SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 27 maja 2013, 12:08
Tak, działa, przez antagonizm 5-ht2c. Zwiększa uwalnianie dopaminy pod wpływem czynników wyzwalających - przyjemnych czynności, używek, pracy, pasji itd.
miko84

przez beladin 27 maja 2013, 13:18
LATEK50, Pierwsze dwa tygodnie minęły zupełnie łagodnie. Kolejne dwa były gorsze ..byłem senny i apatyczny w ciągu dnia, bolała mnie głowa, lęki się nasiliły. Teraz z dnia na dzień czuje się lepiej.
beladin

przez Samjuż 27 maja 2013, 16:03
Czyli co lepiej dołączyć do setraliny mirtazapine czy wellburtin ??? Żeby wpłynąć na dopaminę, chodzi mi o podniesienie nastroju.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Olek__ 27 maja 2013, 18:38
Lepiej zrezygnować z leków i zacząć leczyć się sportem, albo spróbować nowych wyzwań zawodowych. Leki uzależniają i niszczą organizm a każda nauka powinna opierać się na faktach a psychiatria w dziedzinie nauk to ewenement. Jak można nie mieć depresji jak się ciągle narzeka i nie jest czynnym.

przez renee.madison 27 maja 2013, 19:10
Cieszymy się Olek, że znalazłeś swój sposób na depresję. Nie każdy jednak ma takie szczęście i nie każdy tu ma depresję.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez CórkaNocy 27 maja 2013, 19:15
Samjuż, wellbutrin. Bo mirta działa też na serotonine i może cię zmulić. Tak na mnie dziala mirta. Nie poprawiala mi nastronu nawet w wyższych dawkach. A well od razu poprawił mi nastrój,myślenie i dodał energii. Odkąd go biorę ta melancholia odchodzi ode mnie, wszystko cieszy mnie jak kiedyś,wraca zainteresowanie życiem i układam je sobie na nowo ;-)

-- 27 maja 2013, 18:20 --

Olek__, a wiesz co to depresja endogenna? Przy niej bez leków długo się nie pojedzie. Jak ma człowiek zająć się sportem, życiem towarzyskim etc. Jak nawet mycie zębów sprawia wysiłek a nastrój nie podnosi się nawet w bardzo pozytywnych sytuacjach?
CórkaNocy

przez tahela 27 maja 2013, 19:30
od dzisiaj zwiekszenie dawki
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Jaśkowa 28 maja 2013, 14:08
HELLO KOCHANI :)

Mam takie pytanko, biorę zoloft 50mg to mój już enty nawrót nerwicy nie będę się rozpisywać ;) mam problem, tym razem nie ma szczęści :P i tak się zastanawiam czy zwyczajnie czas aby wskoczyć na większą dawkę czy zmienić lek?? Ostatnimi czasy poranki są fatalne budzę się i jest mi strasznie zimno aż mnie telepie po czym nadchodzi to znajome niefajne uczucie lęku przyspiesza metabolizm itp i tak mam od jakiegoś czasu...... miał ktoś z Was takie objawy chodzi mi o to zimno i dreszcze zastanawiam się czy to ciśnienie mi pada na pysk czy jeszcze coś innego? Do tego nie mogę spać totalna bezsenność plus zespół niespokojnych nóg dodam, że wcześniej nigdy nie miałam problemów ze snem byłam mega śpiochem. Wszelkie sugestie mile widziane. Wizytę mam 3 czerwca oczywiście poruszę ten temat ale chciałabym wcześniej wiedzieć czy mieliście podobne sytuacje i jak sobie z nimi radziliście?
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez beladin 28 maja 2013, 14:12
Jak długo zażywasz te 50 mg?
beladin

przez Jaśkowa 28 maja 2013, 14:20
no będzie z pół roku przy tym nawrocie wczeniej był rok remisji zawsze byłam maksymalnie na 50 mg zoloftu ( poczatki nerwicy 12 lat temu Seroxat, cital i inne medykamenty) ogólnie zoloft od jakiś 8 lat z przerwami na remisję :)
Przyjaciel forum

przez beladin 28 maja 2013, 14:40
Jaśkowa No to trochę dziwne, że odczuwasz takie objawy po pól roku brania. Jesteś pewna, że związane są akurat z tym lekiem? Długo tak się czujesz? Brałaś ostatnio jakieś inne leki, może piłaś sok grejpfrutowy?
beladin

przez Jaśkowa 28 maja 2013, 14:48
nie nie piłam i leków też nie brałam żadnych innych, no własnie też zachodzę w głowę o co chodzi?? nie jestem laikiem w kwestii nerwicy i leków i to co się teraz dzieje mocno mi zadziwia bo wczesniej nigdy coś takiego nie miało miejsca..... chyba, że nerwica mi ewoluuje ;) sama nie wiem....

kurcze a może to żołądek sie wyczerpał i stąd te objawy bo tak też kojarzę, że ostatnio coraz częściej mnie nadkwasota dopada ( cóż skutki picia kawy i palenia) no nic może jeszcze komuś coś mądrego do głowy przyjdzie w tej kwestii bo ja pomysłów już nie mam.
Przyjaciel forum

przez beladin 28 maja 2013, 15:15
Rozumiem ..żadnych drinków! Tylko zagryzeczka :P
beladin

przez Jaśkowa 28 maja 2013, 15:35
o drinkach to ja już nie pamietam te beztroskie czasu rauszu minęły bezpowrotnie chyba :p
Przyjaciel forum

Sortuj wg