SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Ferdynand k 10 gru 2012, 22:19
Bo mi kazała 20mg
odpowiednik 100sertry to 40 mg paro
zdychałem szła zima brak światła dodałem DNRI miałem bezsenność więc wywaliłem paro i mam czteropierścieniowca z DNRI
Naczelny Użyszkodnik

przez cytrynka84 10 gru 2012, 22:55
Sertraliny nie bierzesz teraz,tylko mianse+bupropion?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Tańczący z lękami 13 gru 2012, 13:25
dziś 8 dzień sertraliny 25mg. Cały czas lepiej niż na citalopramie. Mniejsze napięcie, aczkolwiek od wczoraj jakieś lekkie podirytowanie mnie bierze. Pewność siebie większa a lęki mniejsze, tylko to podwku.wienie mogło by zniknąć :lol: Poczekam jeszcze z tydzień i może troszkę zwiększę dawkę...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rafka 13 gru 2012, 13:29
Tańczący z lękami, ja to brałam dawkę 25mg tylko przez 4 dni później weszłam na 50mg i tak jest do teraz. Być może lekarz mi zwiększy do 100mg ale to się jeszcze okaże za mies.
Rafka

przez beladin 13 gru 2012, 13:31
U mnie to pod.wienie trwało do momentu kiedy lek zaczął działać, czyli 2.5 mies. Potem było elegancko.

Nie wkręcajcie się w te 150 na dopaminę. Lek ogólnie działa pobudzająco i tyle. Zresztą każdy metabolizuje leki w nieco innym tempie, waży mniej lub więcej itd. ..dlatego należy spokojnie zwiększać i za każdy razem czekać na rezultat zmiany.
beladin

przez miko84 13 gru 2012, 16:28
Nie działa pobudzająco tak z siebie tylko właśnie przez inhibicję wychwytu dopaminy, tak samo jak fluoksetyna sama z siebie nie pobudza tylko przez antagonizm 5-ht2c. Podobnie paroksetyna nie zamula z powietrza tylko z działania antycholinergicznego. Jak ktoś chce czystej serotoniny to powinien spróbować escitalopramu.
miko84

przez beladin 13 gru 2012, 16:36
Działa również na noradrenalinę ..i nie jest tak, że przy 150mg zapodanych doustnie załącza się magiczna klapka. Po prostu stopniowo, wraz ze zwiększaniem dawki to działanie nasila się. Jest wiele osób, które przy 100mg odczuwają wyraźne pobudzenie.
beladin

przez elfrid 13 gru 2012, 19:44
beladin napisał(a):U mnie to pod.wienie trwało do momentu kiedy lek zaczął działać, czyli 2.5 mies. Potem było elegancko

Na prawdę uważasz, że warto czekać aż 2,5 miesiąca na działanie leku? Podobno miesiąc wystarczy? Ja od 15 XI biorę paroksetynę i już zaczynałem wątpić, ale skoro pełne działanie leku może działać z takim opóźnieniem, to może faktycznie warto czekać, czekać i jeszcze raz czekać...
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 13 gru 2012, 19:48
Te leki nie uzdrowią Cię w ciągu chwili tak jak w ciągu chwili nie poczułeś się chory. To długotrwały proces. Być może lek który bierzesz już działa ale potrzebuje jeszcze czasu aby wyciągnąć Cię na tyle, żebyś poczuł to "Ooo tak! Teraz czuję się dobrze"
beladin

przez elfrid 13 gru 2012, 19:57
Mam nadzieję, że tak jest, dzięki za odpowiedź. Z dotychczasowych 2 branych leków: wenla i fluo działały one stosunkowo szybko, pewnie przez swoje działanie pobudzające i aktywizujące. Dlatego zastanawiałem się czy jest sens dłużej czekać np. 2,5 miesiąca (swoją drogą jak wytrzymałeś z tym wkur.ieniem na sertralinie tyle czasu). Ale skoro faktycznie można przeczytać na forum, że niektórzy po 2-3 miesiącach brania poczuli się w końcu ok, to warto. I dzisiejszy dzień wyraźnie na + inny od poprzednich daje do zrozumienia, żeby kontynuować.

przez beladin 13 gru 2012, 20:00
Wkur..ienie w tym pierwszym okresie jest do wytrzymania :) Taki lajcik w porównaniu z tym co czułem na wellu,
beladin

przez miko84 13 gru 2012, 20:54
beladin sertralina nie działa na noradrenalinę.
miko84

przez beladin 13 gru 2012, 21:07
beladin

przez elfrid 13 gru 2012, 21:54
Gdyby sertralina działała na noradrenalinę to powinna należeć do SNRI a nie SSRI. Widocznie to działanie jest tak znikome, że aż pozbawione istotności klinicznej. W większych dawkach rusza dopaminę, ale znaczenie terapeutyczne tego mechanizmu nie zostało zweryfikowane w badaniach.

Sortuj wg