SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Sebo88 22 kwi 2013, 23:05
Mam ogromny problem z odstawieniem tego leku, konkretnie biore Sertagen. Lek biorę od około 4 lat, lekarz przepisał mi go podczas nasilonych objawów depresji i stanow lękowych. Po około 6 mięsiącach brania leku postanowiłem go odstawić i wtedy nastąpił bardzo nieprzyjemny efekt uboczny. Moja skóra twarzy z dna na dzień po odstawieniu leku stawała się coraż bardziej zaczerwieniona. Z czasem nawet najmniejszy stres sprawiał że robiła sie zupełnie czerwona. Bardzo piekące czerwone plamy na policzkach i ciągle podrażniona i zaczerwieniona skóra. Więc powróciłem do brania leku i sytuacja się unormowała znów wyglądałem normalnie. Nie wiem co jest tego przyczyną lekarz mówił mi o nerwicy naczynkowej skóry ale podczas stosowania ssri te objawy są zupełnie zminimalizowane do minimum. Potem jeszcze trzy krotnie próbowałem odstawic lek ale sytuacja się powtarzała. Najdłużej udało mi się go odstawić na 4 miesiące ale po tym stan mojej skóry był już tragiczny i musiałem wrócić do leczenia. Obecne biorę bardzo małe dawki ok. 15 mg dziennie. Co moge zrobic żeby uwolnić się od brania tego leku? :(

przez Siding Spring 23 kwi 2013, 09:16
Nie ma innej rady jak powoli zmniejszac dawke..na przestrzeni kilku miesiecy. To raz a dwa musisz po prostu wytrzymac jezeli nie chcesz juz wracac do niego. Skutki uboczne bede raz silniejsze raz slabsze az w koncu mina...Musisz przeczekac.

przez Keji 27 kwi 2013, 22:28
Straszne jest to, że przy 150 mg Zoloftu moje ciśnienie na co dzień spada ze 120-130 jak zazwyczaj do 100- moglabym spać na stojąco i idąc mam wrażenie, że za moment zemdleję. Bez paru kaw i papierosów ani rusz. Co mogę zrobic w takim wypadku, bez konieczności zmiany leku?
Keji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 28 kwi 2013, 07:20
Keji, chyba sama sobie odpowiedziałaś w "stopce". Jak mówi stare porzekadło: "co za dużo to niezdrowo"
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 29 kwi 2013, 16:46
Siema!

Zaskoczyła wreszcie sertralinka ;) dziś chyba mija 32 dzień terapii. pierwsze 3 tyg było okrutnie, nawrót ciężkiej depresji i lęk, już miałem zamieniać na wenle + mitra w większych dawkach ale w końcu się doczekałem, fakt jest taki że do pełni zdrowia jeszcze mi daleko, zdarzają się jeszcze ciężkie dni ale łatwiej się z tego już pozbierać.
Najważniejsze że nastrój skoczył w górę, po przebudzeniu już tak silny lęk nie męczy, ogólnie lęk wolnopłynący znacznie się zmniejszył, zaczynam wracać do dawnych zainteresowań, hobby ;)
Ssri słabo natomiast działa na moją potliwość dłoni, na mitrze np. dłonie miałem suchutkie, w kwestii lęku społecznego też na razie średnio.

elfrid lamo już nie biorę ponad tydzień bo miałem po niej dziwne objawy jakby zatrucia pokarmowego, lekkie zawroty głowy i takie dziwne mdłości, ponoć to mija ale nie chciało mi się czekać ;)
Popiół, to może odstaw lamotryginę. przecież stabilizatory od litu, przez depakinę i tegretol do lamotryginy tłumią działanie antydepresantów. są przepisywane głównie w CHAD, mają przeciwdziałać stanom maniakalnym, mieszanym. Ewentualnie w zab.osobowości, tłumić (auto)agresję, rozdrażnienie, zapobiegać działaniom antydestrukcyjnym. Jeśli pierwotnie antydepresant Cię nie pobudza (paro, sertra) i senność jest głównym problemem to po co stabilizator?
Moja dok. twierdzi że lamo daje świetne rezultaty w leczeniu depresji nawracających a ja właśnie na takie cierpię.

Prawie na pewno wieksza dawka to wieksze uboki...i poglebiona amotywacja.
lulubudu teoretycznie to prawie pewne ale od dwóch dni zwiększyłem dawkę o 25mg i dziś jak by bardziej mnie zaktywizowało i libido też chyba w górę poszło...ale to jeszcze za krótko żeby coś tu stwierdzić.
Na razie zostaje na 75mg i trzeba czekać dalej. Sertra ma na pewno lepszy profil przeciwdepresyjny od paro, jednak paro to silniejszy przeciwlękowiec.
Kto wie...może sertra w troszkę większych dawkach rzeczywiście ujawnia jakieś swoje działanie dopaminergiczne.
Popiół

przez Tańczący z lękami 01 maja 2013, 11:48
Popiół, tak trzymać, gratulacje! Szybko Cię wyciągnęła z tego wyrka :smile:

przez Popiół 01 maja 2013, 15:27
tańczący a ty jak tam na sertralince? Taka mała dawka ma jakieś dzialanie przeciwlękowe? Ja będę testował 100mg bo coś mi sie wydaje że większe dawki sertry mogą mnie bardziej aktywizować. No i fajnie ze nie "zamula" tak jak paro.
Popiół

przez JERZY62 01 maja 2013, 15:47
Ja dzisiaj zażyłem pierwsze 25mg Asertinu.

Tańczący z lękami, jak Ty to dzielisz tabletkę żeby było 37.5mg?
♪♪♪

przez Tańczący z lękami 02 maja 2013, 11:29
Popiół, działa nieźle zwłaszcza w połączeniu z mirtą
LATEK50, musiałem bawić się w krojenie nożem, dlatego jestem już na "50-tce".

przez beladin 03 maja 2013, 13:20
Popiół, Spokojnie. Poczekaj jakiś czas aż działanie leku się rozwinie w pełni. Lęk się zmniejsza stopniowo, z dnia na dzień jest coraz lepiej. Po co sobie dokładać uboków?.

Ja odstawiam sertralinę. Była to druga próba i po raz kolejny okazało się, że lek ten wywołuje u mnie arytmię. Żaden inny lek nie dawał takich skutków.Widocznie mój organizm nie przepada za sertraliną. Szkoda, bo działanie miała bardzo dobre :(
beladin

przez Keji 04 maja 2013, 22:37
Keji, chyba sama sobie odpowiedziałaś w "stopce". Jak mówi stare porzekadło: "co za dużo to niezdrowo"

Nic nie poradzę, skoro musiałam zwiekszyć dawkę, bo 50mg było niewystarczające. Szlag.
Keji

przez Tańczący z lękami 05 maja 2013, 09:27
Keji, zjechałaś z dnia na dzień ze 150mg na 50mg!!! W imieniu Twojej głowy i reszty organizmu, proszę Cię o litość :smile:
Ja bym na Twoim miejscu oscylował między 75-100mg i poczekał z miesiąc na ułożenie się dawki, dając jednocześnie wytchnienie biednym receptorom. Powinno być dobrze ;)

przez JERZY62 05 maja 2013, 11:09
Sertralina działa bardziej pobudzająco czy uspokajająco?
Tak u mnie drga w ciele nerwy i nic mi się nie chce.
♪♪♪

przez CórkaNocy 05 maja 2013, 12:23
LATEK50, zależy jak kto reaguje na leki z tej grupy. Na mnie działała uspokajająco, rozleniwiająco, odbierała motywacje, pozytywne emocje. Na sercie jak i nawet na wenli mam podejście na zasadzie: wisi mi wszystko, mogę nawet przesiedzieć na kanapie całe życie i mi to nie będzie przeszkadzało.
CórkaNocy

Sortuj wg