SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elfrid 31 gru 2012, 16:01
Kalebx3, ja bym nie przesadzał. Też świetnie się czułem po Effecitnie. Ale to był mój pierwszy lek. Jak wenla przestała działać, to nawet powrót do oryginału nie pomógł.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Kalebx3 31 gru 2012, 20:13
Elfrid , być może z lekka przesadzam ( a może i nie z lekka). Nie wiem sam do końca ,czy te generyki dorównują oryginałom. Na dwoje babka wróżyła...
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Popiół 31 gru 2012, 20:20
Pytanie do mężczyzn, jak z libido po sertralinie? czy po sertralinie macie problemy z doprowadzeniem do orgazmu itp?
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 31 gru 2012, 20:20
Kalebx3, A ja mam wrażenie, że już sam Efectin jakoś tak tanio robiony jest... jak się weźmie opakowanie do ręki to już nie to samo co kiedyś..
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez Ariel28 02 sty 2013, 21:49
Piąty miesiąc leczenia, jade na Sertagenie i Miansegenie zastanawiam się nad zmianą bo poprawy nie widze, ataki paniki mam dalej ostatnie dni to koszmar umierałem co dziennie:), lekarka ciągle mi to wpycha a może mi co innego trzeba. Były tygodnie że dobrze się czulem tak jak bym wcale nerwicy nie miał ale wszystko wracało, mam ostatnio takie ataki że nie wiem czy to nerwica czy jaki /cenzura/ ciągle mam mysli że coś mi jest, badania robiłem wszystko dobre ale skąd się biorą te bóle głowy, zawroty głowy, pulsuje głowa? tego boje się najbardziej, już do szybkiego bicia serca i itp. to przywykłem i wiem co robić. obym jak naszybciej z tego wyszedł strasznie mnie to męczy, pozdrawiam

przez elfrid 02 sty 2013, 22:14
Ariel28, albo zmieć producenta, bo lekarka wali obydwa leki z firmy Generics. Może zagląda do niej przedstawiciel handlowy. Z drugiej strony ja bym tak długo nie wytrzymał na niedziałających lekach, więc może one jakoś pomagają i warto najpierw podnieść dawki obydwu leków.

przez Dark Knight 02 sty 2013, 22:49
juz chyba rok jak łykam serte brałem juz w każdej dawce czekałem na rozkręcenie się leku i nic w lutym mam wizytę u lekarza i mam zamiar poprosić i KLOMIPRAMINE Anafranil ,nie wiem czy to dobry pomysł gdyż pracuje po 12 godzin i nie mogę pozwolić sobie na jakieś zmęczenie w ciągu dnia czy otępienie chce go spróbować bo słyszałem że to silny lek i wydaje mi się że jak on nie pomoże to już nic nie pomoże i kończę z leczeniem farmakologicznym

przez depas 03 sty 2013, 00:19
Dark Knight, wygląda na to że klomipramina to faktycznie tzw. mocny lek i ma jeszcze jedną zaletę - może zadziałać tam, gdzie nie sprawdziły się SSRI (mój dr tak twierdzi), czyli sertralina w Twoim wypadku. Sam jestem na sertralinie i wprawdzie myślę o spróbowaniu innego SSRI, ale w przyszłości bardzo możliwe że wyląduję na Anafranilu również, mój doktor powiedział że najprawdopodobniej kiedyś do niego dojdziemy w naszej wędrówce przez psychotropy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 03 sty 2013, 00:21
oj depas, depas, znowu się nakręcasz na te leki, które za tobą, a które jeszcze przed Tobą. Być może nie będzie takiej potrzeby, być może kolejny lek zadziała jak trzeba i będzie działał cały czas.

przez depas 03 sty 2013, 00:54
elfrid - oby! Niczego mi tak nie potrzeba jak spokoju i skuteczności 100% jakiegoś leku, żeby już nie szukać i dziobać za alternatywami.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 03 sty 2013, 01:01
w naszej wędrówce przez psychotropy.

Depas ,pięknie powiedziane. :D
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez beladin 03 sty 2013, 14:38
Wydaje mi się, że najważniejsze jest by nie zmieniać dawki i nie dorzucać dodatkowych leków zbyt często. Każdy lek musi dostać czas na stabilizację i szansę na spokojne zadziałanie w dawce w której został zapodany.
beladin

przez depas 03 sty 2013, 18:23
Byłem dzisiaj na spotkaniu z terapeutą, i dowiedziałem się że mój lęk jest większy niż chciałbym to przed samym sobą przyznać. Ciężko to wytłumaczyć, ale tak chyba jest. Coś będę musiał pozmieniać z doktorem jeśli o leki idzie, tu dodać, tam ująć, zobaczymy. Najchętniej poodniósłbym buspiron i zmienił sertrę na fluoksetynę 60mg, citalopram chyba niekoniecznie jednak jest dla mnie, wydaje się nieszczególnie mocnym lekiem, a na takie nie reaguję wcale.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 03 sty 2013, 18:47
Citalopram prawdopodobnie zadziała dużo lepiej lepiej na lęki niż sertralina czy fluoksetyna. Fluo u niektórych osób wręcz indukuje lęk a sertralina.. u mnie jeśli chodzi o lęki społeczne nie było jakiegoś wyraźnego działania. Dużo też zależy od dawki.
beladin

Sortuj wg