SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 01 kwi 2013, 15:31
piotrr287 napisał(a):beladin, No właśnie, tylko kiedy czytam tutaj, ze poprawę przynosi 100 mg czy nawet 200 mg, to mam wątpliwość czy dalej zostać na 50mg.

Szczerze to ja jakoś nie zauważyłem tutaj jakiejś reguły. Większość osób wypowiadających takie opinie regularnie zmienia leki i dawki. Zauważyłem za to inną zależność, że kiedy ktoś nie kombinuje z dawką to bez względu jaką przyjmuje po dłuższym czasie chwali sobie działanie leku. Moim zdaniem najkorzystniej jest brać najmniejszą działającą dawkę, zwykle podstawowa wystarczy, a żeby sprawdzić czy będzie wystarczająca trzeba jej się trzymać bez kombinacji przez dłuższy czas,tzn. 2-3 miechy. i dopiero jak zadziała w pełni weryfikować czy spełnia nasze oczekiwania czy nie.
beladin

przez hans1000 01 kwi 2013, 15:34
Jestem 18 dzień na Zolofcie. Biorę 75mg dziennie. Skutki uboczne które miałem na początku ustąpiły ale wrosło uczucie niepokoju i lęku innej żadnej poprawy nie zauważyłem. Mam mocniejszy lęk niż przed Zoloftem czy to minie czy oznacza może że ten lek nie jest dla mnie?

przez piotrr287 01 kwi 2013, 15:43
beladin, Chyba przyznam Ci racje. To rozsądne co piszesz :)

-- 01 kwi 2013, 14:44 --

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 01 kwi 2013, 21:09
piotrr287 napisał(a):beladin, Chyba przyznam Ci racje. To rozsądne co piszesz :)

-- 01 kwi 2013, 14:44 --

Ja też bym przyznał tu rację. Ale chyba już po miesiącu widać, w którą stronę idzie działanie leku. Sertralina raczej nie wycisza i nie uspokaja, tylko sztucznie napędza.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 01 kwi 2013, 22:36
elfrid czy ten "sztuczny napęd" czułeś już od pierwszych dawek, czy może to rosło z czasem?

Ja zaczynam i dziś jestem 5 dzień na setralinie, wczoraj jak pierwszy raz wskoczyłem na 50mg było nie ciekawie, silny lęk uogólniony i napięcie, dziś o dziwo jest dużo lepiej, jestem spokojniejszy, nastrój troszkę lepszy, nie mam szczękościsku ;) który przy paroksetynie towarzyszył dłużej przy wprowadzaniu a nawet delikatnie skoczyło libido ;)
W sumie to czuje się nawet nieźle, mam nadzieje że nie będzie mnie już męczył lęk i wprowadzenie pójdzie gładko.

elfid a jakie ty masz w ogóle zaburzenia? depresja z lękiem, bez lęku? jakieś fobie? Masz częste wahania nastroju?
Może lamo by pomogło do tej sertraliny, podobno przy chronicznych, nawracających depresjach to świetny dodatek do ssri.
Popiół

przez chester 02 kwi 2013, 08:44
No i biorę 5 dni 150 mg i jest gorzej niż na 100. Męczy mnie takie uczucie bycia za szybą. Podniosłem dawkę bo spodziewałem się że mocniejszego działania antydepresyjnego. Mam pytanie do Was, czy brać jeszcze trochę tą większą dawkę? Czy to możliwe że przy zwiększeniu zanikło pozytywne działanie leku jakie było przy 100 mg?

przez Popiół 02 kwi 2013, 12:53
Czy to możliwe że przy zwiększeniu zanikło pozytywne działanie leku jakie było przy 100 mg?

Możliwe, jak chcesz sprawdzić jak będzie na większej dawce to musisz poczekać, przy ssri trzeba czasu niestety. Zresztą na forum to jest wałkowane cały czas.
______

Ja jestem 6 dzień na sertralinie i czuje się dobrze, nie męczą mnie już uboki żadne, ciesze się ;)
Popiół

przez beladin 02 kwi 2013, 13:39
elfrid, Zupełnie się z tym nie zgodzę. W okresie "wejścia" lek może dawać różne objawy zupełnie odmienne od rzeczywistego działania po unormowaniu. Ostatnim razem do końca odczuwałem jakieś nieprzyjemne działania - wzmożony lęk, czasem zamułkę i senność, rozdrażnienie - wszystkie te objawy zniknęły po tym jak lek zatrybił. Poczułem się normalnie z tą różnica, że miałem lepszy nastrój, więcej energii, mniej natrętnych myśli - uczucie zupełnie niepodobne do tego co odczuwałem wcześniej.
beladin

przez Rafka 02 kwi 2013, 13:56
sertraline stosuję już od prawie roku. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do nowego leku bo wcześniejsze leki nie wypaliły. Ze względu na skutki uboczne po sercie chciałam ją odłożyć ale lekarz sie nie zgodził i dobrze. Skutki uboczne ustały. Brałam 50mg. A teraz 100mg i na tej dawce dobrze sie czuję. Sertralina rorbiła we mnie takie uczucie ''splątania wewnętrznego''.
Rafka

przez chester 02 kwi 2013, 14:46
[quote="Rafka" Sertralina rorbiła we mnie takie uczucie ''splątania wewnętrznego''.[/quote] Mam dokładnie tak samo po zwiększeniu dawki do 150. Nie wiem ile wytrzymam.

przez JERZY62 02 kwi 2013, 14:48
chester, a jak było na mniejszej dawce?
♪♪♪

przez chester 02 kwi 2013, 14:54
LATEK50, Lepiej, tak bardziej naturalnie, ale nastrój był niestabilny więc Lekarz zwiększył dawkę.

przez beladin 02 kwi 2013, 14:59
chester, Rafce prawdopodobnie chodziło o "rozbiła" tak przynajmniej wynika z kontekstu.
beladin

przez miko84 02 kwi 2013, 16:07
Słuchajcie (a raczej czytajcie): pamiętam jak mi elfrid pisał, żebym połączył sertralinę i mirtę bo skoro na samej mircie i SSRI miałem pewne efekty ale nigdy nie było do końca super to może obydwa leki razem zadziałają dobrze. Nie wiem czemu tak długo się ociągałem ale chyba spróbuję tego dość często stosowanego połączenia. Ale jeśli mirta nawet na sertralinie dalej będzie powodować taką senność i zmęczenie oraz problemy z koordynacją to wrócę do samej sertraliny. Jako taka sertralina jest świetnym lekiem - brakuje mi tylko większego działania na nastrój i trochę więcej motywacji by się przydało. Z uboków samej sertry to ta potliwość która na mircie fajnie ustępowała.

Chodzi o to z połączeniem tych leków, że każdy z nich brany sam nie ma takiego działania jak brane razem. Na mircie z sertraliną poziom serotoniny podnosi się wyżej niż na samej sertralinie. Sama mirtazapina nie ma działania podnoszącego serotoninę - pomaga jakby SSRI podnieść ten poziom wyżej, co może być potrzebne do większej poprawy nastroju. Pozatym mirtazapina blokuje receptory serotoniny odpowiedzialne za uboki przy SSRI. Wszystko fajnie, tylko ta cholerna senność spowodowana blokowaniem histaminy :f.
miko84

Sortuj wg