SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Kalebx3 27 sty 2013, 23:50
Ja usłyszałem kiedyś na wizycie, że pierwszym miernikiem poprawy i skuteczności leczenia było to, że jest mi wszystko jedno, to jak Pani dr uważa, co będzie lepszym rozwiązaniem. A nie mieć swoje teorie, cele, dopasowywanie do objawów, żeby uzyskać konkretny lek. Zgubna droga, która nie doprowadzi do wyzdrowienia.

Nie zgadzam sie z Toba w zupełności tutaj.
Ze mną jest coraz lepiej ,,,niż było. I nie dlatego ,że jest mi obojętne co przepisze lekarz i co On będzie uważać.
Ty też zmieniasz leki często ,a leczysz sie u lekarza , nie u dilera?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 27 sty 2013, 23:59
Często? Do listopada przez 3 lata brałem fluo, z czego przez 1,5 roku z topiramatem, który niepotrzebnie odstawiłem i wszystko się zawaliło. Potem próba solo-paro i finalnie powrót do topi. Powrót do schmematu LPD+LPP. Ty ciągle chcesz brać coś nowego, coś wypróbować, ciągle Ci mało. Kolejny stabilizator, pregabalina, topiramat itp.
Ok szukamy optymalnych rozwiązań, ale warto z kimś kto z boku patrzy na to obiektywnie, lekarzem, a nie samodzielnym kombinowaniem leków. W końcu nie wiadomo, co na co działa.
Nie gloryfikuje psychiatrów, mam im sporo do zarzucania, ale nie warto traktować ich wyłącznie przedmiotowo.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 28 sty 2013, 00:09
Elfrid , przedmiotowo , bezprzedmiotowo , podmiotowo ,,,a jakie to ma znaczenie ,że jutro rano wstanę bez leków z odwagą i radością do życia?
Tak szukam , to fakt i może nawet sie motam ,ale nie ma łatwych dróg,,,i prostych .
Jak wchodzę do lekarza , do sam się mnie Pyta , jak?"to co tym razem " i co piszemy" itd.
Ufam , nie ufam? daj spokój! Ufać to mogę chirurgowi na stole operacyjnym jak mnie uśpi , a tu , wszystko na wyczucie.

-- 27 sty 2013, 23:19 --

stokroć wiecej -Elfrid -daje mi informacji to Forum niż wszyscy lekarze razem wzięci u których leczyłem się przez 24 lata.
Ba ,niektórzy to takie banialuki wygadywali ,że nie wiem dziś skąd Oni te informacje zaczerpywali ...żenada

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 28 sty 2013, 00:36
Kalebx3, No tak część tylko odcina kupny na dyplomie sprzed lat, wypisując po 5 leków na krzyż. lek.med.

-- 28 sty 2013, 00:37 --

PS A chodzisz prywatnie czy na fundusz?

-- 28 sty 2013, 00:41 --

Ja jednak szanuje moją lekarkę, zamiast aplikować wyświechtaną Depakinę myśli o komforcie pacjenta, o tyciu i jednak pisze Topmax, mimo, że oficjalnie brak wskazań w psychiatrii.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 28 sty 2013, 00:42
Do jednego na Fundusz , do drugiego prywatnie.
I najbardziej mnie śmieszą opinie ludzi , którzy myślą ,że jak zapłacą to będą lepiej "wyleczeni".Banał! No ,ale lekarze to też ludzie i muszą za coś żyć na wysokim poziomie. Nieprawdaż?
Te prywatnie to u mnie konieczność-Metylo , inaczej za hu*a bym grosza złamanego nie dał.
Ja też szanuje lekarzy , ale tu nie o szacunek chodzi ... a bardziej chyba o nasze funkcjonowanie zzzzdroweee.

przez miko84 28 sty 2013, 12:07
Wchodzę na sertralinę z mirty (upieram się przy jednym leku, nie chce łączyć) i będę ją brał do oporu, bo wiem, że SSRI w moim przypadku rozkręcają się bardzo długo.
miko84

przez Siding Spring 28 sty 2013, 13:32
Myslalem juz sam ze ta mirta to taki dobry lek. Sam duzo testowales wiec masz rozeznanie. Wiesz co i jak dziala. A jednak lipa...Ciezka sprawa z tym dopasowaniem leku. A idealu juz z pewnoscia nie ma.

