SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez trek 30 lis 2012, 02:56
jak sertralina działa na lęki i natręctwa i czy tyje się czy chudnie?
trek

przez Rafka 30 lis 2012, 13:22
po sertralinie się nie tyje.
Rafka

przez cala w trawie 30 lis 2012, 15:33
trek napisał(a):jak sertralina działa na lęki i natręctwa i czy tyje się czy chudnie?

Mi dobrze zadziałała na lęki(na to się lecze) ale dużo się namęczyłam z nią na początku,cieszę się że wytrwałam,ale prawdę mówiąc najlepiej sprawdziła sie ze spamilanem
Pa sertalinie schudłam baaaardzo,mialam dlugo jadłowstręt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 lis 2012, 16:06
trek wg opinii dobrze działa na lęki i natręctwa (na to chyba w wyższych dawkach). Lek ma mały średni przyrost masy ciała w porównaniu do innych SSRI - większy jest na escitalopramie i paroksetynie.
miko84

przez trek 30 lis 2012, 16:32
miko a czytalem ze escitalopram powoduje zmniejszenie laknienia i raczej sie chudnie.
Nvm bo doczytalem ze to asertin w innym temacie nie bylo tej nazwy handlowej i myslalem ze tego jeszcze nie probowalem, a asertin oczywiscie zarlem. Juz wszystkie ssri na natrectwa jadlem. Sprobuje jeszcze paroksetyne drugi raz z ta duza dawka 60 mg bo moj max byl 40 ostatnia nadzieja jesli chodzi o ssri. Ale nie bede tu offtopowal, przeniose sie do watku o paroksetynie.
trek

przez kasia000 30 lis 2012, 16:33
nie przytyłam ani kilograma,natomiast na paroksetynie tak.Nie mówiąc już co było na 30 lerivonu.
Teraz cieszę się bo chudnę;-) ale to chyba z nerwów ..echhh
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez cytrynka84 30 lis 2012, 21:40
Jak mi dr kiedyś kazał brać wieczorem,to cale noce nie spalam i odstawilam
Lepiej brać rano.

-- 30 lis 2012, 20:46 --

Większość chudnie po sertralinie.

-- 30 lis 2012, 20:56 --

kasia000, ile bierzesz tej sertraliny 1 tabl?,pol tabl?
I jak działa na lęki?Czujesz bardziej pobudzenie po sertrze? ,jak rozumiem?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez kasia000 01 gru 2012, 00:12
nie nie czuję pobudzenia i nie chcę czuć biorę od 2 lat 25 mg
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Rafka 01 gru 2012, 11:35
a ja właśnie łykłam sertralinkę
Rafka

przez cytrynka84 02 gru 2012, 14:09
kasia000, ale czujesz się ok,lęki nie dokuczają?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Wooldoor 02 gru 2012, 14:56
Witam wszystkich. 8)

To mój 1 post na tym forum, proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie związane z Sertraliną, otóż jestem po 4 tygodniowej kuracji fluoksentyna (20mg/doba) która niestety nie działa zbyt dobrze na mój organizm. Ciągłe rozdrażnienie i podenerwowanie plus ogólne samopoczucie na minus zmusiło mnie do zasięgnięcia porady u mojego lekarza i zmiany leku na sertraline. Doradzono mi abym zrobił 1 tygodniową przerwę w braniu antydepresantów i dopiero po tym okresie zaczął brać sertraline. I teraz pytanie do was, czy muszę odczekać ten 1 tydz aby wypłukać z organizmu poprzedni lek, czy mogę już zacząć brać Sertraline ( 50mg/doba). Pytam bo nie czuję się zbyt dobrze w tym momencie. Przyznam się że wczoraj pobrałem 1 dawke i byłem troche senny przez cały dzień ale samopoczycie miałem lepsze, natomiast w nocy był koszmar bo obudziłem się koło 4 rano i nie mogłem zasnąć, pustka w głowie i moje natrectwa :? Dodam jeszcze że biorę 20 mg dihydrocodeiny 2 razy dziennie na ból pleców przez ostatni miesiąc. Na szczęście jest już lepiej jeśli chodzi o ból pleców dlatego całkowicie będę rezygnował z brania tej codeiny. Wyczytałem że może ona wpływać depresyjnie na psychikę. W 2009 miałem epizod depresyjny z silnymi objawami obsesyjnymi , brałem wtedy sertraline i muszę ppowiedzieć że lek bardzo dobrze pomógł. kuracja tym lekiem trwała koło 6 miesięcy. Myślę że tym razem musze pobrać sertralinę po prpstu dłużej nawet do 1 roku aby zapobiedz nawrotą. Pozdrawiam

przez cytrynka84 02 gru 2012, 15:12
Wg mnie nie musisz robić tygodniowej przerwy,zrob 2-3dni przerwy,ja brałam od razu po fluoxetynie inny lek i nic mi nie było,a lekarz też kazał zrobić przerwę,miedzy jednym,adrugim lekiem.Nie laczylabym natomiast sertraliny z kodeina,bo mogą być jakieś interakcje.

-- 02 gru 2012, 14:14 --

Wooldoor, Witamy na forum!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Wooldoor 02 gru 2012, 15:54
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Zrobię 3 dni przerwy i zacznę kurację sertraliną, a kodeine przestaje brać bo mnie przymula w połączeniu z nowym lekiem :-| .

przez miko84 02 gru 2012, 16:10
Wooldoor tak jak pisała cytrynka84, odczekaj 2-3 dni. Dobrze , że planujesz brać sertralinę dłużej. To są leki które trzeba i można brać długo, bo nie mają negatywnego pływu na organizm jaki miały leki starej generacji. Pamiętaj, że czasami na lęki i obsesje potrzebne są wyższe dawki leku.
miko84

Sortuj wg