SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 12 kwi 2013, 17:12
No to fajnie, że jesteś tego świadomy. To już bardzo dużo. Ciekawi mnie to, że piszesz "nie potrafię czerpać satysfakcji z przyziemnych rzeczy " zamiast "te rzeczy nie są dla mnie przyjemne" To może tworzyć pewnego rodzaju napięcie ..no bo tak się starać lubić coś czego się nie lubi..

Moglem jezdzic na kolonie wszedzie ale nie chcialem bo wolalem isc pograc z kumplami w noge albo polezec w spokoju.

Byłeś szczęśliwy bo byłeś pogodzony ze swoim wyborem i stylem życia. Brałeś cały pakiet olewając konsekwencje swojego wyboru.

Może wkleję ten mój cytat, którego do końca nie rozumiałeś ale wyczułeś w nim cos mądrego :) Ciekawy jestem jak go teraz zrozumiesz :)

"Co do chęci.. wydaje mi się, że sporo osób wyrzeka się rzeczywistych chęci przekształcając je w rodzaj dziwnej tęsknoty i przygnębienia, bo gdzieś tam w środku rozumieją, że same chęci nie wystarczą by coś zrealizować. Tak sobie można trwać i użalać się nad sobą latami znajdując sobie coraz to nowe przeszkody na drodze do normalnego życia. Podkreślam normalnego życia, bo życie można brać jedynie w całości, zarówno tą przyjemną i kolorową jak i monotonną i nudną część."
beladin

przez depas 12 kwi 2013, 17:23
miko84, lekarz postanowił pójść w olanzapinę, ponieważ stwierdził że za moją nadmierną lękliwość odpowiada dopamina, i że przeciwdepresanty (z paroma wyjątkami) nie działają na nią i tego problemu u mnie nie rozwiążą. O samej olanzapinie stwierdził że literatura co raz częściej dobrze pisze o jej działaniu w depresji i właśnie przeciwlękowo. No i fakt że do tej pory dobrze reagowałem na neuroleptyki (ale niestety działały krótko, jak to sam napisałeś) i że warto spróbować. Generalnie stwierdził że wciąż szukamy czegoś dla mnie najlepszego.
Teraz tak, nie byłem zachwycony taką receptą, byłem bardzo pozytywnie nastawiony na miansę. Ale cóż, postanowiłem go posłuchać i przynajmniej spróbować. Jeśli kiedy przyjdę za miesiąc nie będzie poprawy, bardzo możliwe że spróbujemy właśnie mianserynę.
Nie dostałem też olanzapiny za grosze, zapłaciłem 100%, on nie robi takich numerów :)
A jeśli chodzi o leki dopaminowe, najsilniej na dopaminę działającym lekiem jest wydaje mi się bupropion, ale już go próbowałem nie sprawdził się - zwiększone lęki. Na olanzapinę być może nie zgodziłbym się, ale ponieważ nawet produkują ją w combo z ssri, postanowiłem dać jej szansę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Siding Spring 12 kwi 2013, 17:46
Wlasciwie to teraz rozumiem ten cytat. Pytanie tylko jak nabrac odwagi i wystarczajacej motywacjii zeby zmienic swoje dotychczasowe zycie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 12 kwi 2013, 18:11
depas cieszę się, że Twój lekarz przepisuje lek zgodnie z tym do czego jest stosowany. Przypomnę Ci tylko, że stosowanie olanzapiny do leczenia leków i depresji to tzw. off label, czyli stosowanie do tego do czego lek nie jest zarejestrowany. W sumie nie mam nic przeciwko temu, tylko, że serio, masa badań wskazujących pomoc neuroleptyków w depresji i lęku jest naciągana. Część z pewnością przepłacona. Tylko firmie farmaceutycznej zależy by jej lek był stosowany w wielu przypadkach, a wychodzenie na jaw fałszowania badań przez firmy tylko to potwierdza.

Olanzapina to lek bardzo podobny do mianseryny w działaniu, ale ma masę innych skutków ubocznych - działanie antycholinergiczne psuje pamięć, a antagonizm dopaminy w końcu się uwidoczni i pewnie będziesz musiał zmienić lek.

Nie dziwi Cię, że połączenie fluoksetyny i olanzapiny to połączenie dwóch leków produkowanych przez tą samą firmę?
miko84

przez depas 12 kwi 2013, 18:44
Nie no, jasne że te badania są "sponsorowane" i udowadniają to co mają udowodnić. Nawet mój doc powiedział wprost że neuroleptyki są lekami do leczenia schizofrenii, ale próbuje się je stosować szerzej z uwagi na ich szerokie spektrum działania receptorowego, poniekąd wykorzystując ich działana uboczne, jak anksjolityczne. No i druga sprawa, że na pewno nie będę chciał stosować ich na dłuższą metę, zwłaszcza olanzapina może być niebezpieczna, wywoływać cukrzycę i inne zab. metabolizmu. Ale jeśli pomoże na lęk, parę miesięcy mogę używać, dłużej i tak nie da rady bo przestaną działać. No i wiem że Symbyax to produkt Eli Lilly, nie mam złudzeń. Gorzej, że zostaje mi co raz mniej opcji na walczenie z tym j_banym lękiem. Mianserynę na pewno będę chciał wypróbować w przyszłości, ale niewiele możliwości zostało. Trzeba czekać aż wejdą na rynek te całe potrójne inhibitory. Ale to jeszcze parę lat, a i tak ceny będą koszmarne pewnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 12 kwi 2013, 19:07
Ceny na pewno początkowo rozwalą. Ja czekam tylko na lek taki jak mirtazapina, tylko bez tego silnego działania na histaminę, które zmula i powoduje senność. Tak, że jest na co czekać :)
miko84

przez depas 12 kwi 2013, 19:26
Wydaje mi się że czytałem gdzieś o leku w fazie testów, podobnym do mirty ale właśnie bez działania na histaminę, należącym do grupy nassa. Przypuszczalnie było to na ang. wikipedii.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 12 kwi 2013, 19:30
Lundbeck ma w II fazie testów lek SRI/NRI/DRI z antagonizmem 5-ht2c bez działania na histaminę. To by było coś.
miko84

przez depas 12 kwi 2013, 19:31
Ostatnio edytowano 12 kwi 2013, 19:35 przez depas, łącznie edytowano 1 raz
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 12 kwi 2013, 19:34
O kutfa! Nie wiedziałem o takim specyfiku, toż to ideał dla mnie! To co ma mirta bez H1!!!! Jest na co czekać! Wielkie dzięki za info.
miko84

przez Siding Spring 12 kwi 2013, 20:37
sa Emocje!!:)

przez devnull 13 kwi 2013, 03:50
dupa Jaś, nie dostaniecie tego leku w Polsce szybciej jak za 5-7 lat,
moze byc poczatkowo dostepny tylko w USA, zanim dotrze do nas
to kupę lat minie.

szybciej ten lek się pokaże, w podobnym stylu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tedatioxetine

tak czy siak, do 2020r. dostaniemy przynajmniej 5 nowych zabawek :P
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Tańczący z lękami 13 kwi 2013, 08:42
beladin napisał(a):Trudno mi określć ile w tym jest efektów działania leków a ile psychoterapii. Tak czy siak to dzięki terapii zdałem sobie sprawę, że mam wpływ na to co się ze mną dzieje, postanowiłem wziąć się do kupy, przestałem rozczulać się nad sobą i zwyczajnie zacząłem coś robić by poczuć się lepiej.

beladin, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale potrzebowałeś terapii, żeby zdać sobie sprawę z tego, że samodzielnie odpowiadasz za swoje życie i trzeba robić co się da samemu, aby czuć się coraz lepiej? Musiał Ci o tym powiedzieć jakiś facet lub jakaś babka? Ja chyba od dziecka wiedziałem, że jestem kowalem własnego losu, będąc jednocześnie świadomym swoich ograniczeń (głównie ze strony układu nerwowego). Prawdę, co nam pomaga najlepiej poznać po "owocach" a u mnie przynosi je leczenie farmakologiczne i suplementacja. Dzięki lekom normalnie funkcjonuję w życiu prywatnym i zawodowym, natomiast ich brak oznacza dla mnie oddanie się w "szpony" choroby. Bez psychoterapii z kolei żyję zupełnie przyzwoicie i moi znajomi na lekach również. Z tego co pisałeś jakiś czas temu- przed powrotem do sertraliny czułeś się fatalnie. Może nie warto doradzać teraz innym, żeby wzięli się w garść opierając swoje uzdrowienie na fundamencie psychoterapii, skoro sam nie wiesz, ile w tym efektów z działania leku. Ktoś może to mylnie zinterpretować. Każdy z nas jest inny i może komuś faktycznie terapia pomoże, choćby na zasadzie placebo. Nie oszukujmy się jednak i nie wypierajmy prawdy, nawet tej niewygodnej, że... jesteśmy chorzy. Chorzy potrzebują lekarstwa, aby móc chorobę pokonać. To nie koniec świata, z tym cholerstwem można żyć, jeśli się człowiek leczy. Mimo, że naszej choroby w badaniach raczej nie widać, podobnie jak prądu w gniazdku- ona w nas jest i to od nas zależy czy będziemy coś z tym faktem robić czy nie. Pozdrawiam
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 13 kwi 2013, 12:25
zaqzax-3, najszybciej na rynku powinien ukazać się lek pt. vortioxetine, bo na przełomie 2013/14, również od firmy Lundbeck. Chociaż ten który zlinkowałeś wydaje się ciekawszy i chętnie go kiedyś wypróbuję, za x lat.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg