ze sobą jak coś - ale już się boję- co będzie za tydz jak mam wskoczyć na 100 :why:
F41, ?F31.0?

help me God

przez kalikali1 09 cze 2013, 20:19
Macie szczęście ze benzo was klepiom normalnie na tych lekach,u mnie dopiero 5mg-6mg alprazolamu dawało jako-taki efekt wiec dałem se spokój bo szkoda tablet :D

Nie skończyłem żadnej farmacji czy coś,poprostu interesuje sie lekami i swoje wiem :P
A lekarze to często konowały,rzadko sie trafi lekarz co wie więcej niz na ulotce.
No ale wiadomo trzeba go słuchac w koncu to tylko i AŻ lekarz :D

Chyba zdecyduje sie na sertralinke z mianseryną.200 + 30,powinno dać dobry efekt na lęki i sertra nie jest tak toksyczna jak Paro no i silniejsza niz escitalopram.

Jeszcze tylko sie spytam dla upewnienia czy generyki są gorsze od zoloftu-orygianalny?
Słyszałem tez pare opini ze lepiej trzymac sie na stałe jednego zamiennika bo inne nie dzialają przy zmianie,czy to tylko bzdury wyssane z palca?

Teoretycznie to ta sama substancja ale tak pytam dla upewnienia :smile:

przez miko84 09 cze 2013, 21:30
Generyki to to samo co oryginał, i nie różnią się między sobą za bardzo, poza tymi bardziej złożonymi tabletkami z przedłużonym uwalnianiem, ale to sertry nie dotyczy.
miko84

przez blackdog 09 cze 2013, 22:11
ja kiedyś próbowałam mianserin, ale najmniejsza dawka mnie potrafiła uśpić na 2 dni :)) dlatego nie brałam więcej; paroxetynę też łykałam prawie rok, ale też z marnym skutkiem i dostałam w trakcie manii trwającej dobry miesiąc- to był cudny okres, malowałam ściany, spałam po 3 godz i było mnie wszędzie pełno, aż trafiłam na oddział :P włączyli mi depakine 1600!!!! i seronil... i waga hop do góry ... depakiny już nie biorę ponad rok- okropne świństwo..
F41, ?F31.0?

help me God

przez miko84 10 cze 2013, 10:29
Biorę samą mianserynę tydzień i zaczynam się skłaniać do zdania, że nie jest to dobry lek do monoterapii. Ogromne osłabienie, zmulenie, jak na razie brak działania na nastrój i lęk. Kto by wytrwał na tym leku solo? :roll: Ale dam mu jeszcze trochę czasu.
miko84

przez Siding Spring 10 cze 2013, 10:42
Czyli mirtazapina jest lepsza?

Sortuj wg