SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Marek1977 03 mar 2013, 20:32
Aby przyśpieszyć zadziałanie SSRI stosuje się antagonistów recetora 5HT1a np.buspiron-jest on agonistą heteroreceptorów 5HT1a a więc wpływa pośrednio na blokade autoreceptorów 5HT1a przyśpiszając ich downregulacje przy jednoczesnym stosowaniu SSRI.Ostatnio widzę taki trend że do SSRI dodaje się właśnie buspiron by szybciej zaczęły one działać .
Conscientia est, necesse est

przez miko84 04 mar 2013, 12:35
Buspiron jest dość słabym częściowym agonistą 5-ht1a (dlatego działa trochę jak antagonista - jest słabszy a agonizowaniu 5-ht1a do całościowych agonistów, np serotoniny). Szkoda, że chyba się nie doczekamy vilazodonu.
miko84

przez piotrr287 04 mar 2013, 15:14
miko84 Chciałem spytać, gdyz kojarzę, że jesteś tu od dobrych kilku lat i bardzo fachowo się wypowiadasz na temat leków. Napisałeś też wcześniej : niestety bez SSRI moje życie byłoby mało komfortowe. Czy Ty próbowałeś kiedyś psychoterapii, pracy nad sobą, czy tez innych metod? Czy też uwazasz, że farmakoterapia to jednak podstawa i tak juz trzeba będzie łykać ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 04 mar 2013, 15:24
Próbowałem psychoterapii ale uważam to za bzdurę w moim przypadku.
miko84

przez beladin 04 mar 2013, 16:31
miko84, No z takim podejściem to nawet nie ma co psychoterapeutom głowy zawracac :mrgreen:
beladin

przez miko84 04 mar 2013, 20:24
Byłem pozytywnie nastawiony. Moje nastawienie teraz wynika z braku skutków takiego leczenia.
miko84

przez elfrid 04 mar 2013, 21:04
Ja chodzilem 3 lata na terapie 2x w tygodniu. To bylo ciekawe dosiwadczenie, ale w zaden sposob nie redukowalo objawow, pomimo zwiekszenia samoswiadomosci pewnych kwestii i powiazan.

-- 04 mar 2013, 21:06 --

piotrr287, Jesli moge spytac -co Ci dolega i jakie obecnie stosujesz leczenie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 04 mar 2013, 22:10
ja również próbowałem 2 razy po 9 mcy psychoterapii i nadal jestem w ciemnej dupie...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez piotrr287 04 mar 2013, 22:20
elfrid, W skrócie możnaby napisać, że depresja z lękami lub nerwica z mocno obnizonym nastrojem. No i dość sporo objawów psychosomatycznych. łatwo nie jest. Leczenie póki co, to marnie mi wychodzi.
Od kilku lat w kratkę, leki i terapie. Problem w tym, że brakowało mi cierpliwości i przerywałem, zmieniałem lekarzy i terapeutów. Od prawie roku korzystam jednak bez przerwy z terapii, tylko, że raz na dwa tygodnie ( psychoterapeutka uważa że taka częstotliwość jest najlepsza ), a od dwóch miesięcy zażywam także leki. Wcześniej, pomimo że uskarżałem się na różne objawy, nie chciała mi nic przepisać, gdyż twierdziła, że leki w moim przypadku nic mi nie pomogą. Ciekawe, że ostatnio zmieniła zdanie i zapisała mi pierwsze Citabax a teraz Zoloft.
Oprócz tego staram się sam pracować nad sobą, bardziej wtedy, kiedy mam już serdycznie dość tych wszystkich terapii, leków, lekarzy, terapeutów... Próbuję, ale to ciężko idzie, bo myslę, żeby coś w ten sposób osiągnąć, to przede wszystkim wytrwałość i czas.. A u Ciebie?

przez elfrid 04 mar 2013, 22:57
piotrr287, Wydaje mi sie, ze podobnie. Zaburzenia lekowo-depresyjne, czasem wiecej lęku, czasm apatii i bezsilnosci.
Stadard jest jednak taki, ze najpierw uderza sie do psychaitry-lekarza, ktory stawia diagnoze a nestepnie ordynuje leczenie, w tym kieruje na psy choterapie. Nie na odwrot - psychoteapeuta nie jest lekarzem, zeby decydowac czy skierowac po leki do psychiatry.
Sam zreszta widzisz, ze mimo psychoterapii jest w kratke.
Tez zmienialem lekarzy, ostatnio leki i nie wiem w ktora strone isc sertraliny czy paroksetyny. Gdybym byl na emeryturze paro bylaby ok. Ale niestety natlok zajec nie pozwala na to rozleniwienie isennosc-przycmienie.
Ile czasu bierzesz Zoloft i w jakiej dawce. Jak sie na nim czujesz, po wprowadzeniu dziala na lękii?

PS Niestety tez mam czasem uciazliwe objawy sokatyczne, ktore wydaja sie sednem tego wszystkiego
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 05 mar 2013, 10:01
Każdy zachwala swoje - psychoterapeuci często ganią leki, chociaż są i tacy o otwartych umysłach którzy zdają sobie sprawę, że czasami bez leków ich terapia nie przyniesie efektu (pytanie jak poznają czy poprawa nastąpiła po lekach czy po ich pracy?). Większość lekarzy psychiatrów których spotkałem nie miała nic przeciwko psychoterapii, chociaż oni leczą lekami.

elfrid jak już bierzesz to paro to pobierz conajmniej 4 tyg. Zobaczysz czy rozleniwia i powoduje senność i zmęczenie - jeśli tak będzie to podnoszenie dawki raczej spotęguje ten efekt. Wtedy wg mnie dobrym wyjściem byłaby sertralina, ale tu taka sama rada - zostań na niej conajmniej 4 tyg. Zauważyłem, że sertralina wkręca się dłużej od paro, przynajmniej w moim przypadku.
miko84

przez piotrr287 05 mar 2013, 14:26
Z tym, że ja korzystam teraz z terapii prowadzonej przez psychoterapeutkę, która jest równocześnie lekarzem psychiatrą. takie 2 w 1, ale zdarzają się tacy nawet dośc często.
elfrid, Ja dopiero zaczynam Zoloft, od 4 dni, mam przepisane 50 mg, nawet kazała mi przez parę dni zacząć od połówki, tj. 25 mg. Tak że póki co nic nie mogę powiedzieć na temat tego leku.

przez beladin 05 mar 2013, 15:16
miko84, Jest wiele nurtów w psychoterapii. Spróbowałeś każdego z jej rodzajów podobnie jak każdego z leków próbujesz?
beladin

przez Lord Kapucyn 05 mar 2013, 15:24
miko84 napisał(a):Byłem pozytywnie nastawiony. Moje nastawienie teraz wynika z braku skutków takiego leczenia.

- w jakim nurcie pracował terapeuta?
- jakie kwalifikacje i certyfikaty posiadał terapeuta?
- ile miesięcy, lat trwała terapia?
- jaka była częstotliwość i czas trwania spotkań, ile razy w tygodniu?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg