SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez cala w trawie 15 paź 2012, 17:59
Wrak C. napisał(a):Ja zawsze na poczatku farmakoterapi reaguje tak ze mi sie lęki wzmacniają, mam szczękościsk i jestem napięty jak struna w łuku. Dlatego teraz po prostu akceptuje ten stan i wiem ze minie, juz w 80%minął, szczególnie po tym bieganiu. Jeszcze mam nadzieje ze sen troche sie unormuje bo na razie zasypiam ok 3 a budze sie ok 6-7.

To podobnie jak ja...
Brałam 2 lata seroxat
8 lat velafax 150
teraz od pol roku asentre 200mg
Lęki zawsze się nasilały na początku brania(a na nerwice lękową sie lecze)
Spanie zerowe,teraz juz lepiej
Poczatki brania masakra przez 2 miesiące...
W kryzysowych momentach biore afobam 1mg

przez Rafka 15 paź 2012, 18:10
Dark Knight, nn i depresja
Rafka

przez beladin 15 paź 2012, 18:13
cala w trawie, i jak wygląda sprawa z lękami przy tej dawce? Masz/miałaś może skutek uboczny w postaci odczuwalnych zaburzeń rytmu serca? - coś jakby uderzenie z uczuciem "zapadania" w klatce piersiowej, połączone z nieregularnym rytmem.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cala w trawie 16 paź 2012, 00:02
beladin napisał(a):cala w trawie, i jak wygląda sprawa z lękami przy tej dawce? Masz/miałaś może skutek uboczny w postaci odczuwalnych zaburzeń rytmu serca? - coś jakby uderzenie z uczuciem "zapadania" w klatce piersiowej, połączone z nieregularnym rytmem.

Dokladnie takie zaburzenia.Najgorzej jak wstawalam z pozycji siedzacej to jakby mi klate wciskalo,zapadala
Calkiem niezle zlagodzily lęki te moje asentry:)ale wiesz cudu nie ma.....sa dni ze musze wziąć afobam....
skutkow ubocznych mialam calą game ,nawet schudlam skrajnie za mocno bo i tak bylam szczupla przed braniem

po 2 miesiacach wszystko sie unormowalo z ubocznymi no i ja sie tez unormowalam :)

pozdrawiam cieplo

przez Dark Knight 16 paź 2012, 14:48
Może ktoś polecić jakiś dodatek do sertraliny ??? z czym najlepiej ją łączyć

przez miko84 16 paź 2012, 16:19
Wellbutrin, reboksetyna, mirtazapina/mianseryna lub mała dawka amisulpirydu.
miko84

przez kurtz 18 paź 2012, 11:18
można łączyć 50mg sertaliny z 20mg fluo i czy to ma sens? biorę fluo już miesiąć i nic, czuje się raczej kiepsko, dlatego chce spróbować czegoś innego,

przez beladin 18 paź 2012, 11:36
Nie można. Pomiędzy tymi lekami występują poważne interakcje. Poza tym nie ma sensu tego robić.

Bierzesz dopiero miesiąc. Na działanie leków z tej grupy zwykle trzeba czekać 2,3, czasem nawet 4 miesiące, także nie kombinuj, spokojnie bierz stałą dawkę i cierpliwie czekaj na działanie.
beladin

przez kurtz 18 paź 2012, 11:47
tylko ja praktycznie nie śpie, żeby nie melatonina to wcale bym nie spał po fluo, a znajoma po sertalinie spała dobrze

przez miko84 18 paź 2012, 13:37
Fluo się trochę różni od sertraliny.
miko84

przez beladin 18 paź 2012, 15:13
kurtz, z tego co mi wiadomo akurat po odstawieniu fluo należy odczekać 5 tygodni zanim zażyje się inny ssri. Rozmowa z lekarzem powinna rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.
beladin

przez kurtz 19 paź 2012, 10:29
no własnie nie wiem do końca jak to jest, jedni mówią, że 5 tygodni, inni, że można na drugi dzień, pewnie co lekarz też inna opinia, np. dziś po fluo wcale nie spałem a do pracy trzeba iść,

edit:
http://www.gpnotebook.co.uk/simplepage. ... 5122296270

jeśli wierzyć temu powinno się poczekać 4-7 dni

przez beladin 19 paź 2012, 13:21
"Okres półtrwania w fazie eliminacji fluoksetyny wynosi 4 do 6 dni, a norfluoksetyny 4 do 16 dni. Tak długie okresy półtrwania w fazie eliminacji odpowiadają za utrzymywanie się leku w organizmie przez 5-6 tygodni po zaprzestaniu stosowania."
Charakterystyka Produktu Leczniczego (SPC) ze stronki Centrum informacji o leku.

Interakcje farmakokinetyczne mogą wystąpić ..ale pewnie nie muszą. Być może wystarczy utrzymać minimalną dawkę kolejnego leku przez ten okres. Długotrwała bezsenność to dosyć poważny skutek uboczny. Zdaj się na lekarza. On najlepiej będzie wiedział co z tym począć :)
beladin

przez SKK 19 paź 2012, 16:39
beladin napisał(a):kurtz, z tego co mi wiadomo akurat po odstawieniu fluo należy odczekać 5 tygodni zanim zażyje się inny ssri. Rozmowa z lekarzem powinna rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Niebawem zaczynam kurację sertaliną, wczoraj skończyłem brać fluo (pół tabletki 10 mg). Lekarz zalecił jedynie kilka dni przerwy, choć i bez tego można się obyć.
SKK

Sortuj wg