SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez piotrr287 16 mar 2013, 15:10
elfrid, I jak tam leci na Zolofcie? Mnie minęło 15 dni na 50 mg, właściwie codziennie jakieś pół godziny po zazyciu pojawiają mi się nudności, zwiększone napięcie, ogólnie nie czuję się najlepiej. Mam nadzieję, że to minie i zacznie się coś dziać w dobrym kierunku...

przez Keji 16 mar 2013, 23:20
Od jakichś trzech tygodni jestem na dawce 75 mg, z drobnymi przerwami. Średnio. Acz nie wiem, na co jeszcze mogę zmienić, skoro nie odpowiada mi citalopram.
Przede wszystkim: Jestem okrutnie drażliwa i nerwowa. To nakręca zaś autouszkodzenia i agresję wobec innych.
Po drugie: W życiu nie przypuszczałam, że śnienie może być tak wykańczającym zajęciem. Parę ostatnich nocy to orka na ugorze, choć myślałam, że w kwestii porąbanych, dziwnych i strasznych snów już nic mnie nie zdziwi. Dzisiaj budziłam się i zasypiałam z 5 razy, po każdym natomiast miałam zupełnie różny,niemożebnie długi, pokręcony i przerażający sen (holokaust, ściganie, zua energia, psychoza matki i totalne abstrakcje, te sprawy), skutkiem czego rano byłam padnięta. Tak jakbym zamiast być świadkiem tylko właściwej cząstki śnienia przeżywała cały jego proces.
Kolejno: Na natręctwa ciągle całkiem, całkiem nieźle. Lęki same...jestem bardziej zmulona i drażliwa, niż wyluzowana, ciężko więc stwierdzić. Ataki paniki zdecydowanie mniejsze.
O dziwo, strasznie wzrasta mi apetyt, a w moim wypadku nie do końca jest to korzystne. Choć zarówno jedzenie, jak i fajki nie sprawiają już większej przyjemności, podobnie jak wszystkie inne bodźce nie wywierają już takich wrażeń, jestem dosyć przygaszona oraz obojętna.
Zdecydowanie ograniczam alkohol, bo moje samopoczucie w połączeniu Zoloftem się pogarsza. Choć nie jest to taka masakra, jak gdy napiję się, zapomniawszy, iż brałam Zomiren: napięcie i chęć zrobienia sobie czegoś, stan depresyjny pojawia się znikąd i w ogromnym natężeniu.
Keji

przez elfrid 17 mar 2013, 08:56
piotrr287, Ogólnie na minus, drazliwosc, napięcie, ogromne problemy że snem, budzenie w nocy.
Poprawa - widac pierwsze oznaki,chyba. Wiecej energii zaangażowania w życie, jakieś codzienne sprawy. Ale lęki i stres nadal jest. Biorę stosunkowo krótko bo od 6 marca, więc cudów jeszcze nie oczekuje. Czym jest te 10 dni? Też byłem niecierpliwy: podwyzszalem, zmienialem, dokladalem, lekarzowi bylo to obojętne i nic dobrego z tego nie wyszło.
Dlatego nowy lekarz, nowy lek i nowe podejście - jak to powiedziała "w psychiatrii potrzeba cierpliwości i to po obu stronach"
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 17 mar 2013, 11:01
U mnie bardzo dobrze, jestem prawie 6 tygodni na 200 mg sertraliny.
miko84

przez monk.2000 17 mar 2013, 11:13
miko84, też wypaliłem z 200mg. Jest różnica pomiędzy 100mg. Najbardziej da się zauważyć, co mnie zaciekawiło, efekt po ok 45min od wzięcia. Potem może się przyzwyczajam i nie widać różnicy. No zobaczymy, najwyżej zmienię na coś innego, jak max dawka nie pomoże to będę kombinować.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Dziwne 17 mar 2013, 20:03
Boje się trochę o moją z byt dużą pewność siebie. Nie umiem się teraz kontrolować. Uczę się dopiero samokontroli emocji, których nie odczuwałem do 21 roku życia. Jak zarywam do kobiety wykładowcy na studiach, to chyba coś nie tak :? . Matka chce mnie wysłać na jakieś badania szczegółowe czy lek jest dobry, bo się niby dziwnie zachowuję. Boję się jak ludzie na mnie patrzą np. w centrum handlowym, ale co w tym dziwnego, w przebiegu zdrowienia....

przez Siding Spring 18 mar 2013, 09:36
Moglbys to bardziej szczegolowo opisac?:)

przez Dziwne 18 mar 2013, 11:48
Wydaję mi się, że całe życie próbowałem zrobić wrażenie na dziewczynach, mową ciała itd. Byłem cholernie spięty i całe życie walczyłem z tym żeby się wyluzować. Teraz ten trening chyba daje plony, jestem cholernie wyluzowany i nie boję się nawiązać kontaktu wzrokowego z nikim. Nigdy nie rozumiałem co ludzie na około mówią, a teraz rozumiem i wywołuje to u mnie lęki.Wywołuje u mnie lęk wzrok facetów na około, którzy widzą, że u kogoś mam szanse....

Tak jak kiedyś po prostu chodziłem po centrum handlowym i się męczyłem, tak teraz mam lęk przed dużymi miejscami, czy jak to tam się fachowo nazywa.
Jak by określić mój dawny stan, to chyba miałem jakieś wyleczalne upośledzenie, jestem świadomy co się ze mną działo, ale wtedy nie byłem tego świadomy.....

przez Siding Spring 18 mar 2013, 14:12
Niby też na lekach nie boje sie rozmawiac z ludzmi ale strach pomyslec jak mnie ludzie postrzegali z tymi gałami wpatrzonymi w rozmowce z maska na twarzy i wyraznymi oznakami agresjii. Dla rodziny jestem jednak lepiej postrzegany bedac soba z niewielkimi ale zawsze oznakami emocjii.

przez beladin 18 mar 2013, 15:29
Dziwne, Tak to właśnie jest być wyluzowanym i mieć w dupie to co ktoś sobie o Tobie pomyśli 8) Nie widzę nic nietypowego w braku strachu przed kontaktem wzrokowym. Być może jest to dla Ciebie nowa sytuacja i dlatego nie możesz się w tym odnaleźć. Myślę, że w miarę jak będziesz doświadczał kolejnych życiowych sytuacji nasycisz się i tym samym nabierzesz, jak to się mówi, ogłady :D

Matka chce mnie wysłać na jakieś badania szczegółowe czy lek jest dobry, bo się niby dziwnie zachowuję.

"Wysłać" to znaczy wyda Ci polecenie czy za rączkę zaprowadzi?
beladin

przez Dziwne 18 mar 2013, 16:13
beladin napisał(a):Dziwne, Tak to właśnie jest być wyluzowanym i mieć w dupie to co ktoś sobie o Tobie pomyśli 8) Nie widzę nic nietypowego w braku strachu przed kontaktem wzrokowym. Być może jest to dla Ciebie nowa sytuacja i dlatego nie możesz się w tym odnaleźć. Myślę, że w miarę jak będziesz doświadczał kolejnych życiowych sytuacji nasycisz się i tym samym nabierzesz, jak to się mówi, ogłady :D

Matka chce mnie wysłać na jakieś badania szczegółowe czy lek jest dobry, bo się niby dziwnie zachowuję.

"Wysłać" to znaczy wyda Ci polecenie czy za rączkę zaprowadzi?

za rączkę xD

Teraz zrozumiałem, że nie mam chyba w sobie wychowania emocjonalnego... mówię do ludzi głębokie rzeczy, które bałbym się nawet powiedzieć po alkoholu.
Jeśli jestem tego świadomy to mogę to z czasem wypracować prawda ?

przez beladin 18 mar 2013, 16:16
Dziwne, Ale masz w głowie coś takiego jak rozum, dzięki któremu decyduje się co należy powiedzieć a co nie?
beladin

przez Dziwne 18 mar 2013, 16:19
nie :why:
albo hmm, tak... chyba mam, co dziennie bardziej wiem co moge powiedzieć a co nie...
Jak do mojej świadomości dociera, że nie mogę mówić tego i tego, to wtedy zaczynam próbować się w tej sferze kontrolować. Z czasem jak by nie świadomie już mam reakcje naturalne w takiej sytuacji, więc chyba jest ok.

przez TheMan 18 mar 2013, 20:19
beladin napisał(a):Dziwne, Tak to właśnie jest być wyluzowanym i mieć w dupie to co ktoś sobie o Tobie pomyśli 8) Nie widzę nic nietypowego w braku strachu przed kontaktem wzrokowym. Być może jest to dla Ciebie nowa sytuacja i dlatego nie możesz się w tym odnaleźć. Myślę, że w miarę jak będziesz doświadczał kolejnych życiowych sytuacji nasycisz się i tym samym nabierzesz, jak to się mówi, ogłady :D

dokładnie tak jest,

Sortuj wg