SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 13:33
gdyby tak było to bym się tym nie martwił :lol:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 20 gru 2012, 13:41
Tańczący z lękamiA co to komu przeszkadza? Masz powiększone i tyle. Jeśli nie odczuwasz jakiś nieprzyjemnych skutków to nie ma się czym martwić. To przejściowy efekt.
Na marginesie.. powiększone źrenice są sygnałem Twojej otwartości seksualnej, wysyłanym wprost do kobiecej podświadomości. Są atrakcyjne dla kobiet. Jest to jeden z objawów podniecenia.
beladin

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 13:54
beladin, wiem, czytałem o tym, ale z drugiej strony mogą być oznaką, że mamy gacie pełne strachu albo po prostu ćpamy, wszystko zależy od interpretacji drugiej strony :lol:
a tak na marginesie, jeśli ktoś wpada w głęboką deprechę i ma testować leki, które po 2 mcach pogarszają stan i testować kolejne to musi, ale zdrowy być :yeah:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 20 gru 2012, 14:01
A co? Ćpasz? Masz pełne gacie? :D Jeśli zachowujesz się naturalnie, to bądź spokojny ..nikt tego nie widzi w ten sposób.
beladin

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 14:25
prawdę mówiąc akurat tymi innymi się nie przejmuję. Ja się zastanawiam, dlaczego są powiększone i czy to minie :105:

przez elfrid 20 gru 2012, 20:34
Tańczący z lękami, ja zawsze przy wprowadzeniu mam powiększone źrenice. Nawet teraz przy ponownym wejściu na fluo. Po zażyciu mirty na noc nie zauważyłem żeby się bardziej powiększyły :D . Za to czuje, że się powiększa obwód w pasie. :( Niestety inni chyba nie czytali o otwartości seksualnej, bo zwykle patrząc głęboko w moje otwarte na oścież źrenice pytają - "Co bierzesz" :D i dalej - "Podziel się" :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 22:39
dobre :D
ja z reguły też miałem tylko na początku powiększone źrenice, ew. przy zwiększaniu dawek, ale na citalopramie miałem non-stop przez 2,5mca :shock:

przez elfrid 20 gru 2012, 22:49
Tańczący z lękami, a co ma Ci dawać ta mirta do SSRI? Pisałeś, że ma uzupełniać leczenie...

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 23:05
od ok 8 mcy mam kilka wybudzeń w nocy, czasami z napadami lęku. Mirta, ew. mianseryna trochę to koi, ale wybudzenia niestety jeszcze mam. Większe dawki mirty powodowały, że spałem po 14h/dobę. Poza tym mirta działa też na inne neuroprzekaźniki i dodatkowo powinna działać przeciwlękowo. Niestety zwiększenie SSRI wcale nie eliminuje u mnie lęków, ale ich całkowity brak je nasila. Stąd taki mój "złoty środek" z tym combo. Nie potrafię jednak nadal jednocześnie czuć się naturalnie, mieć dobry nastrój, energię i nie odczuwać tych je..anych lęków i niepokoju, które nasilają się głównie wieczorem... :roll:

przez elfrid 20 gru 2012, 23:14
Dziwne, że wieczorem, lęki częściej pojawiają się rano, po przebudzeniu wraz z trwogą i niepokojem. A wieczorem przychodzi ulga. Lęki pod koniec dnia wraz z problemami z zasypianiem kojarzą się bardziej ze znerwicowaniem, zestresowaniem. Może przeanalizuj co Ci bardziej dokucza bez leków: senność, zmęczenie czy lęki i celuj pod tym kątem. Kiedyś też napisałeś, że będziesz próbował stabilizatorów. Powinny Cię wyciszyć i zrównoważyć. Może to tej sertraliny jakiś Tegretol, Lamitrin, Topamax?

przez Tańczący z lękami 21 gru 2012, 00:13
elfrid, bez leków są lęki, później pojawiają się zaburzenia somatyczne, drgania mięśni, spięcie czego konsekwencją są problemy ze snem, wyczerpanie, depresja
O stabilizatorach cały czas myślę, ale mam to jako kolejny punkt programu. Ja również trochę obawiam się skutków uczonych tegretolu ( w końcu lękowiec ze mnie). Pamiętam, że bosko czułem się na wenli która zaczęła działać 5 dnia i trwało to ponad tydzień. Żadnych lęków, depresji, nie bałem się niczego, super stan, nie pamiętam kiedy tak dobrze się czułem, ale po tygodniu deprecha wróciła. Lęk jest najbardziej uciążliwym objawem.

przez depas 21 gru 2012, 10:49
Tańczący z lękami, piszesz że zastanawiasz się nad stabilizatorami. A co myślisz o Depakine? Mnie w połączeniu z sertrliną postawiła na nogi i jakby "wygładziła" (nie wiem jak to lepiej określić). Oczywiście, początki nie są lekkie (mdłości, senność), ale da się wytrzymać. Piszę o Depakine właśnie, ponieważ w szpitalu lekarka stwierdziła że jest to najlepszy (jej zdaniem) stabilizator na rynku. Była to młoda (i całkiem ładna:) babka i z przyjemnością jej zaufałem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez beladin 21 gru 2012, 10:59
Tańczący z lękami Robiłeś badania pod kątem schorzeń neurologicznych? Poziomy elektrolitów - magnez, potas? Uzupełniasz te mikroelementy? Zaburzenia gospodarki wapniowej również mogą dawać takie objawy. Na razie kup sobie "magnezin" 500mg i weź to wieczorem. To najbogatszy w jony magnezowe preparat, który znam.

Poza tym z moich doświadczeń wynika, że sertralina ma działanie trochę spinające. Nie jestem przekonany do tego czy to jest idealny lek dla osób z problemami lękowymi, które przedkładają się na somatyczne doznania.
beladin

przez Tańczący z lękami 21 gru 2012, 15:17
depas, dzięki, kto wie może skorzystam, myślałem też o tegretolu, ale póki co czekam...

beladin, byłem na eeg, ale miałem takiego nerwa, że nie dało się zrobić badania :lol: Nigdy nie byłem u neurologa, nie wiem co może mi poradzić, zawsze leczyłem się u psychiatry. Jak byłem u lekarza rodzinnego to powiedział, że sobie wmawiam więc to olałem, a może to błąd. TSH w normie 1,2 bodajże. Od kilku miesięcy łykam codziennie neomag forte 4x120mg a co do potasu mam w dolnej granicy, ale codziennie wcinam 1 banana. Wapnia chyba mam dużo w organizmie (przynajmniej jak robiłem badanie z włosa to wszystko miałem bardzo zaniżone poza wapniem), nie wiem jak sprawdzić, czy mam zaburzenia w gosp wapniowej. Nie wiem, jaki lek byłby lepszy od sertraliny, lekarz przepisał fluoksetynę, której nigdy nie brałem, ale nie zastosowałem się do tego zalecenia, rozum mówi mi, że to nie tędy droga. Dzięki za rady.

Sortuj wg