SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elfrid 18 mar 2013, 20:38
Dziwne napisał(a):Wywołuje u mnie lęk wzrok facetów na około, którzy widzą, że u kogoś mam szanse....

No to raczej nie jest objaw zdrowienia, a jakiejś osobowości paranoidalnej.
Dziwne co Ty bierzesz - samą sertralinę? W jakiej dawce? Leki antydepresyjne mogę uaktywnić jakieś psychotyczne kwestie.
A obserwacja bliskich, nawet matki której można, nie lubić; jest cenna.
Lek zadziałał dziwnie - nie spowodował powrotu do zdrowia, tylko wywołał albo jakąś hipomanię albo coś jeszcze dziwniejszego.
Wytłumacz mi to - wywołuje u Ciebie lęk wzrok facetów, którzy myślą, że masz u jakiejś dziewczyny szansę????

Tak czy siak warto iść do lekarza i porozmawiać o tym, i skorzystać z tzw. psychiatrycznej obserwacji.
pregabalina, wenlafaksyna

przez agus1a 18 mar 2013, 21:45
Odstawianie leku - Setaloft

Witam otóż mam takie pytanie, jestem w trakcie odstawiania leku(brałam rok). Leci już tydzień a ja czuje się fatalnie. Doskwierają mi zawroty głowy, takie jak przed tym wszystkim. Ogólnie jestem poddenerwowana, szczególnie bardziej tą sytuacją. Jestem też przemęczona. Ten stan jest dość uciążliwy, szczególnie w pracy. Czy to normalne? Gdzieś czytałam że tak. Ile takie coś może trwać?
Ostatnio edytowano 18 mar 2013, 23:30 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Nerwica lękowa

przez piotrr287 19 mar 2013, 13:48
miko84, Jesli u Ciebie bardzo dobrze, tzn że też wszystkie skutki uboczne minęły? Ja jestem trzeci tydzień za 50 mg Zoloft i wciąż nudności, napięcie, rozdraznienie i w ogóle kiepsko. Nawet chyba te uboki się mi zwiększyły ostatnio. Czy to normalne, żeby czuć się gorzej teraz niż np po pierwszym tygodniu? Pytam Ciebie, bo masz spore doświadczenie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chester 19 mar 2013, 14:35
U mnie ponad 1,5 miesiąca Zoloftu. Było super, niestety teraz mam gorsze dni. Nastrój spadł, przyszła senność i takie rozleniwienie, "tumiwisizm". Kurcze a myślałem, że trafiłem na swój lek, no cóż za 2 tygodnie mam wizytę, zobaczymy najwyżej zwiększę dawkę do 150 mg, o ile jest to sensowne sam nie wiem. Pozdrawiam wszystkich.

przez beladin 19 mar 2013, 16:46
agus1a, To normalne. Tak mniej więcej do 2 tygodni i powinno przejść.
beladin

przez agus1a 19 mar 2013, 20:09
Oby, bo jak czuje te zawroty to przypominam sobie, początki jak tak trwały i trwały non stop. Przez to wbijam sobie do głowy że to nie przejdzie. Czy może być tak, że jak się odstawi to powraca to od razu? Czy ewentualnie po jakimś czasie może być nawrót choroby?

przez loca007 19 mar 2013, 23:09
witam. leczę się na depresję i fobię społeczną. jestem dzisiaj 6 dzień na asentrze 50. co rano budzę się z potwornym lękiem i drgawkami. w ogóle lęki i niepokój się nasiliły. nie mogę na niczym się skupić bo cały czas mam "złe" myśli i mam wrażenie że cały świat mi się sypie. dzisiaj ledwo mogłam wyjść z domu. cały czas miałam kaptur na głowie żeby się "ukryć" ;/ też tak mieliście? kiedy w końcu zacznie być lepiej? ;( chcę w końcu zacząć żyć jak kiedyś...

przez depas 20 mar 2013, 00:00
loca007, czujesz się gorzej niż przed braniem Asentry? Bo pogorszenie objawów, zwłaszcza lęku, niestety dość często się ludziom przytrafia na początku. Ten "początek" może trwać różnie, zależy od osoby, od kilku dni nawet do kilku tygodni. Ja ostatnio męczyłem się 5 tygodni na wenlafaksynie zanim zaczęło się poprawiać, niektórzy na efekty czekają jeszcze dłużej. Daj lekowi jeszcze trochę czasu na rozkręcenie się, ustabilizowanie w organiźmie. Jeśli jednak będzie co raz gorzej i nie będziesz dawać rady, trzeba będzie zobaczyć się z lekarzem, może np. dołożyć Ci jakiś środek przeciwlękowy na te ciężkie początkowe tygodnie, albo w ogóle zmienić Asentrę na coś innego.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 20 mar 2013, 00:48
piotrr287, podziwiam Cię za wytrwałość. Ja mam już dość. Poza objawami somatycznymi suchość w ustach i problemy żołądkowe dopadł mnie brak sił, nie senność, a brak sił, połączony z jakimś cichym lękiem, wewnętrznym zamknięciem. Myślałem, że sertralina różni się od paroksetyny, że aktywizuje, pobudza, mobilizuje do działania. A tu... lipa. Swoją drogą lekarze chyba mają rację - dwóch z nich mówiło, że zaleca sertralinę na noc, bo niekoniecznie musi aktywizować i różnie działa na różnych pacjentów.
Niestety SSRI to chyba nie jest optymalne leczenie. Sprawdzały się leki o szerszym spektrum - wenlafaksyna (tu działanie też na noradrenalinę), fluoksetyna (tu dodatkowe działanie na 5-HT2c)

przez aree1987 20 mar 2013, 01:30
elfrid, na mnie tez sertralina dzialala wybitnie pro lekowo a w dawce 150mg spałem w noc a najwiecej w dzień. :roll:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez elfrid 20 mar 2013, 07:08
aree1987, no właśnie a ja potrzebuje czegoś aktywizujacego przede wszystkim. A im dłużej na sercie tym bardziej zaczynałem się czuć jak na paroksetynie.
Może miko i inni mają rację, może trzeba się trochę zglebic w te neuroprzekazniki. Jakoś SSSRi nie są dla mnie szczególnie dobre, jakby chodziło o coś więcej poza serotonina. Może dlatego wenla była tak skuteczna i fluo w jakimś stopniu, który jednak jest trochę czymś więcej niż tylko SSRi

A jak oceniasz moklo - działa na nastrój i motywuje?

przez piotrr287 20 mar 2013, 13:09
elfrid, Juz nie bierzesz? Czy jeszcze dajesz radę? Przecież zacząłeś później ode mnie..

przez miko84 20 mar 2013, 14:56
piotrr287 z ubokami może być różnie, ale jest jedna prawidłowość - zawsze przechodzą, ale czasami potrzeba więcej czasu. Ja już nie mam uboków żadnych poza jeszcze lekką nadpotliwością ale z dnia na dzień jest coraz lepiej. Lek jest najlepszy z tych co brałem dotychczas bo nie powoduje senności.

Jesteście mało cierpliwi wszyscy, przecież to co czujecie teraz nie jest pełnym działaniem leku a trudno nawet powiedzieć czy to są uboki. Nie oceniajcie działania leku po tak krótkim czasie. Ja biorę sertralinę w stałej, wysokiej dawce 200 mg przez 6 tygodni.
miko84

przez aree1987 20 mar 2013, 18:21
elfrid napisał(a):A jak oceniasz moklo - działa na nastrój i motywuje?

Stymulował może trochę motywował na nastrój kiepsko i strasznie było czuć wjaz i zjazd leku. Z tą stymulacją zwiekszały się też lęki. Ja od wczoraj na paro+kwetiapina. ;)
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg