SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 25 sty 2013, 10:44
miko84, orientujesz się może co wyróżnia sertralinę z reszty SSRI jeśli o jej działanie aktywizujące? To znaczy wiem że ma ona mieć takowe, ale sam na 100mg nie bardzo to dostrzegam. Próba podniesienia do 150mg skończyła się silną sennością i powrotu do setki. Czytałem że może oddziaływać ona również na dopaminę, ale to w dawkach rzędu 300-400mg dopiero.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cytrynka84 25 sty 2013, 12:13
Nie mam cierpliwości do tej sertry.3 tyg dopiero,bezsenność na masa.Jak wytrwać 2 miechy zanim się rozkręci?!Nie mam juz siły! Kalebx3, lekarze to debile,mój każe mi brać neurolepy na sen(najlepiej dwa tiserciny,twierdzi głupek,ze nie dostane Parkinsona.Co on kur... sobie myśli,zenajwyzej,jakby drżenia to zapisze mi leki na Parkinsona,i ewentualnie powie mi "przepraszam" w co wątpię,skurwesyn jeb... jeden tisercin nie dziala fakt.
Nie wiem czy jeść ta sertre,czy może przerzucić się na wenle?Tyle,ze wenla wywołuje u mnie senność znowu,a na to też nie mogę sobie pozwolić,muszę się uczyć i bądź tu mądry człowieku :(

-- 25 sty 2013, 11:23 --

Błagam Was pomocy,juz nie mogę,po jakim czasie sertra zaczyna dzialac?
Niech ta bezsenność po sertralinie w końcu przejdzie,bo zwariuje,nie mogłam zasnąć,jak juz zasnęłam w koncu.To obudziłam się o 4 nad ranem i juz nie zasnęłam...
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez adhab 25 sty 2013, 13:29
biore drugi dzien 200mg i gdzies od poludnia zle sie czuje, niepokoj, obnizony nastroj, zle samopoczucie.
to moga byc objawy sertaliny ? nie mowcie, ze takie jazdy beda trwac z miesiac...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 25 sty 2013, 15:09
cytrynka84, Jak już bierzesz tyle czasu to bierz te 2 miechy. Tu nie wytrwasz a nie wiadomo czy z wenlą nie będzie to samo. Bierz i nie marudź.

-- 25 sty 2013, 15:10 --

adhab, Zminiłeś dawkę więc masz prawo poczuć się gorzej rzez jakiś czas.
beladin

przez cytrynka84 25 sty 2013, 15:26
Wenle brałam juz nie raz,wiem,jak działa,zobojetnia ,uspokaja,ma to swoje plusy,niestety minusy też.
Setry nie bralam,ale przede mną jakieś piec tyg.czekania.Zwariuje do tego czasu :( i jeszcze ta cholerna bezsenność po sercie
Co jest w wenli,ze mimo ubokow,wciąż chce do niej wracać,przynajmniej,ja tak mam,sama nie wiem.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez adhab 25 sty 2013, 16:13
beladin - nie zwieksszalem dawki, tylko od razu sobie pierdolnalem 200 mg, bo z doswiadczenia nie mam jakiskolwiek fizycznych skutkow ubocznych posychotropow, tylko teraz samopoczucie i nastroj totalnie siadly;/

-- 25 sty 2013, 15:38 --

adhab napisał(a):beladin - nie zwieksszalem dawki, tylko od razu sobie pierdolnalem 200 mg, bo z doswiadczenia nie mam jakiskolwiek fizycznych skutkow ubocznych posychotropow, tylko teraz samopoczucie i nastroj totalnie siadly;/

ale to podobno normalne w poczatka sertaliny, a pozniej nadchodzi nagroda za cierpienie

przez Wooldoor 25 sty 2013, 18:44
Witam

Od 6 tygodni biorę sertraline w dawce 50 mg. Od środy przeszedłem na dawkę 100 mg oczywiście po konsultacji z moim lekarzem. Dzisiaj pojawił się dziwny niepokój oraz dość duży spadek nastroju i lekkie nasilenie moich mysli obsesyjno-kompulsywnych :? . Przyznam że lek powoli się rozkręcał i zaczął działać i uaktywniać się tak po około 3 tygodniach. Po zwiększeniu dawki pojawiły się ww. dolegliwości. Mam nadzieje że to normalne i to reakcja na zwiększenie dawki :?: Mam nadzieje że sytuacja się ustabilizuję po jakimś czasie. A wy jakie mieliście doświadczenia po przejściu na wyższą dawkę :?:
Dodam jeszcze że przy poprzednim epizodzie depresyjnym brałem również sertraline w dawce 50 mg a później 100 mg. Taka kuracja pozwoliła mi wrócić do normalności po około 4-6 miesiącach.

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z chorobą. Peace :8):

przez elfrid 25 sty 2013, 22:34
cytrynka84, coś ta sertalina strasznie negatywnie Cię nakręca?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Skipper 26 sty 2013, 01:01
bo życie zaczyna się po odstawieniu sertraliny, frajerzy :mrgreen:
Heroina: 50mg 1-1-1
Acyklowir: 25kg 0-1-1
zbanowany

przez Wooldoor 26 sty 2013, 01:45
Prosiłbym o jakąkolwiek odpowiedz na mój ww post, jakie macie doswiadczenia itp.

przez cytrynka84 26 sty 2013, 11:31
elfrid, sorry,ale wkurzylam się na mojego "mądrego" doktorka i stad te bluzgi.
Mądry takie silne neurolepy,ciekawe,czy zaaplikowal,by je swojemu dziecku,albo sobie,na pewno nie!
Wszystko było by dobrze,żeby nie to czekanie,aż się ta sertra rozkręci .I najgorsze to ta cholerna bezsenność,jak nie spie załączają mi się lęki
Nawet się dziwie,bo chce mi się coś przeczytać,łatwiej mi się skupić .W ogóle,nie ma senności i tego cholernego ciągłego zmęczenia,ale zawsze coś musi być nie tak:bezsenność :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 26 sty 2013, 14:04
cytrynka84, ale skoro nie jesteś senna w dzień to chyba dobrze? Może niech Ci przepisze Stilnox na ten miesiąc zanim się wkręci sertalina.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 26 sty 2013, 15:18
Wooldoor, objawy jakie opisujesz to niestety dość częsta przypadłość przy podnoszeniu dawki, nie tylko sertraliny zresztą. Sam biorę sertrę i pamiętam że przy przechodzeniu z 50 do 100mg pojawiły się pewne problemy - większa nerwowość i lekka akatyzja. Z tego co pamiętam nie trwało to zbyt długo, najwyżej kilka dni. Piszesz że poprzednio kuracja sertraliną pomogła Ci wrócić do normy, teraz powinno być tak samo, choć zdarza się że po odstawieniu lek za drugim razem nie działa jak poprzednio.

-- 26 sty 2013, 16:43 --

Skipper napisał(a):bo życie zaczyna się po odstawieniu sertraliny, frajerzy :mrgreen:

Możesz jaśniej? Brzmi ciekawie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 26 sty 2013, 17:46
depas właśnie działanie dopaminowe, ponoć już od 150 mg. Ma działanie na receptory sigma czy cuś ale nie wiadomo czy to wpływa na efekt.

Co do akatyzji na SSRI to u mnie z czasem malała ale nigdy nie znikała całkowicie, dlatego o chwilach relaksu i odprężenia mogłem zapomnieć.

Może Skipper miał na myśli ten "rebound" po odstawieniu SSRI.
miko84

Sortuj wg