SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 27 sty 2013, 17:35
Kalebx3, nie bardzo wiem tylko jak doktora skłonić żeby od razu wypisał Anafranil zamiast cackać się jeszcze z dawkami sertry. Pewnie wystarczyłoby stanowczo postawić sprawę i zażądać wprost, nie wiem jednak czy to przejdzie i nie skończy się tak, że będę musiał zmieniać lekarza. Z tym "znam się" od lat, nie mam siły z kimś nowym zaczynać od zera i wyliczać wszystkie leki jakie brałem w ciągu ostatnich 15 lat. Czy Twój lekarz jest skłonny zmieniać leki na Twoją sugestię?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 27 sty 2013, 17:57
depas, Chyba większość psychiatrów jest skłonnych. Przedstawią swoje zdanie, ale jak pacjent się upiera.... Myślę, że wychodzą z założenie, że wiara pacjenta w lek jest w ważna, a jak bierze lek, który chce i ma jakieś medyczne uzasadnienie w jego przypadku, to dodatkowo zwiększa compliance.

-- 27 sty 2013, 17:58 --

depas, po co Ci ta kastrująca, powodująca pocenie klompiramina. Podobno w swoim działaniu jest podobna do wenlafaksyny, tylko więcej uboków. Może spróbuj już tą paroksetyne. Tylko nie w formie Paxtinu, szajski generyk.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 27 sty 2013, 18:17
elfrid, naprawdę, pocenie się nie wydaje mi się żadnym problemem, jeśli lek (dowolny lek) miałby postawić mnie na nogi i uwolnić od lęku. Co do kastracji, hmm, przyzwyczaiłem się trochę, Rispolept już w tej kwestii "zrobił swoje" i Anafranil niewiele miałby tu do namieszania. Pewnie masz rację i powinienem się uprzeć przy swoim i mniej więcej wprost zażądać danego leku, odmawiając jednocześnie podnoszenia dawki poprzedniego. Czemu Anafranil a nie paro? Niedawno pewna sytuacja życiowa doprowadziła mnie do stanu jaki zapamiętałem przy braniu paro, obezwładniający lęk. Nie chcę tego znów przechodzić. Chyba że lekarz zgodziłby się przepisać mi benzo, inaczej nie dam rady. Z kolei Anafranilu nigdy nie brałem, a wyczytałem ostatnio że jest on "the most powerful antidepressant ever made". Działają na mnie takie slogany, zresztą czemu miałoby być inaczej jeśli żarłem już prawie wszystko, z prawie takim samym ch_jowym skutkiem. Zawsze nieznane daję jakąś nadzieję, compliance powinna być przynajmniej na początku dobra.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gh78 27 sty 2013, 18:25
czy ktoś odpowie na moje pytania? :( :( :(
"i nie ma metafizyki w tę noc, jest tylko tępy ból istnienia..."

przez elfrid 27 sty 2013, 19:18
depas, Jestem pod drugiej tabletce Seroxatu i uważam, że wywołuje mniej uboków niż Paxtin. Fakt, że wcześniej do Paxtinu nie brałem Topamaxu, ale zaczynam mieć wątpliwości co do generyków. Jak już wchodzić na lek, to z oryginałem, a potem już będąc na stałej dawce zmieniać na tańszy. Teraz nie ma uczucia głodu (to może zasługa topi), ale też nie ma tego antycholinergicznego uczucia sedacji, zmęczenia, a na to topi raczej nie wpływa. Spróbuj z Seroxatem, może lęki będą mniejsze na początku.
Ja pamiętam, że wenla działa lękotwórczo na początku, a klomi jest podobna w działaniu na przekaźniki. To paro ma być alternatywą, bo poprzez działanie antycholinergiczne trochę ma sedować, wyciszając lęki SSRIowe.
PS Lekarz nie powinien robić problemu z wypisaniem Xanaxu 0,5mg 30tbl na pierwszy miesiąc paro. Jak masz historię uzależnieniową to pewnie przepisałby Tranxene.

przez depas 27 sty 2013, 20:24
elfrid, skąd się u Ciebie wziął Seroxat? Gdzie podziała się fluoksetyna?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Siding Spring 27 sty 2013, 21:27
no wlasnie elfrid dlaczego paro? przeciez obaj wiem ze to najbardziej glebujace ssri ze wszystkich. A sam juz miales przedsmak tego jak dziala ....Skad ta decyzja? Miales jeszcze inne leki do wyprobowania..

przez gh78 27 sty 2013, 22:14
czy ktoś odpowie na mój post? :( :( :(

przez depas 27 sty 2013, 22:27
gh78, bardzo Ci współczuję, spotkałem w szpitalu kiedyś osoby również uzależnione od benzodiazepin i było im bardzo trudno. Sam dwukrotnie się od nich uzależniłem i wiem do jakiego stanu to może doprowadzić człowieka, ale za każdym razem udawało mi się z tego wyjść w ciągu paru tygodni, bo nigdy benzo nie brałem dłużej niż kilka miesięcy. Jeśli chodzi o Asertin też uważam że w ciągu paru tygodni powinny ustąpić negatywne objawy. Ale z drugiej strony bierzesz bardzo dużo innych leków i nie sposób przewidzieć jak i kiedy zareagujesz na kolejny. Nigdy nie spotkałem się z tym żeby ktoś stosował aż tyle leków, mam nadzieję że bardzo powoli ale uda Ci się z większości tych rzeczy zejść i pozostać na 2 - 3 środkach. Asertin jest ponoć szczególnie dobry jeśli pacjent miał wcześniej problemy z uzależnieniami, a nuż pomoże i Tobie po doświadczeniach z benzo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 27 sty 2013, 22:53
depas, lubudubu, . Paro z Topamaxem ma działać lepiej, inaczej. Dla pewności wziąłem oryginał, żeby się przekonać jak to z tym lekiem jest na prawdę. To nie moja decyzja, tylko lekarza. Fluo działała zbyt aktywizująco,sztucznie, pomimo topiramatu i mam barć antydepresanty środka. Wg mojej lekarki paro to dobry lek i warto wg niej zrobić drugie podejście - przez okres minimum 2 miesięcy. Oprócz tego proponowała escitalopram, citalopram, mirtazapinę (która UWAGA też ma motywować a jej sedatywne działanie ustępować po 3 dniach), ale tu podziękowałem ze względu na tycie. Ale już nie wenlafaksynę i moklobemd, bo też byt aktywizują, natomiast co do sertraliny to raczej w ostateczności i od małych dawek. Wg niej na mnie wszystkie leki przeciwepdersyjne działają motywująco, więc nie mam sensu brać tych najbardziej aktywizujących, bo widać u mnie ich sztuczne działanie, które powodują rozdygotany nastrój. (a jest przeciwna dorzucania na to neuroleptyków). Jest sztucznie, nawet jeśli przynosi wymierne korzyści w wynikach pracy. Wg niej normalność to stabilność połączona z pozytywnym nastrojem. Żadnych aktywizacji koniec kropka.

Także mam benzo na pierwsze dwa tygodnie, a po pierwszej dawce 20 mg Seroxatu jest mniej uboków niż przy 10 Paxtinu. Może to zasługa duetu z topi, może niewypułkana jeszcze fluo. Jak za miesiąc zacznę zdychać, to zmieniam magika :D

PS Akurat za to cenię moją lekarkę, że kiedy miałem złe okresy, odważyła mi się na ponad miesiąc przepisać Xanax w dawkach 2mg dziennie, zamiast ładować Tiserciny i Perazyny. Teraz z Topamaxem spokojnie biorę 0,5mg. Wystarczyło odstawić fluo.

przez gh78 27 sty 2013, 23:03
depas, skąd masz info, iż asertin dobrze działa na osoby uzależnione. a tyle leków biorę własnie z powodu uzależnia - żeby zminimalizować objawy odstawienne

przez depas 27 sty 2013, 23:07
gh78, lekarka w szpitalu powiedziała mi że sertralina będzie dla mnie dobra, ponieważ w przeszłości używałem dragów, a to wiadomo że robi bajzel w głowie. Sertralina z kolei ma dobrze oddziaływać na mózg, reperować usterki spowodowane nadużywaniem. Mój obecny lekarz znowu twierdzi, że sertralina nieco pomaga na uzależnienia w tym sensie, że zmniejsza chęć sięgnięcia po używkę, w moim wypadku alkohol.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 27 sty 2013, 23:29
Czy Twój lekarz jest skłonny zmieniać leki na Twoją sugestię?

Tak , Depas . W każdym czasie ,ale nie wszystkie leki. Jednak nie ma żadnego problemu jeśli chodzi o SSRI lub o Trójpierścieniowce lub inne antydepresanty. Jednak i tak uważam tego lekarza za zbyt "ograniczonego", obok przyjmuje Pani doktor, która dała by mi wszystko i zawsze ,oczywiście po inteligentnej namowie.

Elfrid , powiem Ci tylko tyle ,że dobrze kombinujesz .
Po pierwsze ( już to wiem ;) ) ,że Paro idzie idealnie po bandzie z Paro w łeb w łeb.
Uzupełniają sie jak dwa łyse konie.
Po drugie , tu także trafiles :Seroxat bije o głowe reszte generyków i przynajmniej na początku dobrze jechać na Oryginale.
Uważam tylko ,że na początek za ostro wyjechałeś z dawką Paro (20mg) ,trzeba było startować z 10mg ,apotem ew. na 20 mg . Tu możesz sie potknąć ,gdyż będziesz za bardzo zglebowanie-wyciszony ,a za malo aktywny zewnętrznie. Mi 10mg starcza. To bardzo silny lek.
Ostatnio edytowano 27 sty 2013, 23:44 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 27 sty 2013, 23:41
Kalebx3, ale chcesz chodzić do lekarza czy dealera? Różnica polega na tym, że lekarz wie co Ci jest tzn. ma diagnozę i ma koncepcję leczenia. Dealerowi z kolei zależy tylko na kasie i na niczym więcej.
Musimy też zauważyć, że czym innym jest prośba zmiany leku np. mitrazapiny z powodu tycia na coś innego, a czym innym jest ciągle zmienianie leków, celem próbowania nowych bodźców, który tak na prawdę może stanowić objaw diagnostyczny. Ja usłyszałem kiedyś na wizycie, że pierwszym miernikiem poprawy i skuteczności leczenia było to, że jest mi wszystko jedno, to jak Pani dr uważa, co będzie lepszym rozwiązaniem. A nie mieć swoje teorie, cele, dopasowywanie do objawów, żeby uzyskać konkretny lek. Zgubna droga, która nie doprowadzi do wyzdrowienia.

Sortuj wg