SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 03 sty 2013, 19:38
beladin napisał(a):Citalopram prawdopodobnie zadziała dużo lepiej lepiej na lęki niż sertralina czy fluoksetyna

Brałeś citalopram i piszesz z doświadczenia, czy znasz jego profil i jest on bardziej anksjolityczny od pozostałych? Skoro już tak o lęku sobie rozmawiamy, być może powinienem również zapytać dobrego doktora o paroksetynę, bo choć moja poprzednia przygoda z nią skończyła się fatalnie (hospitalizacja), wtedy brałem ją solo. Teraz zaś biorę jeszcze 3 inne leki które w razie problemów pozwoliłyby mi jak sądzę przetrzymać ciężkie początki z paro. Hmmm, znów chyba za dużo myślę i kombinuję, ale inaczej nie potrafię. Chcę tylko poczuć się normalniej, jak my wszystcy tutaj.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 03 sty 2013, 19:42
depas, Ja też uważam, że na lęki lepszy będzie citalopram niż fluoksetyna, zwłaszcza w tej końskiej dawce 60 mg. Ostatnio pisałeś nie o lękach, a amotywacji, zmęczeniu, wskutek utraty działania aktywizującego jaki wywierał na Ciebie risperidon. Jak chcesz podziałać stricte na lęki to z fluo trzeba uważać.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 03 sty 2013, 20:02
Głowa zaczyna mnie boleć od kombinowania na temat leków, ale na tą chwilę skłaniam cię na cital/paro i dołożenie Fluanxolu zamiast Rispoleptu aktywizująco.
Najlepiej chyba było kiedy mieszkałem za granicą i z doktorem widziałem się raz na pół roku, wtedy udało mi się spędzić 2 lata na wenlafucksynie, a potem kolejne 2 na fluo. Od kiedy jestem na miejscu, ciągle kusi mnie żeby zmieniać. Może powinienem wyjechać znów hen za wodę..? Bo inaczej się chyba sam nie uspokoję, no chyba że udało by mi się trafić w dziesiątkę i czuć się zbyt dobrze by zaprzątać sobie głowę myśleniem o innych lekach.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 03 sty 2013, 20:09
depas, ale jakie masz teraz objawy? Odczuwasz faktycznie większy lek, czy to po rozmowie z gadu-logiem się tak nakręciłeś?

przez beladin 03 sty 2013, 20:20
depas Nie brałem citalopramu. Znam jego profil i wiele opinii na temat dobrego działania w przypadku problemów z kontrolowaniem lęku. Co do fluo jest to opinia mojej lekarki, która ma takie doświadczenia z tym lekiem. Odradziła mi fluo uzasadniając, że mogę się poczuć gorzej pod tym wzgledem. Cytowałem jej opinie wiele razy a że mądra kobita i za każdym razem się przekonuję, że to ona ostatecznie miała rację :? to chętnie je powtarzam.
Skoro brałeś fluo, wenlafaksynę i to i to działało dobrze to nad czym tu się zastanawiać?
beladin

przez depas 03 sty 2013, 20:52
Wenlafaksyna z czasem przestała działać, więc zmieniłem na fluoksetynę, ale od początku mi nie grała, przejście z 20 na 40mg też nie przyniosło rezultatu jeśli chodzi o lęki. Byłem na niej tak długo bo nie miałem okazji tak często jak teraz widywać się z lekarzem i kombinować.
Chętnie wypróbuję citalopram, obawiam się tylko czy będę go tolerował, ponieważ miałem ogromne problemy z tolerowaniem jego bliskiego krewnego - escitalopramu. Po kilku tygodniach musiałem odstawić i na powrót zacząłem brać fluo. Reszta jest historią.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 03 sty 2013, 21:00
depas, Czyli nie ma sensu sobie fluoksetyną głowy zawracać. Jest jeszcze lek o nazwie Trittico. Znajoma bierze i sobie chwali a z tego co pamiętam lekarka tez coś mi kiedyś o nim wspominała, że może być przydatny.
beladin

przez depas 03 sty 2013, 21:09
Trittico brałem przez jakieś 3 miesiące razem z sertraliną i Depakine. Działało dobrze na sen, ale nieszczególnie na cokolwiek innego, i z doktorem zmieniliśmy na buspiron, który dał radę na lęki.
A jak u Ciebie wygląda branie moklobemidu, zwiększyłeś dawkę jakiś czas temu, tak? Jak na tą chwilę oceniasz ten lek? (pytam tylko z ciekawości, u mnie moklobemid lekarz odradzał)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 03 sty 2013, 21:12
Na razie do dupy :D Same uboki.
beladin

przez Tańczący z lękami 03 sty 2013, 21:33
beladin, myślałem, że wejdziesz w wenlę...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 03 sty 2013, 21:38
Po 4 tyg na moklobemidzie zacząłem czuć się nawet nieźle, momentami jak heros, ale nie było to coś stabilnego. Jak zwiększyłem znowu mi się pojawiły uboczne objawy a jeszcze na dodatek choroba mnie dopadła :? ..także pobiore sobie jeszcze miesiąc moklobemid a jak nie wypali to będę prosił o wenlę. Trochę mnie wkurzają te ograniczenia w diecie. Niby nic a jednak łazi to po głowie no i dawkowanie 2-3 x dziennie :roll:
beladin

przez elfrid 03 sty 2013, 21:45
depas, skoro tak Ci buspiron pomaga na lęki, który działa serotonionowo, to weź ten citalopram, który również poprzez wychwyt serotoniony ma przeciwlękowe właściowości (chociaż skuteczniejszy jest esci w tym względzie). aktywizować będzie fluanxol, stabilizować dupakina.

przez depas 03 sty 2013, 21:55
elfrid, dobrze prawisz, tak chyba zrobię :) Jeśli dobry doktor nie będzie miał zastrzeżeń, zastosuję się do Twoich zaleceń :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 03 sty 2013, 22:20
o nie, nie, nie panie depas . Proszę kochanego pana doktora obarczyć zaleceniami, reklamacjami i odpowiedzialnością. :D Ja tu tylko stukam na klawiaturze, dla rozładowania wewnętrznego napięcia. 8)

Sortuj wg