SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 09 lut 2013, 14:11
Pytam bo sertralina też ma duży odsetek dysfunkcji seksualnych a z tym działaniem dopaminergicznym sertry też zdania są podzielone, chociaż jako jedyny ssri nie podnosi poziomu prolaktyny a to podobno przez działanie na dopaminę bo dopamina ją blokuje.
Sertralina ciekawi mnie też z tego względu że może być lepsza na depresje od paroksetyny a depresja i anhedonia jest moim największym problemem.
Popiół

przez Tańczący z lękami 09 lut 2013, 14:22
Popiół, posługując się swoim przykładem, mogę z całą stanowczością stwierdzić, że największym kastratem (kastratorem) jest depresja. Później dopiero SSRI. Paro, chyba najbardziej, bo mogłem najdłużej, a mirtazapina najmniej, wręcz nasila u mnie libido. Ale powtarzam - żaden lek mnie nie wykastrował tak jak "depra".
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez adhab 09 lut 2013, 14:23
zaczalem od tygodnia od razu od dawki 200mg, jedyny skutek uboczny to podenerwowanie, lekki lek i niepokoj. myslicie ze to wina sertaliny ? ile taki stan moze trwac. dzieki sertaline stalem sie chociaz zywszy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 lut 2013, 14:26
Popiół zapomniałem napisać jeszcze o poprawie funkcji poznawczych, która jest dużo większa niż na paroksetynie - lepsza pamięć i koncentracja.
miko84

przez depas 09 lut 2013, 14:29
adhab, bez wątpienia to działanie sertraliny, bierzesz na początek najwyższą dawkę. Poddenerwowanie i nastilony lęk jest jak najbardziej normalny, ale skoro odczuwasz też pozytywy powinno być dobrze, w ciągu miesiąca, może szybciej, możesz spodziewać się stabilizacji.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Popiół 09 lut 2013, 14:38
Tańczący zgadza się depresja "kastruje" bez dwóch zdań ale przy depresji nigdy nie miałem aż tak drastycznego spadku libido i depresja nie powoduje takich zaburzeń jak mocno zmniejszona wrażliwość członka na bodźce dotykowe czy opóźniona ejakulacja gdzie orgazm przy stosunku jest wręcz nie możliwy w moim przypadku, zresztą z doświadczenia wiem że nawet gdy mój stan psychiczny ulegnie znacznej poprawie to w kwestii zaburzeń seksualnych żadnej poprawy nie ma.

-- 09 lut 2013, 14:52 --

miko, to też ma u mnie duże znaczenie bo z pamięcią i koncentracją mam spore problemy, z tego co wertuje od dłuższego czasu wynika że sertralina może mieć dużo lepszy profil przeciwdepresyjny od paroksetyny, zwłaszcza że moją depresje charakteryzuje zmęczenie i niski poziom energii, duża senność w ciągu dnia no i ciężka anhedonia.

-- 09 lut 2013, 15:06 --

Dobrym rozwiązaniem mogło by być też dołączenie bupropionu do paroksetyny ale po pierwsze wychodzi drogo a po drugie nie wiem czy potrzebna mi ta noradrenalina.
Popiół

przez adhab 09 lut 2013, 18:26
mam jeszcze jedno pytanie, od kad od 6 dni biore 200mg sertaliny mam obnizony nastroj, to pewnie skutek poczatkowy serty, ale po jakim czasie takie cos moze minac ?>

przez freda 09 lut 2013, 19:00
adhabróżnie to bywa,tak ok 2-4 tygodni,ale warto przeczekać
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Tańczący z lękami 09 lut 2013, 21:09
zwiększyłem sertę z 25mg do 50mg, może to pomoże na moją anhedonię i doda więcej energii poprawiając jednocześnie nastrój :roll:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez gh78 10 lut 2013, 15:52
witajcie,
biorę asertin już prawie 3 tygodnie. od trzech dni czuję się fatalnie, opanował mnie taki przerażający smutek i lęki oraz irracjonalne myśli. z wpisów i wcześniejszych Waszych odpowiedzi wynika, że po prostu powinnam to przetrzymać, tyle, że ja już tracę nadzieję i siłę. ile jeszcze może to trwać? wiem, że każdy inaczej reaguje na lek ale napiszcie jak długo mieliście takie jazdy . . . :(
"i nie ma metafizyki w tę noc, jest tylko tępy ból istnienia..."

przez Kalebx3 10 lut 2013, 17:49
Gh 78 ,
a w jakiej dawce bierzesz lek?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Krzychu 10 lut 2013, 18:58
ja biorę asertin 50 mg od początku grudnia, dopiero od 2- 3 tygodni mogę powiedzieć o poprawie, Wczesniej duże wahania nastroju , lęki bóle , deprecha mega

przez gh78 10 lut 2013, 19:02
rano 100 i w południe 100. mam chwilami ochotę go odstawić. ile można czuć się aż tak fatalnie? proszę piszcie o Waszych doświadczeniach. każda info jest dla mnie cenna
"i nie ma metafizyki w tę noc, jest tylko tępy ból istnienia..."

przez Krzychu 10 lut 2013, 19:12
Myślę, że jeszcze czasu za mało pomimo zwiększonej dawki, ale specjalistą nie jestem, antydepresanty ogólnie działają z opóźnieniem

Sortuj wg