SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez JERZY62 09 maja 2013, 19:40
tahela,
A dlaczego dopiero za 18 dni wejdziesz na wyższą dawkę a nie już za kilka dni?I na jaką dawkę zamierzasz wejść?
♪♪♪

przez Popiół 10 maja 2013, 01:21
Pochwaliłem moi drodzy dzień przed zachodem słońca...
Niestety jest nawrót depresji z delikatnymi wahaniami nastroju w ciągu dnia ale przeważnie to mocna melancholia i pustka, wycofanie społeczne, brak chęci do działania.
Lęków na razie brak, tu akurat fajnie sertra działa. Odstawię też na jakiś czas trazodon bo być może ten skubaniec coś tu namieszał.

Od wczoraj jestem już na 100mg, zobaczymy co się będzie działo. Opisał bym jeszcze parę kwestii ale nawet nie chce mi się wysilać umysłu żeby coś naskrobać na forum...melancholia okrutna.

Tahela, Latek ale czego się tu spodziewać po 12 dniach? Trzeba czekać, po miesiącu można coś dopiero wnioskować, jeżeli lek spasuje to na "pełny" efekt terapeutyczny potrzeba czasem 2-3 miesięcy. Ja tak miałem z paroksetyną.
Popiół

przez freda 10 maja 2013, 11:17
kochani,powiedzcie jak sertralina działa na lęki,nie mam fobii,ale nerwicę jak najbardziej.obecnie jestem na paro,a to podobno najlepsze na lęki,ale trochę mnie zawodzi?
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 10 maja 2013, 11:38
radzisz innym zeby poczekali z paroksetyna bo po pewnym czasie tak wystrzela a jednak jest inaczej. Wiec o co chodzi?

przez socjopatia 10 maja 2013, 12:28
ja teraz biorę effectin,lekarz mi zmienił lek na asentre,mam odstawic effectin z dnia na dzien i od razu zaczac asentre 1 tabletke (50 mg) a pozniej 2,zastanawiam się czy to nie za duzo od razu,ale lepiej sluchac lekarza no nie? ;p

przez freda 10 maja 2013, 14:33
lubudubuchodzi o to,że raz na parę tygodni nerwica wraca na parę dni.jest ok i nagle bum.wróciłam do życia ,ale raz po raz jest nie tak.kiedyś tego nie było,ale od kolejnej sesji z paro jest,i o to chodzi :smile:

przez Siding Spring 10 maja 2013, 14:36
to podziel dawke i bierz o dwoch porach ..moze to pomoze na stabilnosc leku..:>

przez freda 10 maja 2013, 14:51
na razie zwiększyłam do 25mg i czekam na wizytę,tak lekarz powiedział,żeby zwiększyćdo 30 i zobaczyć.ale boję się zamuły,bo przy 20mg jest ok,ale wyżej kiedyś było nieciekawie.chcę cieszyć się z życia,a nie je przesypiać

przez renee.madison 10 maja 2013, 15:08
fredo- ja przy nerwicy lękowej zawsze zadowolona byłam z sertraliny. Plus taki, ze mnie nie muliła i nie usypiala, nawet przy wyższych dawkach. Wg mnie na lęki sertralina jak najbardziej :)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez freda 10 maja 2013, 18:35
renee.madison dzięki za odpowiedż,bo wszędzie się słyszy,że paro jest najmocniejsze na lęki.a jak lek przestanie działać to co?nic innego mi nie pozostanie?seroxat zaczyna mnie zawodzić,ale to już 9 rok leci jak biorę go z przerwami,muszę pomyśleć o czymś innym,a na spotkanie z lekarzem muszę być przygotowana :D

przez tahela 10 maja 2013, 18:57
Popiół,
niby tak, ale nie ma zadnych uboków, po paro tez w sumie nie miałam, ale czułam sie dziwnie emocjonalnie, podwójne emocje naraz miałam, smutna i sztucznie nakrecona jak jakaś zabawka dziecieca na kluczyk,
na wenli natomiast miałam uboki straszne i fiz. i emocjonalne jazdy, które mnie w kosmos wywalały , myśli samobójcze i kiepsko było a teraz jest spokój, ale moze ma szczescie ze na SSRI jakos bez uboków wchodze a na SnRI z ubokami, ech
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Popiół 11 maja 2013, 12:33
tahela, a dlaczego z wenlafaksyny zrezygnowałaś? działanie osłabło czy ci nie pasowała?

U mnie depresji ciąg dalszy, była chwilowa poprawa na sertralinie ale niestety wszystko wróciło, to ok 50 dzień terapii, już brakuje mi sił na walkę z tą chorobą.
Popiół

przez tahela 12 maja 2013, 00:43
nie podchodziła mi Popiół,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez patryk_22 12 maja 2013, 09:54
Witam. Na moje zaburzenia lekarz przepisał mi Asertin 50 i Trittico CR . Asertin mam brać rano , trittico na spanie. Tyle ze ja pracuje na zmiany i jak mam nocki to mówił mi ze mam brać tylko asertin po przyjściu do domu z pracy rano , zaraz przed spaniem , trittico w czasie nocek nie brać wogole. No o tak sie zastanawiam czy jak zapodam asertin rano przed snem to czy wogole usnę ?
patryk_22

Sortuj wg