SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Siding Spring 24 maja 2013, 16:12
Miko84 wrociles! Marwtilismy sie o Ciebie. No ja myslalem ze ozdrowiales w koncu:)

przez miko84 24 maja 2013, 17:14
Jeszcze nie, ale wydaje mi się, że jestem blisko ;)
miko84

przez elfrid 24 maja 2013, 17:51
miko84 napisał(a):Cześć Wam po długiej przerwie :) Nie było mnie w domu więc nie pisałem, żebyście sobie nie myśleli że cudownie ozdrowiałem ;) . Pewnie ciekawi jesteście moich uwag odnoście samej mirty dłużej branej. No więc mam pewien problem, bo lek działa na połowę moich objawów - tj zwiększa motywację, zmniejsza anhedonię, jest też więcej spokoju i mniej pewnego lęku. Z drugiej strony nie działa na nastrój tak jakbym chciał, nie działa też na pewne lęki i somatykę tak jak SSRI. Dlatego testuję teraz sertralinę z mianseryną (przeszedłem na mianserynę bo jest refundowana i dawkę można podbijać wyżej niż u mirtazapiny). Miałem przebłyski poprawy nastroju jakiej nigdy nie zaznałem, ale chyba mam za małą dawkę mianseryny - będę ją podbijał i obserwował zmiany w nastroju. Może być tak, że SSRI nie chciały u mnie działać przez te receptory 5-ht2 i ich zablokowanie może poprawić działanie tych leków u mnie. Zobaczymy.

elfrid myślalem, że już się ustabilizowałeś na sercie, ale widzę, że porzebujesz więcej czasu. Chciałbym wierzyć w to, że jak będę np brał sertralinę samą przez pare miesięcy to pewnego dnia coś zaskoczy i nastrój się poprawi, ale podobnie się łudziłem na paro i brałem ją prawie rok bez poprawy :f

Miko ja przerwalem branie serty przez miesiac na rzecz lamitrinu ktory spowodowal wysepkę.
Więc od 15 maja zaczalem z sertralina ponownie. Na razie mam ubpki w postaci lęku spolecznego. 15 lipca ocenie ostatecznie jak dział. Nikt nie kaze czekac rok ale dwa miechy bez zmian w dawkowaniu i dodawaniu innyxh lekow sie należy.
Zawsze jakby co mam skutecznie dzialajaca fluo, jednak ze względów o których już pisałem nie chce do niej wracać.

Czyli jednak w koncu zdecydowales się na mix. Czyli farmakologiczne ewolulujedz:-)
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 maja 2013, 18:41
Wysypka na lamo to groźna sprawa...

Nigdy SSRI nie działały u mnie tak jak powinny, ale miały też swoje plusy. Wiem też, że są to najlepsze leki na nastrój i lęk i u wielu osób świetnie działają. To mój organizm tak reaguje na te leki i muszę próbować przełamać tę blokadę lekami augmentującymi działanie.

Raczej porzuciłem nadzieję, że same SSRI brane dłużej zadziałają u mnie tak jak potrzeba - bez tego rozleniwienia, z większą poprawą nastroju i całkowitym wyleczeniem lęku. Wiem, że serotonina to klucz do nastroju. Muszę tylko znaleźć sposób by SSRI zadziałały.
miko84

przez tiktalk 24 maja 2013, 18:55
miko84, a ja mam odwrotną sytuacje bo przez kilka lat brałem tylko mirte na sen a teraz próbuje do tego wenlafaksynę - myślę że mirta brana przez wiele lat spowodowała dużą upregulacje jeśli to dobrze rozumiem i pewnie z tego powodu miałem ciężkie przejścia na początku z SNRI do czasu downregulacji
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez elfrid 24 maja 2013, 19:02
84 ...N , . , . . , - , . , . ./iko84"]Wysypka na lamo to groźna sprawa...

Nigdy SSRI nie działały u mnie tak jak powinny, ale miały też swoje plusy. Wiem też, że są to najlepsze leki na nastrój i lęk i u wielu osób świetnie działają. To mój organizm tak reaguje na te leki i muszę próbować przełamać tę blokadę lekami augmentującymi działanie.

Raczej porzuciłem nadzieję, że same SSRI brane dłużej zadziałają u mnie tak jak potrzeba - bez tego rozleniwienia, z większą poprawą nastroju i całkowitym wyleczeniem lęku. Wiem, że serotonina to klucz do nastroju. Muszę tylko znaleźć sposób by SSRI zadziałały.[/quote]

A co na to Twoj psychiatra?
Ja na razie testuje 100mg na najblizsze dwa miesiące. Nie napedza i nakreca w takim stopniu i tak sztucznie jak fluo, jedynie ten lęk społeczny ktory nigdy u mnie nie wystepowal. Ale to dopiero poczatek, wiec wiaze z wprowadzeniem i podniesieniem dawki liczac ze z czasem to przejdzie.
Lykamu te leki jak cukierki no maja malo ubokow, zmieniamy, sugdrujemy sie pierwszym wrazeniem. Ale to jednak leki, ktorym trzeba dac czas - ale oczywiscid bez przesady w druga strone.

przez freda 24 maja 2013, 19:20
no chłopaki nareszcie wróciliście :lol:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez renee.madison 24 maja 2013, 20:02
moi drodzy, mam pytanie- docelowo mam brać 100 mg zoloftu, od miesiąca biorę 50, jutro chce zwiększyć dawkę, myślicie, żeby wejść najpierw na 75? czy od razu walnąć 100?:)
Kilka lat temu brałam już 100, wtedy lekarz kazał mi wziąć od razu, miałam silne zawroty głowy i nie mogłam spać (pewnie dlatego,że bralam wieczorem... nic nie powiedzial mi, że trzeba rano), chcę się uchronic przed skutkami ubocznymi, a zapomniałam dopytać lekarza:)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez elfrid 24 maja 2013, 20:05
Ja podnioslem z 59 mg do 100. Jedynie pojawil sie brak apetytu i suchosc w ustach. No i lek spoleczny, dzisian myslalem, ze sie przewroce na ulicy. Ale mysle ze wchodzac na 75 potem 100 byloby dwa razy to samo.

-- 24 maja 2013, 20:06 --

miko84, miko serte bierzesz rano czy wieczorem? I jaka do tego dawke mianseryny.

przez Kleopatra 24 maja 2013, 20:08
Jeśli nie chcesz mieć uboków najlepiej weź 75 mg, ewentualnie jakieś benzo. Możesz jeszcze dzielić tę dawkę np. 50 rano, 25 po południu. Niestety nie da się dokładnie przewidzieć Twojej reakcji na zwiększenie dawki.

Czujecie różnicę np. między Asentrą a Asertinem? Bo dla mnie jest bardzo wyraźna.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez renee.madison 24 maja 2013, 20:24
elfrid- właśnie tego sie boje:), że bedzie 2 razy to samo, ja jeszcze mam silna hipochondrie wiec od razu wyobrazam sobie zespół serotoninowy i inne cuda wianki (mimo,ze juz kiedyś bralam 100 i żyje do dziś)...

Kleopatra- benzo nie chce tykać :-)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Kleopatra 24 maja 2013, 20:27
Rozumiem. W takim razie może weź od razu 100 mg, w dawce 50 rano i 50 po południu.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez elfrid 24 maja 2013, 22:54
renee.madison, lepiej zwiększać powoli. nawet jeśli będzie dwa razy to samo, to w mniejszym nasileniu. Jeśli aż tak bardzo nie zależy Ci na czasie i nie czujesz się na tyle koszmarnie, zwiększaj stopniowo.
Ja dwa dni temu podniosłem do 100mg i niestety nerwowość, lęk społeczny, problemy żołądkowe znaczenie się nasiliły. Także dam jeszcze czas 50mg. Między innymi dlatego, że widzę prześwity poprawy, więc może coś z tej dawki jeszcze wycisnę.
U mnie antydepresanty świetnie niwelują senność, zmęczenie, uczucie bezsilności, poprawiają nastrój - czyli te pierwotne objawy. Ale jestem na nich sztucznie rozchwiany i pobudzony, nakręcony. Dlatego chcę brać jak najmniejszą dawkę leku przeciwdepresyjnego. No i jako dodatek stabilizator - lamitrin. Lekarka powiedziała, że wysypka najczęściej przechodzi do 3miesięcy, a jak jest uciążliwa to należy zmniejszyć dawkę.
No zobaczymy.

przez miko84 25 maja 2013, 08:35
Sertralinę rano bo pobudza. Teraz biorę 60 mg mianseryny na noc.

-- 25 maja 2013, 08:06 --

Powiem wam, że te wszystkie eseseraje są daremne w moim przypadku. Jak brałem samą mirtę to były przebłyski dobrego nastroju i powrót przyjemności, wyleczona somatyka, a teraz jak biorę tą sertrę to wszystkie pozytywy zniknęły i jest nasilenie lęku, zły nastrój i pogorszenie potliwości. Chyba zacznę brać samą mianserynę w wyższej dawce jak kiedyś proponował mi mój lekarz. Możliwe, że brałem zbyt małą dawkę by osiągnąć większą poprawę mirtazapiną/mianseryną. Najgorsza jest ta anhedonia którą SSRI u mnie ewidentnie pogarszają. Na mircie wróciła przyjemność z rzeczy o których zapomniałem, że mogą taką przyjemność dawać...
miko84

Sortuj wg