SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez jjeeewa 11 kwi 2006, 17:30
Ja biorę od miesiąca. Najpierw pół dawki, po tygodniu całą a teraz 2 - biorę rano - branie o tej samej godzinie polepsza działanie leku. Po dwóch dniach miałam straszny dół, całkowitą bezsenność i prawie wszystkie objawy somatyczne, ale mój psychiatra powiedział, że kryzys to naturalna odpowiedz organizmu na leki i rzeczywiście po kilku dniach całkowicie mi przeszło. Teraz funkcjonuję normalnie. Nie jestem otłumaniona ani osłabiona. Kurację powinnam zakończyć za ok 2 miesiące z pozytywnymi wynikami - po powolnym zmniejszaniu dawki. Jestem pełna nadziei...

Asentra-działanie uboczne

przez joanka 13 kwi 2006, 14:47
Biorę asentrę od 2 tygodni(wcześniej zażywałam pramolan),obecnie czuję się fatalnie.Nie mam chęci do życia.nic mnie nie cieszy,czuję się jakbym ja nie była sobą.Boję się swoich słów,myśli-słyszę je.Mam ochotę krzyczeć,uciekać.Już sama nie wiem czy to działanie uboczne asentry,czy zaostrzenie choroby.
Jesli ktoś ma doświadczenia w przyjmowaniu tego leku,proszę o informację
joanka

przez kratka 13 kwi 2006, 15:26
brałam asentrę przez miesiąc (wcześniej także pramolan), teraz zaczynam kolejne opakowanie. przez pierwsze 2-3 tygodnie nie czułam żadnej poprawy, jedynie kilka skutków ubocznych o umiarkowanym nasileniu (nadmierna senność, rozdrażnienie, wachania nastroju). w czwartym tygodniu czułam się jednak już zancznie lepiej. po miesiącu miałam jednak tygodniową przerwę w zażywaniu tego leku. ostrzegam przed nagłym jego odstawieniem, bo skutki odstawiennicze nie nalezą do przyjemnych :/
jak w przypadku wszystkich antydepresantów: cierpliwości :) 2 tygodnie to dopiero początek. powodzenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiki86 13 kwi 2006, 16:46
mysle ze jesli po 2 tygodniach te objawy sie utrzymuja to powiedz o tym lekarzowi i moze kaze Ci odstawic, ja tez brałam asentre i przez tydzien miałam skutki uboczne :x ale pozniej przeszlo
"Dopóki walczysz jestes zwycięzcą"

przez dalilah 13 kwi 2006, 23:07
a ja po asentrze ktora bralam 3 miesice nie zauwazylam zadnych skutkow ubocznych ani zadnych pozytywnych rezultatow ani tez zadnych efektow po odstawieniu, jakbym jej wogole nie brala, moze dawka byla za mala. Zreszta to samo po paxtinie ktory teraz biore. A i do pramolanu ju sie przyzwyczailam i nawet senna po nim nie jestem
Secret Garden "Nocturne" - opowiesc o mnie

Pytanie odnosnie Asentry

przez korms 19 kwi 2006, 13:53
Lekarz przepisal mi asentre w sumie mija przygoda z ta choroba zaczyna robic sie dosc dluga ale mniejsza z tym pytanie mam odnosnie Asentry kiedys juz ja bralem i wtedy lekarz kazal mi ja brac wieczorem teraz jak niedawno bylem u lekarza kazal mi brac rano obecnie cierpie na uzaleznienie od benzodjazepin i ciagle jest mi niedobrze i pierwsz pytanie czy asentra moze miec z tymi objawami cos wpolnego? a drugie pytanie jak jest ja lepiej brac rano czy wieczorem???

przez edka 19 kwi 2006, 14:01
hey KORMS.brałam asentrę 2 lata temu, przez dłuższy okres- nie miałam problemów z jej odstawieniem-kedy wydało mi się że jest już ze mną lepiej.najpierw całą póżniej była zmniejszona do połowy tabletki.
Teraz nerwica lękowa pojawiła się u mnie ze wzmożoną siłą, od tygodnia biorę zomiren, luxetę i neurotop, poprawę troszkę czuję, ale narazie tylko minimalnie.czuję że potrzebuję oprócz zażywania leków dobrego psychoterapeuty lub terapii grupowej.

Pytanie odnosnie Asentry

przez korms 19 kwi 2006, 18:05
Lekarz przepisal mi asentre w sumie mija przygoda z ta choroba zaczyna robic sie dosc dluga ale mniejsza z tym pytanie mam odnosnie Asentry kiedys juz ja bralem i wtedy lekarz kazal mi ja brac wieczorem teraz jak niedawno bylem u lekarza kazal mi brac rano obecnie cierpie na uzaleznienie od benzodjazepin i ciagle jest mi niedobrze i pierwsz pytanie czy asentra moze miec z tymi objawami cos wpolnego? a drugie pytanie jak jest ja lepiej brac rano czy wieczorem???

przez dalilah 19 kwi 2006, 18:18
mnie psychiatra mowil zeby asentre brac rano bo ma dzialanie pobudzajace i po zazyciu wieczorem moze byc problem ze spaniem

przez wiki86 19 kwi 2006, 21:31
najlepiej powiedz o tym lekarzowi ja brałam na wieczór :) ale leki to dobre sa na chwile pozniej nie działaja;/ Psychoterapia działa cuda POLECEM Zycze zdrówka :* pozdro :)
"Dopóki walczysz jestes zwycięzcą"

przez kratka 19 kwi 2006, 23:01
mi powiedziano, zeby zazywac rano, w internecie czytałam, że pora zazycia nie ma znaczenia.
dalilah, asentra ma działanie pobudzające?? ta gdzież! ja mam depresję atypową, w której śpię po kilkanaście godzin dziennie, a asentra poteguje tylko ten stan. na następnej wizycie prosze psych. o coś pobudzającego...

przez joanka 20 kwi 2006, 09:42
Ja asentrę brałam tylko 2 tygodnie.Kilka dni piłam rano,czułam się fatalnie,następnie pani doktor powiedziała abym spróbowała zażywać na noc,ale też było nieciekawie.Myślę,że to o jakiej porze będziesz przyjmował lek nie ma znaczenia,jeśli nie odczuwasz zbytnio skutków ubocznych będzie ok.
joanka

przez dalilah 22 kwi 2006, 02:03
hmmm mnie kazal zazywac rano, poniewaz w nocy wywolywala u mnie koszmary (przez swoje rzekome dzialanie pobudzajace i splycajace sen), moze bylam u kowala...ktos to wie:-)

Sortuj wg