SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Keji 25 mar 2013, 21:57
Zoloft, nowa dawka, 75 mg- efektów zero, jakby nagle całe ich działanie prysnęło. No, od jakiegoś czasu. Nie wiem, czy dalej podciągać dawkę, czy zostać na tej w nadziei, że coś zaskoczy, bo mam pełno opakowań do wzięcia jeszcze. Do ilu mogę podnieść, żeby nie przegiąć? 100? 150?
Keji

przez blue space years 25 mar 2013, 22:03
100spokojnie mozesz

przez beladin 25 mar 2013, 22:11
Keji, Po zwiększeniu dawki zwykle następuje wyciszenie pozytywnego działania na jakiś czas. Samo podnoszenie może nic nie dać jeśli nie wytrwasz spokojnie na tej zwiększonej dawce kolejnych kilku tygodni. To są leki dla cierpliwych,bo czas tu gra kluczową rolę.
Sam biorę sertralinę od 2 miesięcy i jeszcze nie czuję jakiś wyraźnych efektów. Pamiętam, że kiedyś ten lek u mnie zatrybił dopiero po 2.5 miesiąca, dlatego póki co względnie spokojnie sobie czekam :?

Ja na Twoim miejscu bym zwiększył do 100mg i czekał na działanie do oporu
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez devnull 25 mar 2013, 22:42
To najlepszy lek z grupy SSRI jeśli chodzi o pobudzenie motoryczne, niestety u osób lękliwych
jak ja, które nie potrafią zdrowo się wyładować, wpędza w napady ekstremalnej furii, nawet w małych dawkach,
pol roku temu zdewastowalem swoj pokoj, dlatego unikam juz sertraliny bo sie boje ze zabije po niej kogoś
i trafię do pierdla.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cala w trawie 25 mar 2013, 23:26
miko84-dzięki ,mam nadzieję że nowy lek poskutkuje na te cholernie lęki
serte bralam 200mg i nie pomogla na dluzsza mete
co do agresji-fakt mialam niekontrolowane wybuchy agresji.....a jestem ogolnie osoba niekonfliktową......agresja byla mocna,potrafilam z lapami skakać i rozpedzic bojki.....szok

przez okularnica 26 mar 2013, 23:29
Mam 2 pytania- może wiecie z własnego doświadczenia jak to jest? Wiem, że przez pierwsze tygodnie zażywania leku jest gorzej niż przed zażywaniem. Zastanawia mnie czy nasilenie tych objawów jest współmierne do wielkości nerwicy? Czy osoby z większą nerwicą miały większe pogorszenie samopoczucia niż te ze słabą nerwicą? I czy dla osoby ze słabą nerwicą wystarczy mniejsza dawka leku czy działająca dawka nie zależy od nasilenia choroby tylko od organizmu?
Proszę napiszcie jak to było u Was.

przez piotrr287 27 mar 2013, 11:25
beladin, To Ty jesteś wyjątkowo cierpliwy ;) A skoro dopiero zatrybiło po 2,5 miesiącach, to do tego momentu miałeś uboki? czy też uboki przeszły wcześniej i był taki okres neutralny, ani lepiej ani gorzej?

przez beladin 27 mar 2013, 13:36
piotrr287, Staram się nie dać ponieść emocjom, choć czasem nie jest łatwo. Mam już jakieś doświadczenia z lekami za sobą i m.in. dlatego wiem również, że ciągłe zmiany dawek i skakanie z leku na lek nic nie daje ..i tego się będę trzymał.
Zwykle konkretne uboki mam przez jakieś 3 tygodnie, a potem jest różnie, czasem nerwowość i jakieś tam inne delikatne jazdy (co nie znaczy, że bez leków ich nie mam) ale traktuje to raczej jako okres neutralny. Tamtym razem było tego więcej, przy tej kuracji jest zupełnie neutralnie. Wiadomo, jak się wkręcisz w myślenie o tym "czemu tej j..ny lek jeszcze nie działa" to będziesz łaził non stop wk..ny i będziesz szukał jakiegoś wyjścia zwykle z mizernym skutkiem..a po co to komu? Nie lepiej wrzucić na luz? ;)
beladin

przez Dark Knight 27 mar 2013, 18:38
Jest nowy tańszy odpowiednik Sertralina Krka tak tylko napisałem bo wyczytałem że miko zażywa miravil i że najtanszy a jednak nie ;]

przez miko84 27 mar 2013, 20:40
Dobrze wiedzieć :)
miko84

przez okularnica 28 mar 2013, 11:21
Czy moglibyście wpisywać orientacyjnie jak nasilone mieliście zaburzenia i jaka dawka Wam przyniosła poprawę?
Ja brałam kiedyś Anafranil jednak miałam wtedy bardzo duży "atak" choroby. Teraz w porównaniu do tamtego czuję się dużo lepiej dlatego zastanawiam się czy teraz będę mogła brać mniejszą dawkę.

przez beladin 28 mar 2013, 15:11
okularnica, Jest zbyt dużo zmiennych by móc w ten sposób porównać. Podstawowe to: typ schorzenia, rodzaj objawów i ich nasilenie (co jak wiadomo jest nie do zmierzenia a co za tym idzie do porównania), objawy współtowarzyszące, osobowość pacjenta i jego podejście do leczenia, oczekiwania, warunki środowiskowe w których pacjent poddawany jest terapii, poza tym sprawy organiczne takie jak indywidualna reakcja na dany lek, tolerowanie leku, ilość skutków ubocznych itd. Oczywiście jest ich dużo więcej.
Jeśli miałbym Ci odpowiedzieć na zadane pytanie wyglądało by to mniej więcej tak: W skali 1-10 nasilenie zaburzeń oceniłbym na 8kę a na tą chwilę po 2 miesiącach przy 100mg sertraliny oceniam je na 3-4. O taką odpowiedź chodziło?
beladin

przez chester 28 mar 2013, 15:52
Jeśli o skali 1-10 mowa :D to i ja napiszę jak wygląda mój stan po 2 miesiącach z Zoloftem. Działanie na lęki 7 (gdzie 10 najlepiej), depresja - 4, libido 10 :D (zupełna kastracja) Dzisiaj mam wizytę i może podbiję do 150 mg. Najgorsze to libido, no zobaczymy.

przez beladin 28 mar 2013, 16:29
chester, Ejjj.. skala jest od 1 do 10, a Ty tu wodę mącisz jakimiś -4 :mrgreen: U mnie przy 100mg libido w normie, wręcz ponad normę. Poza tym żadnych problemów w tej materii.
beladin

Sortuj wg