SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez freda 28 lut 2013, 14:10
niecierpliwy pramolan nigdy na mnie nie działał,ostatnio wzięłam hydroksyzynę i tylko spać mi się zachciało,cloranxen też nic.ja sprubuje podnieść do 30mg paro i zobaczę ,choć dziś jest lepiej niż wczoraj,nawet się najadłam.najgorsze to kombinowanie z lekami :why:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Tańczący z lękami 28 lut 2013, 14:16
elfrid, za przeproszeniem pie.dolę wysypkę, kiedy znowu mnie telepie po SSRI :smile: Mój romans z antydepresantami bardziej przypomina jakąś formę masochizmu niż skuteczne leczenie. Wczoraj mnie ostro przetrzepało, nie wiem co o tym wszystkim sądzić: bez leków źle, z lekami źle.
miko84, ja u siebie widzę, że im jestem starszy tym gorzej reaguję na eseseraje. Mówią, że serotonina poprawia nastrój i jest dobra na lęki, a u mnie gówno- jest odwrotnie, strasznie mi nasila lęki, a to już 3 tyg brania i to zwiększenia o śmieszne 25mg. Może mam jej po prostu za dużo i to nie ona odpowiada za moje problemy...? Sprawdza się przewrotna myśl: żeby chorować, trzeba mieć końskie zdrowie.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez chester 28 lut 2013, 15:20
Miesiąc na Zolofcie dzisiaj mam wizytę u Lekarza. Myślę że może podbije mi dawkę do 150 i coś dołoży. Zobaczymy :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 28 lut 2013, 16:33
Tańczący z lękami na pewno nie masz jej za dużo, po prostu potrzeba więcej czasu, najlepiej na jednej dawce, bo zawsze zmiana powoduje inne działanie. Jestem przekonany, że brak działania SSRI, lub złe ich działanie spowodowane jest stanem chorego i potrzeba więcej czasu albo większej dawki, a czasami obydwu tych rzeczy razem.

Pozatym nawet tak minimalna dawka mirty jaką bierzesz ma wpływ na działanie SSRI.
miko84

przez Tańczący z lękami 28 lut 2013, 19:28
miko84, mam nadzieję, że masz rację. Niestety, kiedy nie brałem tej połówki mirty nie mogłem spać, dlatego nie mogę jej na razie odstawić. Wczoraj miałem piekiełko z lękami, musiałem się wspomagać. Trochę na pewno pomaga lamo, ale myślałem, że będzie coraz lepiej a nie coraz gorzej. Dziś chciałem się już poddać i zakończyć raz na zawsze toksyczny związek z SSRI, ale trudno najwyżej w ruch pójdą benzo. A Ty miałeś jakieś kryzysy podczas wejścia na tak dużą dawkę? Ja bym chyba z okna wyskoczył na 200mg :shock:

przez miko84 28 lut 2013, 20:11
Miałem nasilenie lęków początkowo ale już minęło, ja biorę 200 mg od 3 tygodni i z dnia na dzień jest coraz lepiej.
miko84

przez kasiaaa34 28 lut 2013, 22:35
Witajcie,
czy jest możliwe, żeby dawka sertraliny 50 mg na dobę, powodowała całkowitą bezsenność ? Potrafię nie spać całą noc i cały dzień. Czuję się jak nakręcona. Organizm ze zmęczenia odmawia posłuszeństwa, a mózg ciągle pracuje. Od 2010 roku, brałam ją równocześnie z benzo. Na początku stycznia tego roku,odstawiłam całkowicie benzo ( o zespole odstawiennym nie będę pisała, bo to koszmar o którym chcę szybko zapomnieć). Zostawiłam jedynie Setaloft. I tutaj ważna informacja : po odstawieniu Lexotanu wróciłam do intensywnej aktywności fizycznej, czego nie było wcześniej. Tłumaczę sobie, że może mam za wysoki poziom dopaminy ( sport+ tabletka ) . Sama nie wiem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

przez elfrid 01 mar 2013, 00:29
Tańczący z lękami, musze sie z toba zodzic. Im jesem starszy tym gorzej u mnie z dzialaniami SSRI. Nawet na 50mg sertraliny mnie telepie, benzo nie pomagaja a jedynie troche usypiaja. I te paskudne wahania nastroju od leku dorozdraznienia. Juz chyba wolalem byc leniemna topi, ktory mial dystans do swiata. Nie wiedzialem, ze sertra jest tak nierowna.

miko84, Miko wiem, ze lek trzeba brac przez odpowiedni okres w odpowiedniej dawce,ale biorac fluo poczatkowe pobudzenie nie przechodzilo z czasem. I caly czas czlowiek czuje sie sztucznie na tych lekach.

