SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez norma_baker 24 paź 2012, 10:28
lukasz199541 napisał(a):Witam wszystkich serdecznie mam takie uczucie pustki w głowie rozkojarzenie czasem nie wiem co ze soba zrobic lecze sie na nerwice moja historia jest naprawde dluga biore setaloft 50 mg od prawie 2 msc. niewiem czy mi pomaga czy szkodzi, do tego mam zomiren ale to benzo nie za duzo tego mozna ponadto dodam ze mam 17 lat. I czy setaloft pomoże czy jednak może zaszkodzic i jak z tymi ubocznymi skutkami czy moze byc takie rozkojarzenie czasem uczucie pustkiw glowie lęk , problem zpamiecia i koncentracja? jesli ktos moze niech mi odpowie z gory dzieki... [size=150] :why:

benzo dla nastolatka? :shock: lepiej zmień na hydroksyzynę, również uspokaja, nie uzależnia, można ją łączyć z wieloma lekami. a "uboki", które wymieniłeś, to mogą bardziej z choroby wynikać, niż z samego leczenia sertraliną, bo 50 mg to mała dawka. po 2m-cach może warto zwiększyć?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez miko84 24 paź 2012, 12:40
Tak jak napisała zielonawitolda 50 mg może być za małą dawką (ja jestem na 200 mg) żeby Ci pomóc. I również radzę Ci nie łykać benzo.

-- 24 paź 2012, 12:18 --

A tak wogóle to sertralina działa na mnie lepiej od paroksetyny bo nie tłumi pozytywnych uczuć i nie zamula, bardzo dobry SSRI, polecam.
miko84

przez lukasz199541 24 paź 2012, 17:44
Tak benzo w wiek 17 lat w marcu kończę 18 ale lekarz psychiatra dała mi jak mialem conajmniej 16 lat :) i pomagalo, ale niesteyy po roku nerwica moja wrocila. Po hydroksyzynie jestem jak wrak odjezdzam po niej...
Zomiren mimo że g_wno to pomaga ale mało go biore mam ZOMIREN SR 0,5 o przedłużonym działaniu ale biore czasem ćwiarteczke czasem pół nigdy nie zdarzyło sie calej. Ponad to niewiem czy zwiekszy mi lekarz dawke i czy sam bede chcial bo setaloft ma zajste oboczne od kaszlu po chorobę nowotworową i przepukline, kurde 50 mg za malo 100 by było za dużo:/
Wam w czyn seratylina czy jak pomogla?
:( :mhm:

Opadam pomału z sił... :uklon: :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 paź 2012, 18:13
Gdzie ty przeczytałeś o takich ubocznych? Daj źródło, najlepiej link to sobie poczytam.
miko84

przez lukasz199541 24 paź 2012, 18:14
na swojej ulotce....

przez norma_baker 24 paź 2012, 19:48
lukasz199541 a abstrahując od leków i ichniejszych działań niepożądanych... z czym masz problem?
ChAD + EPI

przez lukasz199541 24 paź 2012, 21:14
Problem mam wielki tu moja historia tego problemu-Nerwica- długa będzie ta opowieść ale jednak licze na jakieś podpowiedzi od Was :? ,
Zaczeło mnie męczyć ciśnienie nie wiadomo skąd.. Ucisk w glowie tzw kask nerwicowy myslalem że to coś złego, 4 sierpnia trafiłem na pogotowie z ciśnieniem 190/100 , ok wrocilem do domu po jakims czasie znow sie tak zdarzalo i tak samo bywałem na pogotowiu az pewnego razu poszedłem do rodzinnego dostalem skierowanie do szpitala i tam poszedlem mialem badania takie jak:

-Wszelkie możliwe badania krwi które były w porządku
-Echo serca, EKG, holter
-Usg jamy brzusznej, USG DOPPLER tętnic nerkowych
-Wszelkie badania moczu
-TK głowy
-Dno oka
:arrow:
Wszystko okazało się prawidłowe :great: . Aczkolwiek problem tkwił w mojej psychice, okazalo sie ze to na tle nerwowym, zaczełem chodzic do psychiatry dała mi ten setaloft ok cisnienia nie mam ale sie beznadziejnie czulem teraz troche lepiej ale nadal źle.. Chciałbym normalnie funkcjonować, mam jazdy ze dostane zawału, udaru czy niewiem czego, bóle w klatce piersiowej, boje sie że zwariuje..,.. niewiem co robić, co dalej.. jak ja sobie dam rade z tym mam tylko lat 17:(
:? :? :? :?

przez norma_baker 24 paź 2012, 22:33
z własnego doświadczenia - proponuję intensywną terapię na oddziale dziennym. ew. indywidualną. z zaznaczeniem, że terapia, to taki MUST HAVE. i zwiększenie dawki setaloftu, bo 50tka absolutnie nie ma sensu w tym wypadku. co najmniej 100-150. jeśli nie zaklika, do rozważenia inne leki, dalej kontynuując terapiowanie. dobrze na te sprawy [nerwice lękowe] działa też fluwoksamina [wycisza, stabilizuje], paroksetyna, wenlafaksyna.
ChAD + EPI

przez beladin 25 paź 2012, 14:09
lukasz199541, żadnego zawału nie będzie. Sertralina to bezpieczny lek. Musiałbyś ostro się nałykać, żeby wyrządzić sobie krzywdę. Jak lek zatrybi to uczucie rozkojarzenia i pustka odejdą. Ciśnienie również opadnie bo leki ssri akurat mają taką właściwość. Jak lek zaskoczy to nastrój się poprawi i zmartwień ubędzie ;) Zostań 3 mies na tej dawce, a potem ewentualnie rozmawiaj z lekarzem. Nic nie kombinuj na własną rękę, bo tylko niepotrzebnie będziesz się potem nakręcał.

Czy Twoim skokom ciśnienia towarzyszy paniczny lęk?

Aaa.. Nie dziel tego Zomirenu! Bierz zawsze całą tabletkę.To jest postać o przedłużonym uwalnianiu, więc lek będzie się uwalniał stopniowo.
BIERZ GO ZA KAŻDYM RAZEM, KIEDY CZUJESZ SIĘ ŹLE a już na pewno tak jak kazał Ci lekarz ..alprazolam to typowy antylękowiec, bardzo skuteczny lek na tego typu przypadłości.

Słuchaj się lekarza a będzie dobrze :)

-- 25 paź 2012, 14:26 --

JESLI LEKARZ KAZAŁ CI BRAĆ ALPRAZOLAM STALE, TO KONIECZNIE ZAŻYWAJ TEN LEK TAK JAK KAZAŁ.
beladin

przez norma_baker 25 paź 2012, 15:21
beladin napisał(a):JESLI LEKARZ KAZAŁ CI BRAĆ ALPRAZOLAM STALE, TO KONIECZNIE ZAŻYWAJ TEN LEK TAK JAK KAZAŁ.

wtf !? benzo stale ?! przecież to prosta droga do uzależnienia ! tym bardziej zważając na jego wiek. mi psychiatra, kiedy wypisał Neurol SR 0,5 powiedział, że mam brać jedną tabletkę dziennie TYLKO przez 2-3 tygodnie i nie dłużej. i to jeden z tych lekarzy, którzy nie szprycują lekami, żeby koncerny się dorobiły - a wielu lekarzy jakoś nie obchodzi to, czy kiedyś ich pacjenci wylądują na odwyku od benzo...
ChAD + EPI

przez beladin 25 paź 2012, 15:48
STALE czyli codziennie, a nie na stałe. Mieszasz w głowie chłopakowi a on potem ma rozterki przez takie głupie gadanie.
Przecież pisze, że ma poważne wegetatywne objawy, silne lęki, ataki paniki, więc lekarz mu przepisał alprazolam. To właściwe leczenie przy tak silnych dolegliwościach. Kiedy ssri zadziała to mu odstawi a póki co ma brać, żeby móc funkcjonować.
Sam przechodziłem dawno temu poważną nerwicę i wiem co to znaczy.Zdarzało się, że wpadałem w taka panikę że padałem na ziemię, czasem traciłem przytomność. Gdyby wtedy ktoś mądry dał mi alprazolam pewnie chwilę później całował bym go po rękach, ale niestety tak się nie stało i męczyłem się z tym gównem 3 lata.

lukasz199541, bierz co Ci lekarz daje. On jest wykształconym specjalistą a my tylko przemądrzałymi popaprańcami z problemami.
beladin

przez norma_baker 25 paź 2012, 16:10
tak się składa, że wiem co to napady paniki całodniowe, lęk stały, bo też męczyłam się z tym [ba, nadal się męczę] kupę czasu. poza tym biorąc cały czas benzo nie wiadomo, czy to już ssri działa, czy jeszcze nie. wiem, bo sama brałam takie połączenie
ChAD + EPI

przez beladin 25 paź 2012, 16:30
Mhm ..skoro nadal się męczysz no to faktycznie najlepiej wiesz co brać a czego nie. Przecież to oczywiste, że przy ssri na działanie przeciwlękowe przed upływem 3 miechów nie ma co liczyć. U mnie skutki uboczne pojawiały się aż do momentu zadziałania leku. On te skutki zapewne odczuwa x 5. Nie widzę nic złego w zażywaniu alprazolamu w takich sytuacjach. Po coś w końcu produkują ten lek. Zresztą nie wiem jak mu lekarz kazał brać. Wiem, że na pewno nie kazał mu dzielić tabletek SR na kawałki.
beladin

przez miko84 25 paź 2012, 16:50
Dawanie benzo do SSRI przez początkowy miesiąc jest normalną praktyką, chociaż osobiście uważam, że to igranie z ogniem bo nigdy nie wiadomo jak się ten lek "spodoba" pajcentowi i jakie ma on skłonności do uzależnień. Więc jak później lekarz mu powie, że odstawiamy ten lek po którym się tak dobrze czuł to pacjent może się wkurzyć i iść do innego który prywatnie (czy nawet państwowo) bez problemu mu go przepisze. Mam wujka uzależnionego od benzo i udało mu się przez ponad 12 lat dostawać recepty na leki z tej grupy mimo, że we wskazaniach wyraźnie pisze, że są to leki doraźne i po ponad miesiącu stosowania powstaje ryzyko uzależnienia.

Radziłbym "przecierpieć" skutki uboczne SSRI i powoli podnosić dawkę. Ale jak ktoś rzeczywiście ma bardzo silne to innej metody niż dodanie benzo raczej nie ma.
miko84

Sortuj wg