SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Kalebx3 03 sty 2013, 23:02
Ja tu tylko stukam na klawiaturze, dla rozładowania wewnętrznego napięcia.

Do-prawdy- prawdziwe...
kupuje to i wrzucam na podpis .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 04 sty 2013, 08:17
beladin, w praktyce podobno to przesada - te ograniczenia w diecie nie są koniecznie. Powinno się uważać z tyraminą przy nieodwracalnych iMAO (takich w PL brak)
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 04 sty 2013, 18:33
elfrid, No przesada, ale jakieś tam myśli już zostały zaszczepione i będą sobie hulały po głowie póki lek nie zatrybi na cacy
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 04 sty 2013, 20:28
Dołączyłam do grona sertralinobiorcow,zobaczymy jak będzie,dopiero 1-wszy dzień.Denerwuje mnie to czekanie na działanie.Kilka tyg .czekania znowu,nadziei,ale i lęku,ze nie zadziała :(

Elfrid,jak samopoczucie na topiramacie?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Siding Spring 04 sty 2013, 20:31
przeciez dopiero co wenla byla? co sie stalo

przez cytrynka84 04 sty 2013, 21:40
Byłam,u lekarza i on zaproponował sertraline.I się zgodziłam,może,akurat ma racje.Do wenli zawsze mogę wrócić,jakby coś było nie tak.Jestem w kiepskim stanie i postanowiłam zaufać lekarzowi,czas pokaże,czy dobrze zrobiłam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 04 sty 2013, 21:45
cytrynka84, najgorzej jak ktoś jest w kiepskim stanie a przed sobą ma tylko niewiadomą...ale trzeba w to bagienko iść, a nuż tam nasza Ziemia Obiecana...?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez cytrynka84 04 sty 2013, 21:56
Tańczący z lękami, dzięki wielkie za zrozumienie.Musze się uzbroić w cierpliwość,nie mam innego wyjścia.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez napoleon1 04 sty 2013, 22:19
Czesc

Biore Asertin od ponad dwoch miesiecy. Bralem jeszcze jakies 4 lata temu i pomogło a teraz biore te dwa miesiace i lipa. Ostatnie kilka dni czuje sie okropnie. Boje sie wszystkiego tego ze moja dziewczyna jest dalekgo w innym miescie ze rodzice daleko ze jestem sam. Bylem na sylwestrze u dziewczyny w warszawie i jak wracalem to mnie taka nerwica wziela. nie wiem czy jak po takim czasie dalej mam takie rzeczy to czy jest sens dalej brac asertin. lekarz kazal mi brac polowke sedamu jeszcze polowke 3 mg ale boje sie ze mozna sie uzaleznic.
nie mam juz checi zycia wcale boje sie zyc funkcjonowac. trudno mi cokolwiek robic. coto za zycie czy ta choroba kiedys sie skonczy? bylem taki ambitny wszystko chcialem robic a teraz chcialbym umzec a mimo ze mysle o samobojstwie to boje sie to zrobic gdyz czuje ze po smierci bede gdzies sam bez dziewczyny bez rodizcow. tak bardzi wszyskiego sie boje.

przez Tańczący z lękami 04 sty 2013, 22:23
napoleon, jestem w podobnym stanie wielkiej kupy, z tym, że bez dziewczyny, mój ostatni poważny związek zakończyła jeba.a deprecha
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 05 sty 2013, 14:11
cytrynka84 napisał(a): Elfrid,jak samopoczucie na topiramacie?

Jak krew z nosa. Cały czas czułem się, jakby ktoś mi przyłożył kijem golfowym. Ogłupiony, otumaniony. Ale zostawiając uboki w zakresie skutków poznawczych, zauważyłem, że znowu niektóre rzeczy stają się trudne, wymagają większego niż zwykle wysiłku. Brałem 50mg topi przez tydzień i te objawy zamiast ustępować nasiliły się. Także wycofałem się z tego leku. Równolegle nieprzerwanie jestem na fluo od 28.12.2012, która na szczęście robi swoje. Zobaczymy w jakim kierunku się to rozwinie. Jeśli znowu będą jakieś fazy lękowo-napięciowe pewnie coś dołożę, bo do czerwca za dużo się dzieje na zmianę leku podstawowego. Tylko nie wiem co? Może mirtazapinę albo trazodon? Ale na razie chce pobrać fluo solo, bo napięcie jest na razie nieporównywalnie mniejsze niż wtedy gdy przeszedłem z fluo na paro. I oby, oby tak zostało.

Daj znać jak Ci na sertalinie? To mój faworyt, jeśli fluo znowu przyjmie swoje nadpobudliwe oblicze. Czy aktywizuje, jak uboki psychiczne (nasilenie lęków, napięcia)? I podobno przy sertalinie, jak nie zatrybi na minimalnej dawce skutecznej, warto podnosić do max ze względu na magiczne działanie dopaminowe, które może okazać się pomocne.

-- 05 sty 2013, 14:13 --

lubudubu napisał(a):przeciez dopiero co wenla byla? co sie stalo

Co Ty lubudu prowadzisz tu farmakologiczny dzienniczek użytkowników forum? 8)

przez Siding Spring 05 sty 2013, 14:59
dokladnie tak odnotowalem przed chwila elfrid-pogorszenie funkcjii poznawczych/oglupienie/otumanienie-dawka 50 mg topiramat(odlozony), fluoksetyna dawka bez zmian(od 28.12.12). W planach dolozenie mirtazapiny/trazodonu. Rokowania dobre

hahah :lol:

przez cytrynka84 05 sty 2013, 16:29
Elfrid narazie czuje napięcie i podminowanie,ale lepsze to niż senność.Sennosci boje się jak ognia :( Właśnie tego,ze jak się "wkreci"będzie bardziej sedowala niż pobudzała,a na to sobie pozwolić nie mogę.200 to juz dużo i może juz za bardzo uspokajać właśnie taka dawka
Powinnam zacząć od 25,a ja dałam od razu 50,pewnie stad to pobudzenie,ale nie chce mi się bawić w podchody 25 przez 6 dni i potem dopiero 50,tak mówił mój dr,ale wtedy musialabym czekać jeszcze dłużej na ewentualne działanie leku
Elfrid celowalabym w Trazodon,po Mircie się bardzo często tyje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 05 sty 2013, 16:54
cytrynka84, oby sertralina Ci pomogła. Skoro na początku powoduje pobudzenie, to raczej dobry znak, że nie będzie działać sedatywnie.

Sortuj wg