Tańczący z lękami, jak ci zle na sertralinie czemu mirta nie bedzietwoim glownym antydepresantm. Albo nie zamienisz sertry na paro lub fluwoksamine?

Widze, ze z tym leczeniem nigdy nie bedzie idealnie. Chyba trzeba zrobic bilans korzysci i kosztow, w stylu niestabilnosc i podle wahaniana nastrojuna SSRI albo wyciszenie i lekki brak aktywnosci na topi. Ja zreszta widze, ze przez te 8 lat psychiatrycznych zmagan zmienily sie moje objawy ale tez reakcje na leki. Kiedys SSRI aktywizowaly a teraz rozdrazniaja.

-- 01 mar 2013, 00:36 --

Tańczący z lękami, jak znajdziesz cos co pomaga ci na telepanie po SSRI kkoniecznie daj mi znac, sprobuje wszystkiego.
PS Jednak jesli psychiatra zdiagnozowala u Ciebie chadowe sprawy, to w psychiatrycznej doktrynie panuje spor codo tego czy w ogole wlaczac antydepresanty czy trzymac pacjenta na samych stabiizatorach i ewentualnie neuroleptykach.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 01 mar 2013, 00:42
elfrid, ogólnie zatem...jest gnój :roll: Na 15mg mirty spałem po 12h a jak próbowałem całkowicie odstawić SSRI to pojawiała się większa agresja, mimo, że jestem spokojnym człowiekiem. Myślisz, że paro czy fluwo coś zmienią? Ja uważam, że będzie nas trzepało na każdym ssri. Citabax dał mi w kość, teraz serta, paro już dawno dało, nawet wenla, choć na wenli był przynajmniej lepszy nastrój i więcej sił. Opcji jest coraz mniej...A jak u Ciebie ze spaniem?

-- 28 lut 2013, 23:48 --

PS. na telepawki stosuję propranolol, ale lepsze są benzo, mimo, że unikam ich jak ognia, czasem trzeba zapodać. Jak pójdę biegać to troszkę pomoże, ale niewiele szczerze mówiąc. Bez lamo pewnie bym nie wytrwał, bo nawet na 25mg mnie telepało zanim zacząłem je łykać. Teraz na 25mg jest już spoko, ale żeby spanie mi się poprawiło, bo się jeszcze wybudzam czasami, to zwiększyłem sertę do 50mg

przez elfrid 01 mar 2013, 01:38
Tańczący z lękami, U mnie ze spaniem ok. Od tego rozdraznienia jestem tak wypalony, ze padam ryj. Skoro obwiniasz zly stan SSRI to czemu nie sprobujesz samej lamo w dawce 100mg. Ja sie powaznie nad lamo zastanawiam
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 01 mar 2013, 10:01
elfrid lamo nie jest lekiem przeciwdepresyjnym ani przeciwlękowym. Nie znam osób którym lek pomógł w depresji jednobiegunowej albo stanach lękowych. Za to w dwubiegunowej ze znacznymi spadkami nastroju jest bardzo dobrym lekiem, ale on stabilizuje nastrój, przeciwdziała spadkom ale go nie podnosi.

Ile najdłużej byłeś na stałej dawce jakiegoś SSRI?
miko84

przez blue space years 01 mar 2013, 10:06
Prawda jest niestety taka za zdrowy czlowiek nigdy nie czuje sie tak jak na ssri czyli sztucznie nadzieja w stabilizatorach np pregablinie czy lamo :!:

-- 01 mar 2013, 09:26 --

Kiedy moda na te ssri minie to nie sa skuteczne leki marketing ; marketing :o

przez nadin 01 mar 2013, 10:47
Ja biorę sertralinę ponad dwa miesiące. Na początku brania nie miałam żadnych skutków ubocznych. W ogóle nie czułam żadnego działania na psychikę ale na objawy wegetatywne mi pomogła praktycznie od razu. Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie strasznie uciążliwe stany depresyjne, mam takie doły, że ciężko mi wytrzymać.Czuję się jakby mi psycha siadała.. Przed leczeniem miałam skłonności czasami do stanów depresyjnych ale nie aż takich jak teraz mam :/ Biorę 50mg i nie wiem czy mam zmienić dawkę czy lek na inny?

przez blue space years 01 mar 2013, 10:59
nadin, jesli czujesz sie gorzej niz przed braniem to nie ma sensu brac sertry.

Sortuj wg