SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez piotrr287 30 mar 2013, 22:28
Mi mija własnie miesiąc na Zoloft 50 mg. Póki co poprawy nie widać, w dodatku uboki ciągle są ( nie za długo ? )
Wczoraj miałem wizytę, lekarz powiedział, że abym sam zadecydował czy zostaję na 50 mg czy podnoszę na 100 mg. Co o tym myślicie, podnosić, czy dalej zostać na 50 mg?

przez okularnica 30 mar 2013, 23:09
piotrr287 napisał(a):Mi mija własnie miesiąc na Zoloft 50 mg. Póki co poprawy nie widać, w dodatku uboki ciągle są ( nie za długo ? )
Wczoraj miałem wizytę, lekarz powiedział, że abym sam zadecydował czy zostaję na 50 mg czy podnoszę na 100 mg. Co o tym myślicie, podnosić, czy dalej zostać na 50 mg?

Miesiąc na skutki uboczne to niedużo. Zapewne jeszcze miną lub się zmniejszą. Swoją drogą to ja przy całej kuracji lekiem (Anafranilem akurat) miałam skutki uboczne, a mimo to brałam go, bo mi pomagał. Zoloft chyba można dzielić? Jeśli tak to może spróbuj dołożyć połówkę tabletki? O ile masz samopoczucie podobne do tego sprzed brania leku, jeśli zaś gorsze to może lepiej poczekać aż do tej dawki się organizm przyzwyczai.

przez beladin 31 mar 2013, 02:32
piotrr287, Zdecydowanie zostać na 50mg. Nie wkręcaj się w duże dawki tylko nastaw się na długie branie. Swoją drogą dziwne, że lekarz wypuścił Cię z gabinetu nie uzgadniając konkretnie co powinieneś zrobić.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 31 mar 2013, 07:59
piotrr287 napisał(a):Mi mija własnie miesiąc na Zoloft 50 mg. Póki co poprawy nie widać, w dodatku uboki ciągle są ( nie za długo ? )

U mnie też poprawy nie widać w sensie nastroju i leku. Jest tylko w zakresie energii i motywacji. Ale nadal ranki są koszmarne kiedy budze się z jakąś trwoga i wewnętrznym niepokojem. I nie wiem co że sobą zrobić.

A jakie nadal masz uboki i na jakie objawy nie działa sertralina? Ją na Twoim miejscu chyba bym zwiększył. Sam pewnie też bym tak zrobił bo za kilka dni też minie miesiąc, ale skoro są efekty co do aktywizacji liczę, że coś jeszcze z tej 50tki będzie. Ale nie wiem jak jest u Ciebie.

-- 31 mar 2013, 08:06 --

beladin napisał(a):piotrr287, Zdecydowanie zostać na 50mg. Nie wkręcaj się w duże dawki tylko nastaw się na długie branie. Swoją drogą dziwne, że lekarz wypuścił Cię z gabinetu nie uzgadniając konkretnie co powinieneś zrobić.

W końcu za to płacimy psychiatrom. Jednak powinien przynajmniej powiedzieć jak u jego innych pacjentów, co w takiej sytuacji przynosiło lepszy rezultat i np. zalecić jeszcze 50mg przez 2 tyg, brak poprawy podniesienie. A tak stales się lekarzem piotra. Rozumiem, że są tzw pacjenci samodzielnie, którym daje się możliwość wyboru, ale tu chyba jednak oczekiwania były co do konkretnej decyzji.

-- 31 mar 2013, 08:14 --

beladin, zresztą gdyby nie to Twoje namawianie i nawoływanie do konsekwencji do sensu dłuższego czekania na efekt w stałej dawce pewnie już tym rzucił sertraline w cholerę i przeszedł na paro, ale oryginalny Seroxat. No plusem sertraliny jest chociaż aktywizacja i motywacja. Bo przy fluo to po prostu bylo dzikie kosmiczne pobudzenie z problemami z usiedzeniem w miejscu oraz usiedzeniem myśli w jednym miejscu.

-- 31 mar 2013, 08:18 --

okularnica, jednak skutki SSRI utrzymują się 2, 3 tygodnie. Potem jest już tylko czekanie na działanie bądź jego brak.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 31 mar 2013, 12:39
elfrid dobrze, że zostałeś przy sercie, bo to bardzo dobry lek, właśnie z takim działaniem jak piszesz - aktywizacji i motywacji i jestem przekonany, że ma to jakiś związek z działaniem dopaminowym tego leku. Takiego działania jest pozbawiona paro, co sam sprawdziłem na sobie - brałem paro w różnych dawkach prawie rok i brak było tej aktywizacji i motywacji, a teraz na sertralinie jest inaczej.

Jeśli mało Ci będzie poprawy nastroju na sertralinie to możesz np rozważyć dołożenie wellbutrinu w dawce 150 mg.
miko84

przez piotrr287 31 mar 2013, 12:39
beladin, No właśnie, tylko kiedy czytam tutaj, ze poprawę przynosi 100 mg czy nawet 200 mg, to mam wątpliwość czy dalej zostać na 50mg. A z lekarzami, to tak jest. To co powiesz na takich ( a tak kiedys miałem ) że po 3-4 tygodnia na kolejnej wizycie pyta: jest poprawa? Ja, ze nie. To zmiana leku.. I tak po kilku takich razach, mówi: ja juz nie mam pany co przepisać, bo już wszystkiego próbowaliśmy.. Ale chyba zostanę jeszcze z 2 tygodnie na dawce 50 mg.
elfrid, Mam wciąż nudności, rozdrażnienie, nerwowość, taki niepokój, o seksie nie wspomne.. Ciekaw jestem czy Ty zwiąkszysz?
Lekarz mówi, że na każdego lek działa inaczej, ze dawka to kwestia indywidualna. I że trzeba próbować, bo innej drogi nie ma. Nawet przenieść z rana na wieczór porę przyjmowania, bo to tez może mieć wpływ.
okularnica, Samopoczucie mam chyba gorsze niż przed braniem, zatem pewnie jeszcze poczekam ze zwiększeniem dawki.
A swoją drogą ktoś zwiększał z 50 mg na 75 mg, czy jak już to od razu na 100 mg?

przez elfrid 31 mar 2013, 15:59
Ją na pewno nie zwieksze bo chyba bym chodził po ścianach albo musiał zjeść całą paczkę benzo. Po zastanowieniu to chyba wolę już tumiwisizm po paro

-- 31 mar 2013, 16:00 --

miko84, na ch.. mi sztuczne pobudzenie i motywacja, ktorej nie mogę nawet kontrolować?

przez depas 31 mar 2013, 16:34
elfrid, może jakimś wyjściem byłoby dołożenie trazodonu na noc, brałem taki set przez kilka miesięcy z powodzeniem, żadnych problemów ze snem czy zmęczeniem w ciąg dnia, jakby te leki uzupełniały się wzajemnie. Również przez jakiś czas (ale krótko) byłem trochę niezdrowo pobudzony od sertry, chwilami dopadała mnie akatyzja, jednak w końcu wszystko minęło. Jakby co, brałem 100mg sertry i 75mg trazodonu, jak dla mnie b. dobry zestaw.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 31 mar 2013, 16:34
elfrid jeśli u Ciebie jest to sztuczne to szkoda, u mnie początkowo tak było ale z czasem zmieniło się w dość konkretną energię, którą jednak musiałem się nauczyć kontrolować i przekierowywać na pozytywne działanie, bo nie byłem po prostu do tego przystosowany. Ciągły brak energii nauczył mnie pewnego rodzaju oszukiwania prawdziwego działania i pozwalania sobie na pewną fuszerę. Teraz na sercie jest fajnie, bo jeśli potrzebuję to mam zapas tej energii niesamowity. Rzeczywiście początkowo miałem takie myśli by rzucić to w cholerę i wrócić do tego tumiwisizmu jak to nazywasz na paro (bo miałem podobny), ale uznałem, że nigdzie z tym nie zajdę. Rok brałem i w sumie żadnego postępu nie poczyniłem.

Na mircie np był ten spokój ale z drugiej strony mega zamulenie i problemy z pełną jasnością umysłu i koordynacją. Uznałem, że wolę być jednak trochę bardziej pobudzony ale w pełni skoordynowany i w pełni świadomy i o jasnym umyśle.
miko84

przez elfrid 31 mar 2013, 16:49
depas, miko84, Dzięki za wsze uwagi. Muszę to sobie przemyślec. Dodatkowo minusem jest to, że pobudzenie wiąże się z agresją i jakimś rozchwianiem emocjonalnym. Przez co można podejmować zbyt pochopne decyzję, czy słowa co na korporacyjnym gruncie zawodowym nie jest mile widziane.

przez miko84 31 mar 2013, 18:26
A rozważałeś, że możesz cierpieć dodatkowo na zaburzenia pokrewne w etiologii do ADHD/ADD? Jeśli tak by było to mimo pobudzającego działania stymulantów typu wellbutrin mogłyby one zadziałać u Ciebie w przeciwny sposób - tzn. Cię uspokoić.
miko84

przez Popiół 31 mar 2013, 21:26
elfrid, ile ty jesteś na tej sertralinie? z ciekawości pytam.

Ja wchodzę na sertraline i nigdy już tego nie będę robił bez benzo, wewnętrzne napięcie i lęk wolno płynący są nie do zniesienia...praktycznie od samego przebudzenia do do samego wieczora towarzyszy mi lęk, dłonie też mokre calutki dzień a to znaczy że nie jest dobrze ;)
No ale przetrwam to jakoś i myślę że będzie coraz lepiej.
Popiół

przez tiktalk 31 mar 2013, 23:06
a jak z waszego doświadczenia wygląda porównanie wpływu na libido sertraliny a wenlafaksyny chcę spróbować ssri ale boję się że mnie wykastruje
http://www2.sum.edu.pl/wydawnictwa/wiad ... ucia_K.pdf pewnie większości forumowiczów znana praca
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez elfrid 01 kwi 2013, 11:02
Popiół, dokładnie od 06 marca, w dawce 50mg od 13 marca

-- 01 kwi 2013, 11:05 --

miko84, rozwazalem. Ale brałem wellbutrin kiedyś przez 3 miesiące i agresja nie przeszła. Na pewno nie działał uspokajajaco. Dlatego już bardziej sensowne wydaje się dodanie do tego jakiegoś stabilizatora np. Lamo

Sortuj wg