SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez cytrynka84 27 lut 2013, 13:55
Zawsze do usług :) Oby sie ten napad lęku nie powtórzył.
Trzymaj się!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 27 lut 2013, 14:42
elfrid, moim zdaniem słusznie, że zmniejszyłeś do 50mg, a z tą sraczką to dobre :D
Miko już był na sertralinie wcześniej i wiedział, czego mniej więcej się spodziewać, a Ty testujesz to dopiero 1 raz. Jeśli on może przyjmować takie dawki to o spektrum CHAD czy padaczki bym go nie podejrzewał, dobrze dla niego. Z nami niestety może być inaczej, ja w każdym razie b. źle znoszę zwiększenia dawek obojętnie jakich SSRI czy SNRI, ale zauważyłem, że pod osłoną stabilizatorów o dziwo jest to do wytrzymania, bez stabilizatorów - nie do wytrzymania. Też kiedyś na paro wchodziłem bez i 7 lat brałem ją bez żadnych stabilizatorów, ale zawsze było coś nie tak... Ale po odstawce i 3 latach bujania się depresja mogła zrobić dodatkowe spustoszenia w mózgu niczym robak zżerający go od środka. Wierzę, może naiwnie, że lamo pomoże odbudować mój "musk" bo jak pokazuje czas SSRI w tym są raczej słabe w moim przypadku. Ale bierz sertę, choćby ten miesiąc w STAŁEJ dawce. Powodzenia! ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 27 lut 2013, 18:20
Czołem sertralinowcy! :D
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 27 lut 2013, 19:33
co prawda biorę paro,ale mam pytanko,myślę o zmianie leku;podobno paro jest najlepsze na nerwicę lękową,a co poza tym,jak tam sertralina w tym temacie????????w końcu pytam się fachowców :uklon:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Angelina78 27 lut 2013, 23:01
Witam wszystkich walczących. Jestem tu nowa ale mogę podzielić się moim doświadczeniem. Dawno temu zeszłam z Asertinu i przez dwa lata jakby spokój. Od stycznia się zaczęło. Bezsenne noce, lęki- masakra. Oczywiście powrót do lekarza. Dostałam Fluoxetin 20. 3 tygodnie brania i to jakaś masakra. Lęki większe, serce walące i pobudzenie takie, że nogi mi się trzęsły a ciałem wstrząsały dreszcze.:cry: Afobam jakby na mnie nie działał. Od poniedziałku po konsultacji z lekarzem wróciłam do Asertinu i jest na razie lepiej choć minęły 4 dni to jednak nie czuje tego napięcia i trzęsawki. Ciekawi mnie czy ten lek to kontynuacja kuracji nadal czy muszę czekać znów następne tygodnie aby w pełni zadziałała?

przez elfrid 28 lut 2013, 03:31
Tańczący z lękami, będę brał w stałej dawce 50 mg przez miesiąc. Na wyższej dawce niestety za bardzo mnie pobudzilo. Ale podskornie czuję, że i tak wrócę do stabilizatora i pewnie właśnie zdecyduje się na Lamitrin, bo ma mniejubokow.
A u Ciebie już wysypka minęła, jest lepiej?
pregabalina, wenlafaksyna

przez freda 28 lut 2013, 08:34
a co myślicie o zamianie paro na sertralinę,bo paro coś ostatnio słabo mnie wspiera?????????lęki,wysoki puls,drżenia,słowem nerwica

przez miko84 28 lut 2013, 10:21
freda może zwiększ najpierw dawkę paroksetyny a dopiero później rozważaj zmianę leku.

elfrid, Tańczący z lękami wszystko to kwestia przyzwyczajenia, na mnie 200 mg sertraliny nie robi dużego wrażenia, jeśli chodzi o skutki uboczne, paroksetyna była w tym względzie silniejsza.
miko84

przez freda 28 lut 2013, 10:39
mikochyba tak zrobię,lekarz też to sugeruje. a powiedzcie mi jakie leki są na nerwicę uogólnioną,nie mam problemu z wychodzeniem do sklepu ,na ulicę.ale czuję ogólny lęk,nie wiem przed czym.zawsze brałam paro i chciałabym wiedzieć jaką mam alternatywę????????bo mówi się,że paro najsilniejsze

przez chester 28 lut 2013, 11:36
freda, na lęk wolnopłynący, uogólniony dobra jest właśnie paro, lub wenlafaksyna. JA na to schorzenie od miesiąca biorę Zoloft i na razie kicha, słabe działanie przeciwlękowe. Jeśli zdecydujesz się na zmianę polecam Efectin.

przez freda 28 lut 2013, 11:56
chester właśnie o tym pomyślałam,u mnie lęk jest przez niemal cały czas,nie licząc wieczorów.ale najpierw podniosę paro i zobaczę co z niej wycisnę.jak nie będzie poprawy to pomyślę o effectinie.dzięki

przez niecierpliwy 28 lut 2013, 12:03
freda, ja z kolei stosuje 30 mg paro ale jakos z moim lękiem nie dawala rady i lekarz dopisal mi jeszcze pramolan biore 8 dzien ale juz po 2 dniach poczulem poprawe. Pramolan u mnie jest jednym z lepszych lekow przeciwlękowych. Drżenie jeszcze jest i pocenie ale juz gdzie polowe mniejsze. Od poniedzialku zalatwiam psychoterapie i moze sie lękow pozbede na dobre.

przez freda 28 lut 2013, 12:07
niecierpliwy ale ty chyba na fobie bierzesz????????a ja lęk uogólniony i paro działała kiedyś super,ale za 3 cim podejściem chyba osłabła,na razie podwyższę do 30mg,a ty nie myślisz żeby zwiększyć? :smile:

przez niecierpliwy 28 lut 2013, 12:29
freda, lekarz powiedzial ze jesli nie ma efektu na 30 mg to tez nie bedzie na 40. Pramolan dziala tez na lek uogolniony. Tak wgl to paro nie specjalnie na mnie dziala i myslalem o tym zeby odstawic i lekarz tez to rozwazal ale ostatecznie biore to razem.

Sortuj wg