SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Michuj 21 lis 2012, 20:56
wszystko oprócz esci. I to w mixach także. Wkurwia mnie to pieprzenie o neuroprzekaźnikach, bo g. a nie działa.
Wszystko dłużej niż 5 miesięcy więc nikt mi nie wmówi, że za krótko.
Dlaczego działa wenlafaksyna? Nie wiem. Skoro anafranil i cymbalta nie działały, to teorie o serotoninie i noradrenalinie można o kant dupy rozbić.
Zastanawia mnie tylko, dlaczego obniżenie neuroprzekaźników u osób zdrowych, nie powoduje depresji...

-- 21 lis 2012, 20:56 --

Może warto najpierw podejść z dawką do maksymalnej. Ale dodać lek, który potencjalizuje działanie antydepresanta.

przede wszystkim, nie warto nic zmieniać w lekach, bo ktoś tak pisze na forum.
Loża szyderców

przez elfrid 21 lis 2012, 21:35
Może warto najpierw podejść z dawką do maksymalnej. Ale dodać lek, który potencjalizuje działanie antydepresanta.

przede wszystkim, nie warto nic zmieniać w lekach, bo ktoś tak pisze na forum.[/quote]

Pytanie było skierowane na forum, nie do lekarza, więc forum odpowiedziało.
Tak bardzo cenisz swojego lekarza? Za to, że musieliście przerobić wszystkie leki zanim trafiłeś na ten, który działa?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Michuj 21 lis 2012, 21:51
Tak bardzo cenisz swojego lekarza? Za to, że musieliście przerobić wszystkie leki zanim trafiłeś na ten, który działa?

nie cenie żadnego lekarza. Potrzebni są mi tylko do formalności, gdyż sam recki sobie nie wypiszę. Ale to moja sprawa i nikomu nic do tego.
Natomiast nie bawie się w forumowego lekarza i nic nikomu nie sugeruję. Jedynie opisuję własne odczucia.
Loża szyderców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cytrynka84 21 lis 2012, 23:09
Michuj, do szalu synaps jeszcze bardzo daleko... zgadzam sie . Weldoxan jest raczej do bani z opinii ludzi,którzy go brali .Cymbalta to też pewnie żadna rewelacja- gorsza kopia wenli A za nim stanieje to sporo wody w Wiśle upłynie.

-- 21 lis 2012, 22:15 --

Mnie też lekarze są tylko i wyłącznie potrzebni do wypisywania recek.Przerobilam tyle leków ,ze szok :( I z własnej inicjatywy,szperania w necie,szukania opinii innych natrafiłam na właściwy dla mnie lek.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Michuj 21 lis 2012, 23:25
Brałem Cymbaltę- lipa za duże siano.
Loża szyderców

przez cytrynka84 21 lis 2012, 23:32
No widzisz,a wielkie halo w około tego leku swego czasu robiono...A to ,jak zwykle wyciąganie kasy,nic więcej.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez adhab 22 lis 2012, 06:15
od ktorego dnia zaczela u Was dzialas Sertalina ?
ja zazylem pierwsza dawke 100 mg i nic nie czuje;o

przez cytrynka84 22 lis 2012, 09:23
Od razu wskoczyles na 100? ,czy brałeś wcześniej 50? Jeśli zwiekszyles dawkę do 100 to musisz dać tej dawce zadziałać tzn być na niej z tydzień lub dwa. Od wzięcia pierwszej 100 nic nie poczujesz te leki nie działają od razu.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez adhab 22 lis 2012, 10:43
od razu 100 mg, tyle mam przepisane, a nigdy nie mialem przy zadnym psychotropie jakichkolwiek skutkow ubocznych.

przez Rafka 22 lis 2012, 11:41
oj od razu 100mg.U mnie było najpierw przez pierwsze 4 dni na 25mg później weszłam na 50mg.
Rafka

przez cytrynka84 22 lis 2012, 11:51
No to spora dawka na początek.Na pełne zadziałanie leku potrzeba tak ok 4-6 tyg Wcześniej możesz czuć jakas poprawę,ale w pełni zadziała dopiero po tych kilku tygodniach.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 22 lis 2012, 14:52
Dark Knight również radzę podejść do maksymalnej dawki przed dodawaniem czegoś do leku. Do leczenia natręctw potrzebne są wysokie dawki leku i dużo, dużo czasu.

"Zastanawia mnie tylko, dlaczego obniżenie neuroprzekaźników u osób zdrowych, nie powoduje depresji..."

Bo to nie jest kwestia podniesienia poziomu jakiegoś neroprzekaźnika tylko zmian spowodowanych długotrwałym jego brakiem. Jeśli obniżylibyśmy u zdrowej osoby poziom np. serotoniny na dłuższy czas, powiedzmy pare miesięcy to pojawią się objawy depresyjne i lękowe. U osób leczonych antydepresantami, które uzyskały poprawę obniżenie neuroprzekaźnika cofa pozytywne efekty, bo zmiany nie są na tyle utrwalone by pozostać. Jestem zdania, że niestety chorzy mają już tak ukształtowany mózg. Jeśli odstawimy leki organizm będzie dążył do przywrócenia homeostazy. Nawet jeśli ta homeostaza to patologiczny stan.

Wenlafaksyna działa silniej na serotoninę niż noradrenalinę. Ponoć ma też pewne działanie na dopaminę. Duloksetyna działa silniej na noradrenalinę niż serotoninę. Klomipramina działa silniej na serotoninę niż noradrenalinę ale ma dużo dodatkowych działań które mogą pomagać, lub szkodzić. Są też indywidualne reakcje organizmu na dany lek. Wenlafaksyna działa u Ciebie sama czy bierzesz do niej mirtazapinę, tak jak masz w podpisie? Bo to zmienia sporo.
miko84

przez QueenForever 22 lis 2012, 15:36
"Zastanawia mnie tylko, dlaczego obniżenie neuroprzekaźników u osób zdrowych, nie powoduje depresji..." -otórz celowe farmakologiczne powtarzalne obniżanie poziomu serotoniny u zdrowych osób rzadko powoduje obniżenie nastroju,natomiast jednorazowe obniżenie poziomu dopaminy w jądrze półleżącym prawie zawsze skutkuje obniżeniem nastroju,apatią.
QueenForever

przez cytrynka84 22 lis 2012, 17:31
miko84, Może ta Duloxetyna lepiej jednak by się sprawdziła od wenli,skoro działa silniej na NA niż wenla.Wbrew temu,co napisałam w innym topicu,ze to shit.Bardziej chyba potrzebuje noradrenaliny niż serotoniny.Zaraz sprawdzę jaka dokładnie jest cena Cymbalty.

-- 22 lis 2012, 16:39 --

Cymbalta cena niecałe 165 zł 60mg ,28 sztuk
Miko jaka jest przeciętna dawka dobowa Duloxetyny?Orientujesz się może?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg