SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 13 mar 2013, 13:27
depas czemu łączysz SSRI z SNRI?
miko84

przez depas 13 mar 2013, 13:38
miko84, napisałem o tym szerzej w wątku o citalopramie. Fakt, nietypowe połączenie, ale o dziwo póki co się sprawdza, ku zaskoczeniu mojego lekarza i moim.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez chester 13 mar 2013, 13:41
depas, Dzięki a co myślisz o wellbutrinie, o dołączeniu do do zoloftu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 13 mar 2013, 13:51
chester, brałem Wellbutrin parę miesięcy i rzeczywiście libido jest po nim nieco większe, jednak dla mnie ten lek nie był dobry, nasilił mi lęki, zbyt mocno pobudzał, bezsenność, nerwowość. Z kolei Trittico brałem nasennie i tu bardzo dobrze się sprawdził, chociaż przez jakiś tydzień byłem senny w ciągu dnia i bolała mnie po nim głowa. Ale libido eleganckie, często budziłem się ze wzwodem nawet gotowy do akcji :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez chester 13 mar 2013, 13:59
depas, hehehe :D Czyli sam nie wiem. Biorę mianserynę, działa nieźle na lęki i na tycie niestety. Natomiast libido = -1 :D

przez depas 13 mar 2013, 14:10
Trittico również ma mieć działanie przeciwlękowe, chociaż ja u siebie tego nie zauważyłem. Z kolei jeśli chodzi o tycie, to nie zwiększyło mi apetytu, właściwie to na zestawie sertralina + trazodon parę kilo schudłem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Popiół 13 mar 2013, 17:42
Noo nareszcie spotkałem wczoraj psychiatrę z prawdziwego zdarzenia, było o czym pogadać, babka podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta i ma dużo wiedzy, sama wizyta trwała godzinę a to już o czymś świadczy. Przerobiłem już naprawdę sporo lekarzy i jeszcze takiego nie spotkałem.

Zdecydowałem się jednak przejść na sertraline wspomagając się lamotryginą, lamo ponoć daje bardzo dobre efekty jako dodatek do ssri przy dość ciężkich depresjach nawracających gdzie często monoterapia jest niewystarczająca.
Być może dorzucę jeszcze do tego trazodon w celu poprawy libido ale na razie zobaczymy jak zadziała sertra w porównaniu do paro.
Pani doktor była zgodna co do tego że sertralina ma lepsze działanie przeciwdepresyjne od paroksetyny, do tego moja depresja charakteryzuje się uczuciem ciągłego zmęczenia, spowolnieniem i brakiem energii więc taki bardziej aktywizujący ssri jak sertra powinien być lepszym rozwiązaniem.

Co ma krótszy okres półtrwania, paro czy sertra ?
Popiół

przez beladin 13 mar 2013, 18:44
Popiół, Paroksetyna ma nieco krótszy okres półtrwania do 24 godzin, sertralina do 36 godzin
beladin

przez Ariel28 13 mar 2013, 22:10
mam pytanie jakie leki byście mi poradzili? żebym nie był zamulony miał energie do pracy i tłumiło ataki paniki, brałem 4-5 miesiący Sertagen plus Mianseryna, Sertagen nie wiem jak dziala nie zauwazylem nic szczegolnego, po mianserynie apetyt straszny ciągle jadłem i mulący rano cięzko było wstawać, nie widziałem poprawy to zrezygnowałem z tego . Lekarka dała mi teraz Andepin biore 3 tydzien ale mam dziwne objawy moze to skutki uboczne zbiera mnie na wymioty, zero apetytu ciągle bym spał. Przerabiałem też Sulipyryd z początku czułem sie zajebiscie po tym jakbym był naspeedowany ale drgawki miałem po tym i głowa pulsowała nie do wytrzymania, poza tym ratuje sie Afobamem i hydroxyzyna w nagłych przypadkach, pozdrawiam

przez beladin 13 mar 2013, 22:21
Ariel28, Bierz ten andepin. On powinien zadziałać pobudzająco tylko potrzeba trochę czasu, żeby się rozkręcił.
beladin

przez Berga 14 mar 2013, 11:21
Czesc. Biore asertin i xanax. Oslonowo u lekarza rodzinnego dostalam polprazol, a mimo to moj zoladek od tygodnia fiksuje. Niby po asertinie minely mi troche te nudnosci, ktore wczesniej niemal na kazdym kroku towarzyszyly w stresowych sytuacjach, ale od tygodnia jakby wszystko wrocilo. W zasadzie zoladek boli caly czas. Nie sa to jakies silne bole, ale czuje dyskomfort i czasami nudnosci. Z tego co wiem, to xanax mozna brac jedynie przez miesiac, wiec w przyszlym tygodniu pojdzie w odstawke jedno lekarstwo, a czy przy jego odstawieniu mozna borykac sie w takimi problami jak z asertinem przy odstawianiu? Jezu, powiedzcie, ze nie! Nie chce przechodzic znowu przez ten koszmar... :silence: Polprazolu wzielam dzis ostatnia tabletke, ale udalo mi sie dostac jego odpowiednik Panrazol bez racepty :angel:

przez freitag20 14 mar 2013, 12:16
Polprazol nie jest lekiem osłonowym. Zawiera omeprazolum. To jest na refluks i wrzody. Na ulotce masz napisane, że powinno się go brać przez miesiąc. Omeprazol obniża poziom kwasu żołądkowego i w dłuższym czasie prowadzi do zaburzeń w przyswajaniu niezbędnych witamin i minerałów. Zwłaszcza magnezu, który to podobno odgrywa taką ważną rolę w układzie nerwowym. Jeśli Twój żołądek fiksuje to może zmień dietę.

przez Berga 14 mar 2013, 12:26
Lekarz powiedzial mi, ze moze byc tez stosowany oslonowo. Psychiatra zreszta pytal czy biore inne leki, powiedzialam o Polprazolu i nie widzial zadnych przeciwskazan. W internecie tez jest wiele postow, gdzie inni lekarze przepisuja wlasnie ten lek oslonowo. Ja sie nie znam na skladnikach lekow, zaufalam lekarzowi, ktory POWINIEN wiedziec na co jest dany lek, a opinie w necie sa rozne. Dla wlasnego spokoju dopytam o niego przy nastepnej wizycie, zarowno rodzinnego jak i psychiatre.

przez freitag20 14 mar 2013, 12:58
A to jakie masz konkretnie problemy z żołądkiem, jeśli mogę spytać? Bo jeżeli masz go brać tylko osłonowo, to jest wg mnie dziwne zalecenie korzystać z leku, który stosuje się głównie na wrzody i refluks. Poza tym mówisz, że Twój żołądek nadal fiksuje. To może bez tego leku nie będzie fiksować? :)

Sortuj wg