przez depas 28 sty 2013, 13:45
Tyle dobrego napisałeś o mircie a tu proszę. Swoją drogą dziwię się że senność tak długo Cię trzymała, u mnie odpuściła po dwóch tygodniach. Ale na lęki nie pomogła i poszła w odstawkę i tak.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez beladin 28 sty 2013, 14:16
miko84, A już miałem się za mirtę brać ;)
beladin

przez miko84 28 sty 2013, 14:26
Niestety, na mircie zasypiałem ok 20-21 a miałem problemy z rannym wstawaniem. Lek zbyt silnie działa na H1, nigdy to nie przechodzi do końca. Najczystsze w tym względzie są SSRI, senność na nich (poza paro która ma działanie antycholinergiczne) jest inna niż na mircie. Mirta jest dobrym lekiem, na pewno wielu pomaga, ale zmuła jest faktem (momentami miałem kłopoty z koordynacją ruchową) i czuję się na niej, że jest się "na czymś". Inaczej jest na SSRI, ja na nich nie mam wogóle zmuły.

Pozatym SSRI mają jednak coś takiego, że człowiek się tak nie przejmuje wszystkim, nie jest taki zbytnio wrażliwy. No i zauważyłem na nich pewne działanie na optymizm (in plus), czego nie ma mirta.
miko84

przez Skipper 28 sty 2013, 18:42
po ssri nie ma uczucia ze jest sie 'na czyms' ? chyba Ty....ssriowe wyjebanie na wszystko i wysztkich to wlasnie ten efekt (paroksetyna na czele)....ja po odstawieniu setraliny mimo ze mam wiecej zmartwien, stresu itd czuje ze zyje w realnym swiecie a nie basniowym ssriowym urojeniu - to jest dla slabych i leniwych, wygodnickie i prost - ale na dluzsza mete pozbawia czlowieczenstwa i czerpania z zycia czegokolwiek....to jak zamiast walki udawanie martwego - mnie jeszcze czeka odstawienie moklobemidu, ale zrobie to dopiero jak skutki odstawienne sertraliny w pelni mina - potem zacznie sie prawdziwe zycie - i /cenzura/ ze ktos ma depresje fobie,leki ,natrectwa itd - spoko, mam wszystkie wymienione, ale kazdej z nich mozna zaradzic w naturalny sposbo - dieta i sport tez wplywaja na neuroprzekaznictwo (kto by o tym pamietal jak sa tableteczki), no ale latwiej siegnac po tabletke z rana, spac do polodnia i nic z soba nie robic...ja juz permamentnie dziekuje lekom wszelakim - jak zachoruje na cos co faktycznie wymaga leczenia (choroba wirusowa, nadcisnienie tetnicze, cukrzyca itd), z pewnoscia siegne po pomoc - tutaj to po prostu pojcie na latwizne, pozdro 600
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

przez Marek1977 28 sty 2013, 18:50
SSRI powodują bierne samozadowolenie,czujesz się nasycony ,spełniony co wyzwala rozleniwienie i postawe biernego obserwatora rzeczywistości a nie czynnego,aktywnego jej eksploatora.Dlatego by zmienić ten typ esesariowego zakotwiczenia osobowości można uderzyć w leki które podnoszą poziom amin katecholowych,szczególnie DA.
Conscientia est, necesse est

przez Skipper 28 sty 2013, 18:53
a potem miec downregulacje da i wiecznego doła, powodzenia....co za naiwne i tępe myślenie.....na poziom da swietnie wplywa regularny wysilek fizyczny....no ale po chujj skoro mozna sobie rozjebac neuroprzekaznictwo w mozgu
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

przez Marek1977 28 sty 2013, 18:57
bredzisz bzdury jak osioł,a kto ci każe żreć amfetamine,są substacje które upregulują receptory DA,ale wiadomo że jakie założenia takie przemyślenia
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg