SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez blue space years 25 lut 2013, 17:11
chester, moze dozuc mitrazapine ona jest dobra na leki z sertralina to dobre combo :idea:

przez Tańczący z lękami 25 lut 2013, 19:15
17 dzień na dawce 50mg i jest chu.owo... Myślę, że to moje ostatnie podejście do SSRI. Jeśli 50mg nie zatrybi to będzie zmiana grupy w antydeprach: wenla, moklo albo trójpierścieniowce. :-|
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Popiół 25 lut 2013, 19:32
Tańczący nie no 17 dni to mało żeby mówić że jest chu.owo, czekaj.... ja biorę paro ponad miesiąc i dopiero teraz zaczyna się delikatnie rozkręcać, pierwszym razem było to samo, po 2 miechach dopiero osiągnąłem taki stabilny, utrzymujący się efekt terapeutyczny.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecierpliwy 25 lut 2013, 19:45
Na lęki jest dobry opipramol. Biore razem z paro 30 mg i dziala cuda. Słaby antydepresant ale mocny przeciwlękowy. Biore 6 dni i widze poprawe. I najwazniejsze - dziala praktycznie od pierwszej tabletki.

przez sleepwalker 25 lut 2013, 21:01
Właściwie jaka byłaby najlepsza alternatywa dla kogoś kto jedynie brał sertalinę (w różnorodnych dawkach)?
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez Kalebx3 25 lut 2013, 22:27
Dla mnie najlepsza opcją byłaby / jest Paroksetyna.
Jednak co człowiek i jego choroba to inna OPCJA lekowa.
Sertaliny nie znoszę,,,ale to maja bajka. Ty pewnie masz swoją.
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kanapka_z_nutellą 26 lut 2013, 04:37
Biorę Sertranorm od 3 miesięcy, teraz w opcji 100 mg. Niestety dla mnie ma działanie antydepresyjne takie jak dwa piwa czy czekolada. Byłam wczoraj u lekarza i poprosiłam zatem o zmianę na coś innego, bardziej pobudzającego. Dostałam receptę na Asertin 50 mg. Mówię "przecież to to samo!?". Ponoć nie. Ponoć Asertin dodatkowo zwiększa poziom dopaminy. Teraz czytam ulotkę, internet i nadal nie widzę różnicy pomiędzy sertraliną w Sertranormie a sertraliną w Asertinie. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?

przez chester 26 lut 2013, 09:28
Prawie miesiąc z Zoloftem. Teraz dopiero zauważam lekkie działanie przeciwlękowe, szczególnie w kontaktach z innymi ludźmi. Fobia społeczna jest niwelowana :D Zobaczymy co będzie dalej.

przez cytrynka84 26 lut 2013, 13:21
kanapka_z_nutellą, to sa takie same leki,nie rozumiem lekarza,chyba Cie niezle "wkrecil"
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez chester 26 lut 2013, 14:39
sleepwalker, może spróbuj Efectinu, nie napisałeś na co się leczysz, jakie masz objawy. Wg mnie Wenlafaksyna jest bardzo dobrym i skutecznym lekiem.

przez Tańczący z lękami 26 lut 2013, 15:21
chester, zgadzam się, że wenla jest świetnym antydepresantem i jeśli w ciągu 2, max 3 tygodni mój nastrój i siły witalne nie poszybują do góry to niemal na pewno do niej wrócę. Jeszcze o żadnym leku nie powiedziałem po tygodniu brania, że "ten lek to potęga", a tak mówiłem w duchu o wenlafaksynie. Oczywiście później było nieco gorzej i nadal miałem swoje "ukochane napięcia" i pewne lęki, ale z perspektyw czasu widzę, że było to spowodowane czymś zupełnie innym niż leki przeciwdepresyjne, na które działają u mnie stabilizatory. Ale dla formalności zostaję na sertralinie jeszcze trochę ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez chester 26 lut 2013, 15:27
Tańczący z lękami, Zgadzam się z Tobą w 100% :D Brałem Efectin 5 lat wyciągnął mnie przepaści. Zacząłem normalnie żyć. Zmieniłem na Zoloft bo działanie osłabło. Ale wpływ na to miały czynniki zewnętrzne. Po prostu skomplikowałem sobie życie. I tak to :smile:

przez kanapka_z_nutellą 26 lut 2013, 19:40
cytrynka84, owszem, nadal biorę pod uwagę, że jest to jakiś nieśmieszny wkręt. Tylko po co?
W jednym leku sertralina ma być w formie prawoskrętnej, w drugim w formie lewoskrętnej. Niestety nadal nie odnajduję żadnych informacji na ten temat. I w tym momencie, biorąc pod uwagę, że te leki są zamiennikami, pojawia się poważna wątpliwość, czy w ogóle mogą/powinny czymś się różnić.
Nie znam się na tym, nie mam wystarczającej wiedzy, także będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź w tym temacie. Nie chcę brać czegoś w co nie wierzę.
Poza tym, przy takim "bogactwie" leków, jaki jest sens podawać drugi raz sertralinę, zakładając oczywiście, że w ogóle czymśtam się różni od poprzedniej. Nie ogarniam.

przez elfrid 26 lut 2013, 19:43
Tańczący z lękami napisał(a):17 dzień na dawce 50mg i jest chu.owo... Myślę, że to moje ostatnie podejście do SSRI. Jeśli 50mg nie zatrybi to będzie zmiana grupy w antydeprach: wenla, moklo albo trójpierścieniowce. :-|

Co to znaczy, że jest chujowo - dokuczliwe uboki, czy brak działania terapeutycznego?
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg