SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 17 gru 2012, 11:56
Dark Knight problem w tym, że tak jak pisała cytrynka84 lekarz musi Ci wypisać nową receptę bo przez totalnie GŁUPIE prawo farmaceuta nie może wydać Ci leku droższego niż miravil a ten jest najtańszy na rynku. Dlatego lepiej zawsze prosić o najdroższy lek, wtedy możesz w apetece prosić o tańsze zamienniki.
miko84

przez elfrid 17 gru 2012, 20:36
Dark Knight, Ja biorę fluoksetynę tj. Seronil, Bioxetin, Andepin, Prozac itp :D Nie jest to sertralina. Tej nigdy nie brałem, podobnie jak Spamilanu.
Receptę mogą Ci zrealizować na droższy odpowiednik, ale wtedy bez dopłaty tj. na 100%. Dlatego tak jak napisał miko84, najlepiej brać receptę na oryginalny lek, który najczęściej jest najdroższy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 18 gru 2012, 15:00
13 dzień i nadal akatyzja, podirytowanie podobnie jak na Citabaxie, który brałem przez 2,5mca. Najlepsze, że początek przejścia na sertralinę (pierwsze 5-7 dni były dużo lepsze), czyli jak mniej SSRI krążyło we krwi było lepiej. Zauważyłem, że najlepiej się czuję przy zmianie leków, na początku brania a później jest gorzej. Niestety gdy odstawiam SSRI jest najgorzej. Nie mogę znaleźć żadnej prawidłowości, czuję się bezsilny...Nie chcę zwiększać bo będzie lepiej na początku (przez tydzień) a pozniej gorzej i po miesiącu znów zmniejszę i odczuję ulgę więc to bez sensu... :why:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 18 gru 2012, 18:08
/cenzura/ to ;) moze dasz rade bez lekow. akatyzja na ssri to jeden z najgorszych mozliwych .

przez elfrid 18 gru 2012, 20:12
Tańczący z lękami, niestety pierwsze odczucia przy zmianie leku są złudne i niepewne, zwłaszcza jak poprawa następuje szybko. Też mam nadzieję, że nie znajdę się z ręką w nocniku po miesiącu brania fluo 40mg - tym bardziej, że styczeń/luty to będzie gorący okres. Nie wiem jaką masz historię farmakologiczną, ale szukanie takich prawidłowości przez subiektywnego użytkownika leku też może być zgubne. Dlaczego nie chcesz zrobić tego po bożemu - czyli brać lek w dawce terapeutycznej przez miesiąc i ocenić. Jak średnio-ok zwiększyć, albo dołożyć drugi. Np. sertralina przez miesiąc 50mg, jak będzie akatyzja, ale z nastrojem lepiej, to dołożyć np. mianserynę albo trittico.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 18 gru 2012, 23:15
elfrid, no właśnie ja testowałem już sertralinę 50 i 75mg solo i było lepiej po zmniejszeniu dawki do 25mg, ale przy zejściu do zera masakra, lęki i bezsenność. Teraz chciałem ją przetestować w combo z mirtazapiną, skoro citalopram nie wszedł. Nie testowałem jeszcze trittico, ale mianserynę lubiłem. Zastanawia mnie jak to jest, że 5 dni super, z naturalną energią, bez napięć i z nadzieją na przyszłość, a później z każdym dniem trochę gorzej. Nadal jest jednak trochę lepiej niż na citalopramie, ale boję się, że jak to idzie w takim kierunku to będzie taka sama kiszka jak z citalopramem, z którym męczyłem się 2 mce. Ech może jeszcze kilka dni poczekać...

-- 18 gru 2012, 22:19 --

Mam nadzieję, że u Ciebie będzie lepiej...

przez Siding Spring 19 gru 2012, 10:54
aa opisujesz sytucje dosyc znana. Zdarza sie tak ze osoby po wejsciu na ssri , pierwsze dni czuja sie lepiej a potem pojawia sie zmulenie/ napiecie/nerwowosc/zobojetnienie. Ktos by tu musial wyjasnic czemu tak jest..jakas inna gra neuroprzekaznikow pewnie.

ale sa tez osoby ktore gorzej sie czuja na wejsciu ssri a potem jest lepiej. U mnie zwykle 1 opcja miala miejsce..

przez Tańczący z lękami 19 gru 2012, 14:19
lubudubu, to jest wielka tajemnica wiary :lol:

przez miko84 19 gru 2012, 18:13
lubudubu A Model to Explain the Therapeutic Effects of Serotonin Reuptake Inhibitors: The Role of 5-HT2 Receptors: http://130.237.98.166/content/1/c6/03/1 ... syBull.pdf
miko84

przez beladin 20 gru 2012, 13:01
Ja mam przez pierwsze kilka dni zajebisty nastrój, potem straszny szit przez 2-3 tygodnie, później 2 miechy huśtawki i dopiero po tym czasie jest dobrze i stabilnie. Organizm by dobrze się czuć potrzebuje równowagi hormonalnej, a przez ten pierwszy okres nie ma co na nią liczyć.
beladin

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 13:30
a też macie permanentnie bardzo powiększone źrenice, czy to mija, np. po 2 tyg. Wcześniej miałem tak, że po tych 2 tyg mijało, ale ostatnio ciągle mam powiększone i nie wiem czy to od SSRI czy mirtazapiny :105:

przez beladin 20 gru 2012, 13:31
To od gapienia się na laski na pływalni :P
beladin

przez Tańczący z lękami 20 gru 2012, 13:32
beladin, czyli teksty, że SSRI poprawiają nastrój po tygodniu, dwóch można włożyć między bajki, chyba, że ta "przyjemna" huśtawka, którą nazywasz "szit" jest poprawą :hide:

przez Siding Spring 20 gru 2012, 13:32
ja przez caly czas brania ssri mialem powiekszone zrenice. Kilka miesiecy po odstawieniu ustapil ten efekt.

Sortuj wg