SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Moolik 01 paź 2012, 17:24
nie wiem co robic chciłabym zeby na jakims leku choroba znikła przynajmniej na jeden dzien tak całkowicie w moim przypadu serta jest dobra na nastrój i zero skutków a na paro z tego co pamietam całymi dniami spałem ale to tez moze dlatego ze krótko zazywałem
Moolik

przez juliadw 01 paź 2012, 18:55
zielonawitolda endo powiedziala ze nie mam sie tym przejmowac.....wazne by eki byy brane po dwoch godzinach connajmniej od euthyroksu..ale nie mam pewnosci czy dokadnie skumala o co mi chodzi
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

przez beladin 01 paź 2012, 19:07
Moolik, na paro również byłem senny. Po czasie senność częściowo ustąpiła, ale znowu rano ciężko było wstać i nastrój był do d. Paro fajnie zniwelowało lęki, ale przymulało mnie strasznie.

Żaden lek nie jest doskonały. Moim zdaniem to, że sertra poprawia Ci nastrój to już jest krok do przodu, dlatego warto by było przy niej pozostać. Ja bym na Twoim miejscu podnosił stopniowo do 200mg na próbę i poczekał ze 2 miesiące. Jak nie sprawdzi się to zejdziesz do 100mg i spróbujesz cos dołożyć. Przynajmniej będziesz miał pewność jak ten lek na Ciebie działa i w razie w. nie będziesz musiał już do niego wracać.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 01 paź 2012, 19:21
beladin, no zobaczymy co lekarz powie czy zwieszyc czy zmienic a moze cos dodac mianseryna wydaje sie ciekawym lekiem lecz strasznie mnie zamula ;/
Moolik

przez beladin 01 paź 2012, 19:31
Mi lekarka proponowała ostatnio solian do sertraliny, ale nie skorzystałem. Mirtazapinę ludzie biorą, ale nie jestem pewien czy pomaga na zaburzenia lękowe. Koleś, który brał pisał, że dobrze poprawia motywację, tylko na początku brania przymula strasznie. Na pewno ma mało skutków ubocznych, więc może warto jej spróbować. Najlepiej radź się lekarza :)
beladin

przez Moolik 01 paź 2012, 19:46
a pod jaką nazwą przyjmujesz sertraline chodzi mi o nazwę leku
Moolik

przez norma_baker 01 paź 2012, 22:37
juliadw napisał(a):zielonawitolda endo powiedziala ze nie mam sie tym przejmowac.....wazne by eki byy brane po dwoch godzinach connajmniej od euthyroksu..ale nie mam pewnosci czy dokadnie skumala o co mi chodzi

jutro mam wizyte u lekarza to zapytam, czy przerwa 2-3 godziny wystarczy czy trzeba zmienic lek. bo jesli przerwa by wystarczyla, to spoko :)
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez beladin 01 paź 2012, 22:43
Moolik, biorę Zoloft. Przyjmuję w dwóch dawkach - rano i wieczorem. Dzięki temu nie czuję senności.
beladin

przez miko84 02 paź 2012, 08:49
Moolik mianseryna początkowo bardzo zamula ale to mija z czasem. Połączenie SSRI z mianseryną jest bardzo popularne bo mianseryna podonosi skuteczność SSRI, gdy te nie zadziałały w pełni. Sama ma też działanie przeciwlękowe.
miko84

przez norma_baker 02 paź 2012, 13:40
no i po wizycie. pani byla zaskoczona interakcja miedzy tymi lekami [euthyrox-setaloft] i narazie faktycznie kazala zachowac odstep 2-3 godzinny miedzy obydwoma lekami, a do nastepnej wizyty postara sie skonsultowac to z endokrynologiem z tej samej poradni :)
ChAD + EPI

przez beladin 02 paź 2012, 14:08
Kto to widział ..żeby pacjent doktora musiał uświadamiać :?

A na czym dokładnie polega ta interakcja?
beladin

przez norma_baker 02 paź 2012, 20:36
nie wiem na jakiej zasadzie, nie wglebialam sie. po prostu sertralina jest jedynym lekiem przeciwdepresyjnym, ktory wplywa niekorzystnie na wchlanianie i dzialanie lewotyroksyny oraz zwieksza poziom TSH - hormonu tyreotropowego, w surowicy. ma to ogromne znaczenie, bo przewaznie na jego podstawie lekarze ustalaja dawki hormonow tarczycy w dalszym postepowaniu ambulatoryjnym.
ChAD + EPI

przez Dark Knight 03 paź 2012, 09:13
beladin, w jakiej dawce zażywasz serte ??

przez nemesis 03 paź 2012, 09:51
skoro tak działa sertralina, to chyba wreszcie odkryłam dlaczego systematycznie tyję, mimo zmniejszenia dawek jedzenia

Sortuj wg