SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 23 lut 2013, 15:58
elfrid jest więcej energii, większa wytrzymałość, brak senności z rana i pod wieczór, zasypiam normalnie, budzę się wypoczęty. Zmniejszyły się lęki, OCD pod kontrolą, mam większą motywację. Najlepsze, że lek poprawia mi nastrój lepiej niż paroksetyna i jednocześnie nie zobojętnia tak bardzo i nie niszczy pozytywnych emocji - śmiechu, fascynacji, podekscytowania i poczucia humoru. Pozatym jestem wydajniejszy w pracy i motywacja większa.

Biorę miravil orionu bo najtańszy :) Nie mam zastrzeżeń do tej firmy.
miko84

przez cerebro 23 lut 2013, 16:44
Mniej więcej tak, jak piszesz miko84. Dla mnie to póki co najlepszy antydepresant. Jedyny, który daje mi takiego "energetycznego" kopa, utwardza na fobie czy nawet powoduje lekkiego agresora, co dla mnie jest akurat ok, bo z natury jestem łagodny i bojaźliwy człowiek. ;)

Miko84, to Twoje pierwsze podejście do sertraliny czy już kolejny raz?

Ja mam Asertin, drogi nie jest i jest ok.
Oczekiwania mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy są jednocześnie wielkie i nieokreślone

przez Kalebx3 23 lut 2013, 17:00
Komu pomaga , temu pomaga i chwała jej ( Sercie )za to.
Dla mnie jednak to lękotwórcze gówno i nic poza tym.
Najgorszy SSRI jaki moge sobie wyobrazić ,,,a testowałem- brałem wszystko lub prawie wszystko.
DO KOSZA!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 23 lut 2013, 17:42
Ja w pierwszym dniu o dziwo czuje się sennie i trochę zmulony. Ale mam nadzieję, że doda motywacji i chęci do działania. A tak liczę, że będzie aktywizowała i jednocześnie działa przeciwlekowo.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 23 lut 2013, 18:07
elfrid, jeśli bierzesz solo, to może być różnie. Ja zauważyłem, że obojętnie jaki SSRI będę brał to mnie "przetrzepie" bez stabilizatora.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 23 lut 2013, 18:11
cerebro kiedyś brałem ale 50 mg, ja potrzebuje większych dawek. Biorę ją 18 dni, w sumie krótko ale już jest pozytywne działanie.
miko84

przez elfrid 23 lut 2013, 18:21
Tańczący z lękami, no a ja właśnie czuje się nijak, sennie. Spodziewałem się jakiegoś pobudzenia, jednak fluo pod kątem chyba nie ma sobie równych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez cerebro 23 lut 2013, 18:27
Miko84,

Ja też potrzebuję większych. Dla mnie optymalne jest 150mg - przy 200mg za bardzo mnie nosiło, byłem nerwowy, za bardzo podekscytowany. Co do 18 dni... Dla mnie w ogóle same początkowe początki z tym lekiem były dość "spektakularne" (100 mg) - ale o tym już pisałem trochę wcześniej (gorączka, euforia, gadatliwość i te oczy itd.)... Później się to uspokoiło, a teraz nawet już wiem, że potrafię złapać na tym leku bardzo poważnego doła czy inny stan. Bywa więc różnie. Leki to nie wszystko. Sumarycznie jednak spośród SSRI chyba przynosi mi najlepsze efekty. Chyba, bo niektóre pozostałe brałem dość krótko.

Tak czy siak, dobrze że działa i życzę dobrego nastroju. :)
Ostatnio edytowano 23 lut 2013, 18:28 przez cerebro, łącznie edytowano 1 raz
Oczekiwania mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy są jednocześnie wielkie i nieokreślone

przez Tańczący z lękami 23 lut 2013, 18:28
elfrid, na początku czułem wyluzowanie, później ochotę aby coś zrobić i codziennie coś załatwiałem (bynajmniej nie w toalecie), od paru dni są napięcia, z dnia na dzień większe, ale to chyba nie przez sertę. W każdym razie, jeśli chcesz spróbować serty, to musisz wytrwać na niej dłużej i nie myśleć, co by było na innym leku. To najgorsze co można robić. Albo wóz albo przewóz. Możesz dołożyć topi jak będzie źle, ale nie myśl o fluo czy paro, to na czas 6 tyg trzeba zakopać. Trzymaj się!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 23 lut 2013, 18:40
elfrid, zgadzam się z Tańczącym, powinieneś dać sertralinie czas na rozkręcenie i nie kombinować za dużo przez przynajmniej parę tygodni. Mnie ten lek pomógł, brałem go 5 miesięcy i być może nawet trochę żałuję że z niego zrezygnowałem, biorę pod uwagę powrót do sertry jeśli nic się nie ruszy w dobrą stronę z wenlą.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez jankowy 23 lut 2013, 18:57
Helo czy może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytanie -czuje sie tutaj niewidzialny

przez Lord Kapucyn 23 lut 2013, 18:59
jankowy napisał(a):Witam wszystkich biore od 3 dni zoloft 25 mg i chciałem się zapytać czy też mieliście ze skutków ubocznych ból w klatce piersiowej i wysoki ciśnienie krwi.

Według ulotki bóle w klatce piersiowej są zaliczane do "częstych" skutków ubocznych, a podwyższone ciśnienie tętnicze do "niezbyt częstych" skutków ubocznych. Ja nie miałem tych działań niepożądanych podczas przyjmowania sertraliny. 25mg to minimalna dawka. Ja brałem 50-150mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez depas 23 lut 2013, 19:00
jankowy, witaj, ja osobiście nie miałem bólu w klatce piersiowej mimo brania 100mg, jednak nieco podwyższone ciśnienie albo szybsze bicie serca są jak najbardziej normalne, przynajmniej na początku. Jedno i drugie powinno z czasem ustąpić, w przeciągu paru tygodnii. Jeśli nie - wizyta u lekarza.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cerebro 23 lut 2013, 19:12
jankowy, 25 mg to baaaardzo mała dawka i najpierw na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy te efekty uboczne, to nie przypadkiem sprawka lęków.

Ja miałem z początku cały szereg efektów ubocznych głównie związanych z dużym pobudzeniem, nerwowością i podwyższoną temperaturą i potliwością, ale pojawiło się to dopiero na dawce 100 mg, a dawki 50 mg i 100 mg różnią się moim zdaniem znacząco swoją mocą.

Sortuj wg