SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez cytrynka84 05 sty 2013, 22:41
Pomagał mi w mixie z wenla właśnie,ale potem zaczęłam się dziwnie czuć,za duże dawki obu, zaczęłam się dziwnie czuć i się przestraszylam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 05 sty 2013, 22:44
Sertra i żaden inny lek nikomu rozumu nie doda. Może co najwyżej pomóc na takie czy inne problemy, ale nikt na niej nie zmądrzeje. Jeśli lek dodaje komuś energii i pozwala robić rzeczy na które normalnie nie starcza mu pary, to faktycznie niekoniecznie dobrze, w zależności co komu chodzi po głowie. Poza tym to zawsze indywidualna reakcja na każdej substancji, jeden po alkoholu wszystkich kocha, inny najchętniej by wszystkich pozabijał. Większość jednak na alko ma dobry nastrój i szanuje bliźnich.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cytrynka84 07 sty 2013, 16:34
Kurcze jakas sztucznie nakręcona jestem po tej sertralinie.Panicznie boje się,ze jak się lek wkreci znowu będzie senność :( Boje się,ze to pobudzenie to tylko początkowy efekt,który minie.Wewnetrznie jestem strasznie rozbita,co też nie jest przyjemne.Jak wytrzymam choćby 2 tyg w niepewności,jak zadziała i czy w ogóle.A nie mówiąc juz o ok 6 tyg oczekiwania i niepewności na pełne działanie leku :( Zwariuje chyba....
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rafka 07 sty 2013, 17:25
cytrynka84, pytasz jak się czuję po sertralinie.
Nawet dobrze. Delikatnie mi podwyższyła nastrój, lęk jest mniejszy. Nie ma po nim super nastroju czy euforii.
Chciałam aby mi lekarz dzisiaj zwiększył, ale przepisał mi za to trittico na sen bo mam zaburzony.
Rafka

przez Siding Spring 07 sty 2013, 17:49
to chyba typowe wlasnie na ssri ze pobudzenie na poczatku a potem dopiero stabilizacja. Trzymaj sie cytrynka84 moze akurat nie bedzie tak zamulal jak paro/wenla w wiekszych dawkach.

przez depas 07 sty 2013, 17:49
cytrynka, po sertralinie nie powinna pojawić się senność, to nieznaczne pobudzenie faktycznie mija, ale nie przychodzi po nim zmęczenie, jest raczej zupełnie normalnie. Tak w każdym razie było u mnie, zero usupiania przy 100mg.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 07 sty 2013, 17:53
U mnie jak się rozkręciła na dobre i poprawiła nastrój, działała idealnie pod tym względem. Żadnej senności, normalne naturalne chęci do pracy, motywacja itd.
beladin

przez cytrynka84 07 sty 2013, 18:05
Dzięki za Wasze wpisy,mam nadzieje,ze u mnie też nie będzie "zamulenia".

-- 07 sty 2013, 17:18 --

beladin, a długo czekałeś na efekt kiedy? depas, to samo pytanie kieruje do Ciebie?
Przeraza mnie czekanie 2 miechy na poprawę.No ,ale trudno,jak trzeba to trzeba.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 08 sty 2013, 13:23
cytrynka, w moim wypadku pierwsze pozytywne efekty zaczęły być zauważalne po dwóch tygodniach. Po 5 tygodniach mój stan był już dość stabilny i było generalnie całkiem ok.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 08 sty 2013, 13:34
cytrynka84, Długo. Po 2.5 miesiąca poczułem wyraźne działanie, ale to nie ma się co wkręcać ..przecież każdy z nas ma nieco inne problemy ze zdrowiem, inny organizm i trochę inaczej reaguje. Tak czy siak te 2.5 miecha bym wytrzymał i dopiero po tym okresie ewentualnie zwiększał dawkę.
beladin

przez Madzialenka 08 sty 2013, 20:02
Mam pytanie do kobiet, czy biorąc sertralinę można karmić piersią?

przez devnull 08 sty 2013, 22:42
Pytanie do stałych Sertraliniarzy, czy na początku brania leku wasze samopoczucie nie pogarsza się drastycznie ?
Bo u mnie jest tak, że jedynie czysto serotoninowe SSRI działają od razu i działanie terapeutyczne się ujawnia,
zaś dzisiaj zażyłem 25mg Sertraliny zamiast Escitalopramu i samopoczucie jak zawsze spada do zera, minęło
7h od zażycia a ja czuję się jak morderca, jestem pobudzony, emocje są chore, stojąc na stacji metra
chciałem zepchnąć babę na tory gdy pociąg wjeżdzał, ogólnie samopoczucie bardzo spada, głęboki smutek,
lecz silne pobudzenie - ale czemu ? przecież dawka 25mg nie działa na dopamine a to co działa na mnie w
tej chwili to bynajmniej nie serotonina, a moze na początku brania Sertraliny następuje drastyczne obniżenie
serotoniny celem jej skumulowania ? jak to właściwie jest ? Sertralina jako jedyny SSRI mnie pobudza, ale
jako jedyny wywołuje u mnie skrajne stany agresji i jedynym sposobem na opanowanie tego jest Benzo
albo ustabilizowanie dopaminy Amisulprydem.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez cytrynka84 08 sty 2013, 23:07
zaqzax-3, Też jestem jakas podminowana dość mocno.5 dzień na 50mg dopiero piaty dzień.

-- 08 sty 2013, 22:13 --

Agresywna to nie jestem,ale jakas cala zdenerwowana.
Wole jednak aktywność niż senność po lekach.
zaqzax-3, ale u Ciebie włącza się agresor,a to juz trochę powazniejsza kwestia.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 08 sty 2013, 23:16
zaqzax-3, nie można łączyć dwóch leków SSRI, przypuszczalnie chodzi o serotoninę. Kiedyś biorąc na codzień fluoksetynę, wziąłem pojedynczą tabletkę citalopramu od znajomej (z ciekawości) i czułem się fatalnie, silna depresja, myśli samobójcze itd. Nie spodziewałem się że tak szybko może pojawić się negatywna reakcja przy dwóch esesarajach, a tu proszę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg