SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez JERZY62 14 mar 2013, 13:09
Czy sertalina uspokaja w jakiś sposób, czy tylko pobudza? Trzepią się we mnie nerwy.
♪♪♪

przez chester 14 mar 2013, 13:37
LATEK50, ma działanie przeciwlękowe, tylko trzeba czekać. Ile bierzesz? Działania sedatywnego nie zauważyłem.

przez Dziwne 15 mar 2013, 15:47
U mnie niby wszystko ok. Ale mam teraz duże problemy ze skupieniem. Jestem na studiach i to problem. To z czasem mija ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 15 mar 2013, 16:17
nie mija

przez hans1000 15 mar 2013, 16:34
Cześć jestem zupełnie nowy i po raz pierwszy na tym forum.
Po raz pierwszy też biorę leki. Mam bardzo silną nerwicę i pani doktor zapisała mi Zoloft.
Wiem że jest temat o sertralinie ale jest on tak obszerny że nie potrafię się przez niego przebić.
Przepraszam też jeśli już taki temat był ale czuję się tak beznadziejnie że nie bardzo sobie radzę teraz z myśleniem.
Biorę 0,025 wieczorem czyli pół tabletki. Wczoraj wziąłem po raz drugi i nie czuję się najlepiej.
To znaczy nie mam żadnych lęków ale trzęsą mi się trochę ręce jestem mocno osłabiony i otumaniony, szumi mi w uszach,boli mnie głowa,
mam problem z koncentracją a nawet z czytaniem. Zupełnie nie mam apetytu. Czy ktoś z Państwa miał takie objawy
i czy one przechodzą wraz z czasem przyjmowania leku?
Biorę lek dopiero drugi dzień więc nie wiem czy organizm się do niego powinien 'przyzwyczaić'?
Czy jak to powinno w ogóle działać i wyglądać?
pozdrawiam serdecznie

przez znudzona-ona 15 mar 2013, 16:37
skutki uboczne powinny ustąpić po około dwóch tygodniach. Ale jeżeli bardzo źle będziesz się czuł na leku, który bierzesz to lekarz może go zmienić na jakiś inny od razu.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez Dziwne 15 mar 2013, 20:23
Czy sertralina może zmienić osobowość ?? Bo ja byłem w takim stopniu chory, że nie byłem świadomy pewnych zaburzeń, wiedziałem tylko że coś jest nie tak. Teraz jestem tak poukładany, że wydaje mi się jak bym podkręcił to co natura zrobiła. Bo jak by każdy zaczął brać sertraline to by był idealny, nie jest tak ???

Teraz jak by na nowo uczę się pewnych umiejętności, również w sferze emocji...

przez Siding Spring 15 mar 2013, 21:16
Mnie sie wydaje ze sertralina tlamsi emocje i przez to ta sfera zycia juz nie stanowi takiego ptoblemu dla Ciebie. Bardziej rozumowo podchodzisz do roznych spraw.

przez Dziwne 15 mar 2013, 21:35
lubudubu napisał(a):Mnie sie wydaje ze sertralina tlamsi emocje i przez to ta sfera zycia juz nie stanowi takiego ptoblemu dla Ciebie. Bardziej rozumowo podchodzisz do roznych spraw.

może i tłamsi, ale wcześniej nie posiadałem emocji, a teraz tak... więc nie w tym rzecz.
Ja sam nie rozumiem do końca o co chodzi, ale chyba jest ok. Jak się żyje od urodzenia do 21 roku, w taki sposób to hmmm... musiał by mi to ktoś mądry wytłumaczyć

przez vifi 15 mar 2013, 22:10
U mnie tylko przez pewien czas zauważyłem że emocje jakby częściowo "przygasły". Z jednej strony trochę się przestraszyłem a z drugiej jednak przyniosło mi to pewną ulgę. Ale potem wszystko wróciło do normy. Podobnie było kiedy zaczynałem brać Kwetapleks.
Wydaje mi się że bardziej lub mniej wrażliwy układ nerwowy, czy mniej intensywne odczuwanie pewnych uczuć (zwłaszcza lęku) to nie jest jeszcze zmiana osobowości. Właściwie to jej zadaniem jest przywrócenie poziomu serotoniny (chyba) do normalnego stanu. I choroba i zdrowie mogą zmieniać człowieka..
Mnie psychiatra przy kolejnych wizytach pyta o te różne sprawy. Jeśli możecie to z nim o tym pomówcie na wizycie.

przez Popiół 15 mar 2013, 23:18
Ee z tą zmianą osobowości to bez przesady, ja po ssri zostaje zawsze sobą, tylko żyje mi się bardziej komfortowo. Nie leczona ciężka depresja to dopiero może "osobowość" zmienić :P

Właściwie to jej zadaniem jest przywrócenie poziomu serotoniny (chyba) do normalnego stanu.

To by było zbyt proste, a skąd niby wie że twój poziom serotoniny jest zaburzony? Jak my nawet nie wiemy skąd się bierze depresja i jaki mechanizm działania leków nam pomaga, więc niech sobie te historyjki lepiej zachowa dla siebie.
Popiół

przez elfrid 16 mar 2013, 08:28
lubudubu napisał(a):Mnie sie wydaje ze sertralina tlamsi emocje i przez to ta sfera zycia juz nie stanowi takiego ptoblemu dla Ciebie. Bardziej rozumowo podchodzisz do roznych spraw.

Bzdura. To wlasnie bez leku z dobrym nastrojem czlowiek zaczyna sie skupiac na emocjach, ktore moga byc pozytywne, dostrzega je i stara sie w tych dziedzianach realizowac, ktore wczesniej zanidebal w wyniku zaburzen.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 16 mar 2013, 08:56
Mozesz to nazywac jak chcesz. Byc moze innym ssri pozwalaja skupic sie na pozytywnych emocjach ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze ssri tlamsza zarowno te negatywne jak i pozytywne emocje. Ale kazdy pisze wedle wlasnego doswiadczenia.

przez depresyjny 16 mar 2013, 09:23
Moze tak byc ze wszystkie leki tak dzialaja. Przez dluzszy czas na wytlumaczenie tego przypisuje sobie dystymie.

-- 16 mar 2013, 09:41 --

Moze tak byc ze wszystkie leki tak dzialaja. Przez dluzszy czas na wytlumaczenie tego przypisuje sobie dystymie.
depresyjny

Sortuj wg