SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elfrid 12 sty 2013, 21:52
cytrynka84, Zobaczymy jak będzie,kiedy wejdę na 100mg Topamaxu. Czy znowu uboki się nasilą...
pregabalina, wenlafaksyna

przez Keji 14 sty 2013, 16:31
Po 3 tygodniach zażywania Zoloftu (wczesniej Sertagen i Cital) przywitały mnie ciągłe bóle głowy (nie jestem w stanie nawet jednego papierosa wypalić...ba, żeby mi się fajkę w ręku chciało trzymać), ospałość, przygnębiający smutek, pogorszone widzenie i uczucie, jakbym miała zaraz paść na ziemię, wręcz ledwo się trzymam na nogach. Biorę 50 mg. Natręctwa zniknęły tylko. Znajomi ciągle pytają, co mi jest, bo wyglądam i zachowuję się jak śmierć...Leki mam jeszcze na ok 2 miesiące.

Może co najwyżej pomóc na takie czy inne problemy, ale nikt na niej nie zmądrzeje. Jeśli lek dodaje komuś energii i pozwala robić rzeczy na które normalnie nie starcza mu pary, to faktycznie niekoniecznie dobrze, w zależności co komu chodzi po głowie

Ło, nie zapomnę moich pierwszych tygodni bez lęku od parunastu lat. Naodwalałam tyle, że na następne parę jeszcze mogę żałować i wspominać ;)
Keji

przez depas 14 sty 2013, 18:03
Keji, może powinnaś wytrzymać jeszcze ze 2 tygodnie i jeśli nie będzie lepiej, udać się do lekarza. 50mg to nie za dużo, Twoje problemy powinny ustąpić, choć to nieco dziwne że pojawiły się po 3 tygodniach a nie na początku.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 14 sty 2013, 18:20
Nie widze w tym nic dziwnego. U niektorych wlasnie efekt zamulenia narasta wraz braniem ssri...

przez Keji 14 sty 2013, 18:20
Początku nie pamiętam... Niedobrze mi było i byłam zmulona, a jednocześnie nie mogłam spać. Teraz się jakoś ostrzej zrobiło przez ostatnie 1,5-2 tyg. No wytrzymam, choć przyznam, że mam już dosyć tych zmian leków, żadne mi nie odpowiadają póki co...
Keji

przez Dark Knight 14 sty 2013, 18:30
to talk jak mi ja z 200 mg serty przeskoczyłem odrazu na 100 mg i poki co wystepuje ogromna sennośc podczas dnia no i okropne nocne poty .Chce zostać na 100 i dorzucić spamilan lub przejśc na paroksetyne zobaczymy co powie lekarz

przez cytrynka84 14 sty 2013, 18:48
elfrid, a czemu przechodzisz na 100?,kiedy po 50 masz czasem problemy z jasnym umysłem,sam pisałeś.ja się trzymam z daleka od stabilizatorów im mmniejsza dawka tym lepiej.
Biorę tylko jak mam huśtawki nastroju,jak mi przejdzie trochę to odstawiam.

-- 14 sty 2013, 17:49 --

Keji, boje się właśnie senności najbardziej po sertalinie :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 14 sty 2013, 19:47
cytrynka84, no bo docelowa dawka miała być 100mg, a uboki na 50 mg już mi przeszły, a mam wrażenie, że większa dawka może jeszcze coś stabilizującego wnieść. Ja też broniłem się przed stabilizatorami rękami i nogami (jak mi dupakine proponowali) i wiem, że byłem głupi. Jak teraz czytam o waszych problemach np. Keji, Dark Knight, że na antydepresancie senność, na tym pobudzenie, na tamtym poty. A na przeciwpadaczkowych jest stabilnie, po prostu normalnie cały dzień wygląda tak samo. Choć początkowo mogą wydawać się ciężkimi lekami, to nie są środki, które mają za zadnie zglebować człowieka na amen. Chorzy na padaczkę biorą jeszcze większe dawki i żyją, myślą, pracują.
Jak wrócą uboki to zejdę do 50mg, ale to nie jest tak jak myślisz, że z każdym zwiększeniem dawki wzrasta senność. Powinna wzrastać stabilizacja, a wraz z nią zrównoważona energia.

przez beladin 14 sty 2013, 19:50
elfrid, Jak już zwiększasz to siedź na tej dawce aż poczujesz, bo uboki przez jakiś czas na pewno bedą.
beladin

przez elfrid 14 sty 2013, 19:56
beladin, ale teraz nie mogę sobie pozwolić na uboki, zbliża się sesja. myślałem, żeby zrobić 2 podejście w lutym i o 25mg a nie o 50mg. Po wczorajszym podniesieniu dzisiaj było średnio, więc może faktycznie się wstrzymam. A póki co zobaczę jak to 50mg będzie pracować bez fluo

przez depas 14 sty 2013, 20:01
lubudubu napisał(a):Nie widze w tym nic dziwnego. U niektorych wlasnie efekt zamulenia narasta wraz braniem ssri...

lubudubu, masz rację, po prostu dziwi mnie że sertralina daje taki efekt, mnie wydawało się że akurat ten lek nie muli. Ale poczytałem inne opinie i rzeczywiście, jak k..wa zawsze, na każdego działa inaczej. Że też nie wymyślili jeszcze nic lepszego niż cholerne SSRI :(
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Siding Spring 14 sty 2013, 20:14
czesto sie ze mna zgadzasz...:)))

ja widze ze osoby maja bardzo czesto sennosc po ssri...wlasciwie rzadziej widze osoby ktore sa z nich zadowolone...

przez depas 14 sty 2013, 20:22
W ogóle zgodny jestem człowiek :) I często zmieniam zdanie, chyba mój stabilizator nie działa jak należy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez cytrynka84 14 sty 2013, 20:41
lubudubu, zależy jaki SSRI paro na maksa uspokaja i seduje,takie jej zadanie działanie,p/lękowe.Citalopram też trochę "zamula".
Fluo za to ma działanie pobudzające.Sertralina też raczej aktywizuje,oby u mnie sertra tak działała.Narazie jest OK,ale to dopiero początek jej brania.Boje się,ze jak się "wkreci" pojawi się ta cholerna senność.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg