SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 03 kwi 2013, 15:34
hans1000, Tak ma być i trzeba to przeczekać.
beladin

przez hans1000 03 kwi 2013, 15:40
Beladin dzięki za odpowiedz. Kurcze mam cały czas poczucie strachu aż mi nogi paraliżuje nie miałem tego wcześniej więc się trochę wystraszyłem. A nie chcę brać xanaxu bo brałem już go dwa miesiące i nie chcę pogłębiać uzależnienia. Wiem że to indywidualna sprawa ale jak myślisz kiedy wszystko powinno wrócić do normy?

przez miko84 03 kwi 2013, 16:57
beladin kiedy biorę SSRI to nic nie muszę. Przymus był domeną mojego OCD/ZOK z którymi sertralina dobrze sobie radzi ;) .
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kuradomowa 03 kwi 2013, 17:09
Witam. Jestem nowa na forum.
od dwóch tygodni biorę Asertin teraz 100mg rano(docelowo to ma być 200mg) i Trittico CR 50mg na noc
.
Na razie czuję obojętność ,uspokojenie ,mam zawroty głowy, ból głowy brak apetytu kiedy mogę się spdziewać pozytywnego kopa do działania po tych lekach?
Jestem na początku drogi żeby tego nieproszonego gada(depresji) pozbyć się albo przynajmniej oswoić.
Mam jeszcze jedno pytanie czy prowadzicie samochód przy zażywaniu tych leków .Jak na razie jestem na L-4 ale w mojej pracy muszę często korzystać z samochodu. Lekarz uspokajał mnie ze mogę prowadzić ze trittico dostaję w mini dawce i tylko na noc .Jak to u Was jest.
Grażyna.

przez beladin 03 kwi 2013, 18:00
hans1000, Trudno powiedzieć. Ja miałem jakieś sporadyczne i krótkotrwałe nasilenia objawów. Jeśli się nie będziesz mocno wkręcał, że nie wiadomo co się dzieje, to szybko przejdzie ;) Najlepiej zająć się czymś, skupić się na jakiejś pracy, wtedy łatwiej utrzymać wyobraźnię na wodzy.
beladin

przez depas 03 kwi 2013, 19:41
Kuradomowa, przez jakiś czas możesz być lekko senna w ciągu dnia po Trittico, ale w tak małej dawce nie powinno to trwać długo. Też miałem na zestawie sertralina + Trittico bóle głowy i mdłości, wszystko mija z czasem. Powinnaś zacząć czuć się lepiej po jakichś 2 tygodniach, tak u mnie było przynajmniej. Po tym czasie nie było też problemów z prowadzeniem auta.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez tiktalk 03 kwi 2013, 20:14
miko84 bierzesz sertraline z mirtazapiną? ja na takim combo z libido? czytam o tym ssri i zastanawiam się jak mocno zaburza funkcje seksualne skoro nie podnosi prolaktyny i podnosi również dopamine i do tego mirta...
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez okularnica 03 kwi 2013, 21:28
Proszę o poradę. W swoim życiu miałam dwa naprawdę duże ataki nerwicy natręctw. Teraz czuję się ok, ale nie do końca. Mam przepisaną Asentrę, bo sama o nią poprosiłam lekarza (a on powiedział, że przy moich objawach mogę ją wziąć). Zastanawiam się czy warto przy słabej nerwicy brać to lekarstwo? Czy pomoże bardziej niż zaszkodzi ;) ? Niby nerwica jest słaba, ale mocno zakorzeniona i jednak przeszkadza w życiu. (Nie proponujcie proszę psychoterapii, bo w moim przypadku przynosi ona tylko pogorszenie objawów,próbowałam wiele razy.)
Dodam jeszcze, że gdy dwa razy brałam lekarstwa moje zdrowie poprawiało się o 95%, odbudowywał się ośrodkowy układ nerwowy (tak jak mówią badania) i czułam wyraźną poprawę.

przez elfrid 03 kwi 2013, 22:40
miko84, a co Ci nie odpowiada na sertralinie, już miało być ok?
Widzisz jakie to dziwne - u mnie sertralina niwelowała potliwość, a motywację była aż za duża.
Możesz zacząć od małych dawek 15mg mirty, odczekać i ewentualnie dopiero potem 30.

-- 03 kwi 2013, 22:43 --

beladin, ale widać w którą stronę idzie dany lek. Jeśli Cię nadmiernie pobudza, powoduje rozdrażnienie to chyba nie ma sensu tego ciągnąć przez 3 miesiące.

-- 03 kwi 2013, 22:46 --

okularnica, to w zadzie o co pytasz - czy warto czuć się dobrze, czy trochę gorzej z dumą, że bez leków?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 03 kwi 2013, 23:03
odbudowywał się ośrodkowy układ nerwowy (tak jak mówią badania) i czułam wyraźną poprawę.

Okularnica kto ci tak powiedział że się odbudował, jakie badania?, bzdury ;) A jakie leki brałaś że się czułaś lepiej?
Popiół

przez okularnica 03 kwi 2013, 23:05
No właśnie sama się zastanawiam czy lepiej z dumą, że bez leków czy lepiej a z lekami ;) Myślicie, że pomogłoby?
Popiół powiedział mi tak mój lekarz, powołując się na zagraniczne badania. Zresztą sama to czuję, byłam w strasznym stanie, a po lekach powróciłam do normalności. To była wręcz nieprawdopodobna poprawa i taki zły stan się już później nie powtórzył.

przez Popiół 04 kwi 2013, 01:09
Pewnie by pomogło, sama musisz zdecydować, to ty siebie znasz najlepiej, jeżeli "nerwica" bardzo przeszkadza ci w codziennym funkcjonowaniu to spróbuj, mówisz że bierzesz sertraline więc przekalkuluj sobie czy lek daje więcej korzyści czy strat.
Ja np. nie mam wyjścia bo cierpię na silne nawracające depresje z lękiem i bez leków nie mógł bym normalnie funkcjonować, w sumie to nie funkcjonował bym wcale albo poszedł bym do piachu przez śmierć samobójczą ;)

A jakie te leki brałaś które ci tak pomogły bo nie powiedziałaś w końcu.
Popiół

przez miko84 04 kwi 2013, 10:49
tiktalk sertralina sama jest w porządku na libido, a to połączenie dopiero zaczynam brać.

elfrid nadmierna potliwość, pewny stan przymusu ruchu (coś jak zespół niespokojnych nóg), no i podobny jak na innych SSRI brak wystarczającego wpływu poprawiającego nastrój i leczącego anhedonię (chodzi głównie o przyjemność z dawnych pasji i większą motywację). I tak jest najlepiej z wszysktich SSRI ale ciągle czegoś brakuje. Znowu na samej mircie anhedonia była leczona ale wszystko inne kulało - no i ta ogromna senność, której na sertralinie nie ma. To już nie bierzesz sertraliny?
miko84

przez okularnica 04 kwi 2013, 11:17
Popiół napisał(a):Pewnie by pomogło, sama musisz zdecydować, to ty siebie znasz najlepiej, jeżeli "nerwica" bardzo przeszkadza ci w codziennym funkcjonowaniu to spróbuj, mówisz że bierzesz sertraline więc przekalkuluj sobie czy lek daje więcej korzyści czy strat.
Ja np. nie mam wyjścia bo cierpię na silne nawracające depresje z lękiem i bez leków nie mógł bym normalnie funkcjonować, w sumie to nie funkcjonował bym wcale albo poszedł bym do piachu przez śmierć samobójczą ;)

A jakie te leki brałaś które ci tak pomogły bo nie powiedziałaś w końcu.

Źle mnie zrozumiałeś. Lekarz przepisał mi sertralinę, ale ja jej jeszcze nie zaczęłam brać. Brałam kiedyś Anafranil i bardzo mi pomógł.
Nerwica nie przeszkadza mi tak bardzo w życiu, głównie chodzi o to, że wieloma rzeczami się niepotrzebnie przejmuję, ale to już chyba taki charakter. Jeśli miałaby mi pomóc mała dawka, 25 lub 50 mg to mogłabym spróbować tylko nie mogę tego przewidzieć.

Sortuj wg