SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Wooldoor 02 gru 2012, 19:22
Czy sertralina działa bardziej pobudzająco, aktywizująco jak fluo czy raczej przymula, usypia. Szczerze mówiąc to nie pamiętam jakie miała działanie jak brałem w 2009, wiem tylko ze pomogła. W ciągu następnych 2 tygodni chcę wrócić do pracy więc to dla mnie istotne. Bardziej mi zależy aby przywrócić chęć i motywację do życia, pracy, codziennych obowiązków a natręctwa jakie mam ( natręctwo mojego polega na tym że zapętla mi się w głowie jakaś piosenka na jakiś czas a później się zmienia na inną i już tak od ponad 1 miesiąca :bezradny: ) w końcu znikną ( tak miałem przy poprzednim epizodzie z innym natrectwem).

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z chorobą :smile:

przez cytrynka84 02 gru 2012, 19:30
Wiekszosc sertralina bardziej pobudza.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Rafka 03 gru 2012, 19:38
to dobrze że działa pobudzająco
Rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xjoasiax 06 gru 2012, 12:42
witam
jest to mój pierwszy post na tym forum choc podczytuje je juz od jakiegos czasu
chyba zaczynam swoją przygode z sertraliną...pisze chyba bo jakis tydzien temu zaczełam ją brac (pół tabletki) po kilku dniach mialam zwiekszyc do całej, niestety juz pierwszego dnia czułam sie po niej fatalnie, totalne rozbicie,rozkojarzenie, rozwolnienie, nasilenie leków :( do tego stopnia odbiło sie to na moim zyciu ze o mało nie spowodowałam wypadku, a mój dzien dosc sporo wypelniony jest jazdą samochodem i opieką nad dzieckiem
niestety nie moge aktualnie dostac sie juz do mojego psychiatry, wizyte mam dopiero 2 stycznia i nie wiem co teraz robic
jestem juz na takim etapie ze wiem ze bez leków sobie nie poradze, toczyłam sama walke przez ostanie pół roku pod opieka psychiatry ale niestety nic z tego

mam wiec pytanie do Was, czy moge przez jakis czas brac równie z sertraliną zomiren i czy to połaczenie wogóle ma sens??? zeby jakos przejsc przez ten pierszy etap
przeczytalam juz tu sporo na temat opóznionego dzialania tego leku wiec zdaje sobie sprawe ze pierwsza tabletka mi jie pomoze ale bardzo chce wierzyc ze kiedys po nich stane na nogi, tylko nie wiem jak zaczac

bede wdzieczna za kazda rade

przez cala w trawie 06 gru 2012, 13:57
xjoasiax-ma sens.Ja tak bralam przez pierwszy miesiąc od rozpoczecia leczenia sertaliną. Inaczej był tego nie wytrzymala.Mialam większośc skutkow ubocznych-czulam sie okropnie.....tyle że ja odrazu bralam 50mg serty po 3 dniach już 100mg a po miesiacu 200mg. Mogę byc tylko wdzieczna lekarzowi,że nie pozwolil mi przerwac i kazal wytrwac....teraz jest ok, a juz calkiem ok jak biore do serty spamilan :)
Trzymaj sie i wspomagaj poki co

-- 06 gru 2012, 14:06 --

A teraz ja mam pytanie-błagam nie wyśmiejcie mnie :)
Chodzi o to,że lecze sie na nerwice lękową,podobno tez mam leciutkie natręctwa
Leczylam sie seroxatem,velafaxem,teraz sertalina......kazdy z nich mi pomógl mniej lub bardziej,ale one sie roznia jako leki,i pytanie czym? skoro wszystkie bralam na lęki a podobno kady z nich ma inne dzialanie

przez QueenForever 06 gru 2012, 15:14
Sertralina i paroksetyna różnią się od wenlafaksyny tym że ta ostatnia poza serotoniną zwiększa także stężenie noradrenaliny-sertralina natomiast od paroksetyny różni się tym że choć obie substancje należą do tej samej grupy farmakologicznej (SSRI) to sertralina ze względu na delikatne działanie na dopamine i receptory sigma 1 lekko pobudza zaś paroksetyna ze względu na delikatne działanie antycholinergiczne i noradrenergiczne raczej uspokaja.
QueenForever

przez xjoasiax 06 gru 2012, 16:36
cała w trawie dziekuje Ci za odpowiedz :smile: w takim razie jutro chyba podejme te drugą próbe, mam nadzieje ze tym razem dam rade :?
A napisz mi jeszcze czy po odstawieniu zomirenu , odczuwałas juz pozytywne działanie sertraliny? i kiedy u Ciebie pojawiły sie pierwsze oznaki ze lek zaczał działac?

przez Tańczący z lękami 06 gru 2012, 16:39
QueenForever, a Ty na czym teraz jesteś?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez QueenForever 06 gru 2012, 16:47
Tańczący z lękami na escitalopramie 20 mg i amisulprydzie 100 mg plus 5HTP i tyrozyna.
QueenForever

przez miko84 06 gru 2012, 16:51
Siła działania na serotoninę: paroksetyna > sertralina > wenlafaksyna

Siła działania na noradrenalinę: wenlafaksyna > paroksetyna > sertralina

Siła działania na dopaminę: sertralina > wenlafaksyna > paroksetyna

Tak w dużym uproszczeniu można porównać te leki :smile:

Paroksetyna jak już wyżej było pisane ma działanie antycholinergiczne, co może zmulać i osłabiać, a przez to być odbierane jako działanie uspokajające :mrgreen:
miko84

przez Rafka 06 gru 2012, 18:47
o fajnie wiedzieć co jak działa i na co.
Ostatnio wzięłam 200mg sertraliny czyli za dużo niż mi przepisał lekarz. Czułam się nawet 0.k. ale bolała mnie głowa. robię tak z sertralina aby wyczuć jaka dawka jest dla mnie najlepsza na jakiej się dobrze czuję.
Czy tez tak macie?
Rafka

przez Tańczący z lękami 06 gru 2012, 23:20
QueenForever, miło widziec, ze nie skaczesz już po lekach jak pasikonik :lol:
Ja robię przymiarkę do sertraliny po raz drugi
fajny avatar! :D

przez miko84 07 gru 2012, 11:14
Zamiast citalopramu czy zamiast cita i mirty?
miko84

przez Tańczący z lękami 07 gru 2012, 17:06
miko84, zamiast citalopramu, który zdaje się byc piętą achillesową w moim zestawie.
Od wczoraj powrót do sertraliny. Wieczorem lekkie pobudzenie i nawet fajny nastrój, spało mi się cudownie. Nie spodziewam sie rewolucji, bo sertę juz brałem, ale liczę na lepsze działanie od citalu w połączeniu z mirtazapiną

Sortuj wg