SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 28 maja 2013, 15:48
Mój terapeuta zwykł mawiać, że alkohol przecież jeden z najskuteczniejszych antydepresantów znanych człowiekowi :D
beladin

przez cocoastar 28 maja 2013, 17:44
Witam! ;)
Mam pytanie, mam nadzieje, ze ktoś miał podobnie i będzie potrafil na nie odpowiedzieć. Dzisiaj zaczyna się 4 tydzień jak biore Setaloft. Jedna tabletka dziennie, rano. Na początku w pierwszym tygodniu dostałam tzw. ''kopa energetycznego'', wiedziałam ze wszystko się uda, ze leki mi pomogą, niestety nie trwało to długo. Już w 2 i 3 tygodniu objawy depresji się nasiliły, pojawiły się obawy, że czas oczekiwania na jakąkolwiek poprawę znowu się wydłuży.

Moje pytanie brzmi, czy to normalne ze podczas początkowego etapu brania tabletek objawu depresji się nasilają? po ilu tygodniach można spodziewać się poprawy?

Z góry dziękuje,
Pozdrawiam:*

przez beladin 28 maja 2013, 18:03
cocoastar, W taki sposób to przeważnie przebiega. Na początku czuje się raczej efekt lekko odurzający niż terapeutyczny. Trudno powiedzieć jak długo będziesz musiała czekać na poprawę. Wyraźne zmiany czuje się zwykle po 1,5 nawet do 3 mies. Dużo zależy od rodzaju zaburzeń, nasilenia objawów no i od Twoich oczekiwań również. Jeśli potrafisz się cieszyć nawet najmniejsza zmianą na lepsze to z każdym dniem powinno być coraz lepiej ;)
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 28 maja 2013, 19:25
beladin dla wielu pewnie tak, chociaż z medycznego punktu widzenia to depresant :)
miko84

przez Siding Spring 28 maja 2013, 19:26
a nie osobistego? :P. Z medycznego to chyba jednak antydepresant:)

przez Samjuż 28 maja 2013, 22:38
Beladin a tak dla ścisłości. Depresanty - grupa środków psychoaktywnych działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (uspokajająco, relaksująco, usypiająco, przeciwlękowo i spowalniająco).

Depresanty są często nadużywane (alkohol etylowy jest najpopularniejszym z nich). W dużej dawce mogą powodować utratę świadomości lub nawet śmierć.

przez beladin 29 maja 2013, 00:32
Samjuż, Powiem mu jak go spotkam ;)
beladin

przez Samjuż 30 maja 2013, 11:32
No i jestem po wizycie Setraliny nie dostałem do Wellburtinu, lekarka powiedziała że skoro lęków nie mam to nie potrzebne. Zasugerowała żebym sobie kupił L-tryptofan :D, zostało mi trochę miaseryny i dołączę sobie wieczorem i zobaczymy. I co myślicie czy gdzieś postarać się o Serte i zrobić kombo ???

przez elfrid 30 maja 2013, 15:37
miko84, juz 90mg mianseryny. Zyjesz po tym, nie przesypiasz nocy ii dni, nie obezwladniles lodowki?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 30 maja 2013, 18:20
Nie, właśnie jest w porządku. Apetyt mam zwiększony ale jak na razie potrafię to kontrolować i wybieram mniej kaloryczne rzeczy :) Chcę sprawdzić jak działają wyższe dawki tego leku. Nie wykluczam ponownego zwiększenia. Wiem, że niektórzy lekarze stosują wysokie dawki, mój mi proponował jakiś czas temu właśnie wysoką dawkę samej mianseryny. Czytałem paredziesiąt postów wcześniej w wątku mianseryny, że kiedyś byłeś na tym leku. Jak go wspominasz? Wiem, że u Ciebie dość mocno zwiększał apetyt i wagę chyba?
miko84

przez elfrid 30 maja 2013, 21:27
miko84, W dawce od 60mg jestem lekiem przeciwdepresyjnym i takie działanie wywiera. Ale nigdy nie brałem go solo tylko w połączeniu z fluo. Także, nie umiem ci odpowiedzieć czy nie będzie zmuły, senności i braku energii. Teoretycznie ma działanie noradrenalinowe, więc powinno być dobrze. Z reguły do 30mg na sen, powyżej od 60mg na depresję - z objawami lęku, trwogą, przedwczesnym budzeniem, melancholią. (zdaje się to twoje objawy tzw. depresji endogennej)
Ja mam raczej depresję atypową, która manifestuje się przede wszystkim makabryczną sennością, anhedonią, amotywacją i poczuciem wysiłku psychicznego i fizycznego przy każdej najprostszej czynności - 10 kaw nie jest w stanie pomóc, pomimo 12 godz snu. Mam jednak to szczęście, że 1-2tyg rzy aktywizujących: wenlafaksynie i fluoksetynie zwłaszcza senność mija jak ręką odjął. Więc nie muszę się męczyć 2-3 miesiące na działanie

Ile jesteś już na mianserynie? Daj znać jak działa solo? Czy jednak glebuje, czy aktywizuje. I czemu nie zdecydowałeś się na samą mirtę w dawce 45mg? Podobno to ulepszona wersja mianseryny?

PS W ciągu 3 miesięcy przytyłem 15kg z 80 do 95. Na szczęście zrzuciłem w ciągu dwóch - bez wysiłku.

PS II Mianseryna może powodować agrunalocytozę - częstsze przeziębienia, objawy grypopodobne. Zwłaszcza przy szybkim zwiększaniu dawki.
pregabalina, wenlafaksyna

przez klaudi 31 maja 2013, 07:51
Ja biorę sertralinę ok. roku i średnio mi pomaga , cały czas dokucza mi zmęczenie , brak jakiejkolwiek motywacji i anhedonia. Dołączam na dniach trazodon , może coś w tej kwestii pomoże.
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

przez Samjuż 31 maja 2013, 09:33
Klaudi jak by nie pomógł trazodon może dołączyć wellburtin ja chciałem zrobić takie kombo, serta mnie wyciszała ale nie poprawiała nastroju. Od dziś jadę na wellburtinie a później dołączę sertralinę ale mam jej tylko na 20 dni :/ bo konował nie chciał dać :P.

przez klaudi 31 maja 2013, 09:49
Samjuż Właśnie jak trazodon nie pomoże to pomyślę nad Wellbutrinem , tylko kurde drogi , ale dłużej nie mogę się tak męczyć jak warzywo
Escitalopram 10+0+0
Pregabalina 150+0+150
Chlorprothixen 0+0+50

Sortuj wg