SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Tańczący z lękami 14 gru 2012, 01:04
nie wiem, ile sertralina wyciska tej noradrenaliny i dopaminy, ale ten tydzień był u mnie duużo lepszy niż na czystej serotoninie citalopramu. coś musi w niej być, bo 2 lata temu czułem się także lepiej przechodząc na sertralinę z paro (choć paro brałem baardzo długo i mogła przestać działać)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez beladin 14 gru 2012, 11:49
Moim zdaniem te poboczne działania SSRI na dopamine i noradrenalinę są mało istotne. Każdy z leków SSRI jest inną substancją i w inny sposób jest przez organizm obrabiany, przyswajany itd., co również ma wpływ na to jakie będzie działanie. Jak widać w praktyce każdy z nich działa nieco inaczej. Fluoksetyna przecież działa wyłącznie na serotoninę a ma działanie pobudzające. Można dopisać do tego jakieś naukowe wyjaśnienie, ale po co? Jest tak dużo zmiennych, że moim zdaniem najrozsądniej będzie skupić się na samych doznaniach większej liczby osób "na tym czułem się silniejszy i bardziej energiczny a na tym spokojniejszy i zamulony" ..w ten sposób dochodzi się do bardziej trafnych wniosków.
beladin

przez miko84 14 gru 2012, 12:01
beladin jeśli działanie rzędu 160 nM zaliczamy do działania na noradrenalinę (w porównaniu sertralina działa na serotoninę siłą 0,29 nM - im mniejsza liczba tym większa siła), to jest cholernie dopaminowa, bo siła jej blokady wychwytu dopaminy wynosi 48 nM :)

Fluoksetyna działa na serotoninę ale blokuje receptory 5-ht2c, a to powoduje uwalnianie dopaminy i noradrenaliny.

Właśnie te zmienne doznania na różnych SSRI pochodzą od ich dodatkowych działać. Tak to by wszystkie działały tak samo...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cala w trawie 15 gru 2012, 02:44
Nic a nic nie kumam.....co znaczy ,że lek dziala na noradrenalinę,lub dopaminę? Co one powoduja ,ta noradrelina i dopamina?
Wybacznie ta moja mala wiedze,mimo tylu lat barnia leków.....
Biore 200mg sertaliny.....wiec dziala na któres z tych? i co to mi daje,jakie skutki?

Przy weneli-było bosko,ale poczatki ciężkie
Sertalina-poczatki bardzo ciezkie
Właściwie dokuczaja mi lęki a raczej lęk przed lękiem,przed atakiem paniki.......

przez miko84 15 gru 2012, 12:00
Nie musisz się zastanawiać na co działa dany lek, wystarczy, że działa. Co innego my, osoby które chcą sobie pomóc bo ich przypadek nie jest typowy i przez to sięgają do wiedzy medycznej która dosłownie "leży" w internecie.

Czemu zrezygnowałaś z wenlafaksyny i ile czasu bierzesz sertralinę w dawce 200 mg?
miko84

przez cytrynka84 15 gru 2012, 23:07
Noradrenalina pobudzenie,motywacja,chęć do działania Dopamina,zadowolenie,poczucie szczęścia,lekka euforia.
Chyba jednak sertralina nie działa ,jakoś znacząco na to.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Dark Knight 16 gru 2012, 00:33
Pytanie do was od dluzszego czasu zazywam serte w roznych dawkach pod nazwa handlowa setaloft i nie odczuwalem jakis specialnych skutkow ubocznych od kilku dni zazywam zamiennik o nazwie miravil niby ta sama serta ale od czasu zazywania tego leku skora na calym niemal ciele robi sie czerwona i swedzi czy to normalne czy ktos tak mial przeciez to ta sama serta dodam jeszcze ze na ulotce miravilu wymienionych jest znacznie wiecej skutkow ubocznych a ulotka wielkoscia przypomina mape samochodowa polski:D

przez cala w trawie 16 gru 2012, 13:30
miko84 napisał(a):Nie musisz się zastanawiać na co działa dany lek, wystarczy, że działa. Co innego my, osoby które chcą sobie pomóc bo ich przypadek nie jest typowy i przez to sięgają do wiedzy medycznej która dosłownie "leży" w internecie.

Czemu zrezygnowałaś z wenlafaksyny i ile czasu bierzesz sertralinę w dawce 200 mg?

hmmm a może i ja jestem nietypowym przypadkiem......
Czemu zrezygnowałam?Ponieważ po 8 latach brania ,przestała wenela działać-brałam 150 mg xl
Sertaline biore 200mg od kwietnia tego roku ,mozna powiedzieć ze odrazu weszłam na dawke 200mg....,od ponad miesiąca ze spamilanem

przez Tańczący z lękami 16 gru 2012, 14:04
ja 11 dzień na sercie i jakieś podwkurwienie i lękliwość częściej się pojawiają a kilka pierwszych dni było super. Nie wiem czy zwiększać, bo na 75mg już byłem i lęki oraz brak satysfakcji były większe. Chyba zostanę na 25mg, oby to był tylko chwilowy spadek formy...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 16 gru 2012, 14:22
Dark Knight może miravil ma jako dodatek tabletki coś co Cię uczula?
miko84

przez elfrid 16 gru 2012, 21:01
Dark Knight, Miravil jest produkowany przez firmę Orion, która poza tym wytwarza Seronil, Alprox, Citronil oraz Mirtor itp. Ja nie mam zaufania do tego producenta. Alprox na mnie słabiej działał niż Zomiren czy Xanax.
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 16 gru 2012, 22:42
Mnie dr właśnie mówił,ze można mieć uczulenie na otoczkę danej tabletki Dark.
Tak , jak pisał wyżej Miko.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Dark Knight 16 gru 2012, 22:58
Trzeba bedzie wykupic inny zamienik takie pytanie ile jest wazna recepta miesiac ???

-- 16 gru 2012, 23:08 --

elfrid, jak sie czujesz na polaczeniu serty i spamilanu ?? Pomaga spamilan pobudza czy raczej zamula? Czuc to dopaminowe dzialanie

przez cytrynka84 16 gru 2012, 23:47
Miesiąc,ale musi Ci lekarz wystawić nowa recepte.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg