SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 27 wrz 2012, 13:48
Jakie dokładnie efekty masz na myśli?
beladin

przez Rafka 27 wrz 2012, 17:52
Sertralino wróć!!!!!!!!!!!!!!!
Rafka

przez juliadw 30 wrz 2012, 12:07
drugi dzien na zolofcie i schodzenie z wenli czuje sie okropnie cisnieie skacze...niewiem czego to wina mam nadzieje ze jak skoncze z wenla to zoloft pomoze....ale juz chyba przestaje wierzyc w leki zaczynm sie ich bac;/
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Moolik 30 wrz 2012, 15:00
beladin, chodzi mi o dzialanie przeciwlekowe co da lepszy efekt ??
Moolik

przez norma_baker 30 wrz 2012, 15:20
szit hepens. jakoś dopiero przedwczoraj do mnie przyszło, żeby przeczytać ulotkę Euthyroxu a tam jak wół, że sertralina zmniejsza działanie lewotyroksyny :why: akurat sertralina ! no nic, zmniejszam do 50 mg i we wtorek na wizycie u lekarza powiem o tym - najprawdopodobniej przerzucę się na fluoksetynę. ehhh...
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez juliadw 30 wrz 2012, 16:10
ja tez biore euthyrox;/kurde niewiedzialam ...a teraz zaczynam brac zoloft i juz sama nic nierozumiem .mi juz fluoksetyna nie pomaga;/

przez beladin 30 wrz 2012, 17:39
Moolik, jak cierpisz wyłącznie na lęki spróbuj paro. Jak masz równocześnie problemy z nastrojem, motywacją bierz sertrę. Sertralina w większych dawkach działa na mnie dużo lepiej niż paro pod każdym względem. No może lęków aż tak bardzo nie wycisza, ale przynajmniej w przeciwieństwie do paro nie mam problemów z seksem, jestem rześki i zmotywowany do działania.

Mirtazapiny na razie nie bierz no chyba, że są ku temu konkretne powody np. poważne zaburzenia nastroju, depresja itp.
Po co brać dwa leki skoro jeden może działać wystarczająco dobrze.

-- 30 wrz 2012, 17:42 --

Widzę , że brałeś/bierzesz sertralinę. Jak długo i w jakich dawkach?
beladin

przez norma_baker 30 wrz 2012, 20:36
juliadw napisał(a):ja tez biore euthyrox;/kurde niewiedzialam ...a teraz zaczynam brac zoloft i juz sama nic nierozumiem .mi juz fluoksetyna nie pomaga;/

"Sertralina, chlorochina/proguanid zmniejszają skuteczność lewotyroksyny i zwiększają stężenie TSH w surowicy."
źródło http://chorujena.pl/Leki/4054-Euthyroxr_N

niestety, pozostaje wybrać inny tymoleptyk.
ChAD + EPI

przez juliadw 30 wrz 2012, 22:43
uuuuu to ciezka sprawa bralam juz citabax fluoksetyne welaxin er xetanor i wszystko do dupy sie okazuje.;/jeszcze citabax byl w miare..moj psychiatra wie ze biore etyrox dziwie sie ze mi to przepisal w takim razie jutro skonsultuje to z endokrynologiem...

przez norma_baker 01 paź 2012, 10:22
hoho widze, ze obie polowe apteki juz przerobilysmy ;) no to byl moj powrot do sertraliny, z czego mialam tym razem przekroczyc bariere 100mg i moze nawet 200... ? jak wrocisz od endo, napisz jakie jest jej zdanie na ten temat.
ChAD + EPI

przez Moolik 01 paź 2012, 14:29
beladin, teraz biore 100 mg wczesniej brałem 150 . Na 150 nastrój ok lecz leki sie utrzymywały teraz zmniejszyłem do 100 i chce dodac mianseryne zeby sprawdzic czy w tym wypadku bedzie lepsze dziłanie przeciwlekowe ale poki co strasznie przym,ulony jestem po mianserynie i narazie odstawiłem . a teraz takie inne pytanie wie ktos moze ktory z lekow jest bardziej toksyczny i szkodliwy dla organozmu paroksetyna czy sertralina ?? bardzo prosze o odp
Moolik

przez beladin 01 paź 2012, 16:03
Moolik ..długo byłeś na dawce 150? Jeśli chodzi o lęki lek potrzebuje trochę więcej czasu po zmianie dawki by "rozwinąć skrzydła". Skoro na nastrój zadziałała to próbuj większych dawek. Maksymalna dawka sertraliny to 200mg.

Paroksetyna jest bardziej szkodliwa. Sertralinę stosuje się bezpiecznie u osób starszych, po zawałach, z uszkodzeniami wątroby itd.
beladin

przez Moolik 01 paź 2012, 16:29
beladin, 150 jakies 20 miesiace ale nie widziałem roznicy wiec z powrotem 100 mg nie wiem czy nie przejsc na paro ale w dawce max 20 mg wiec chyba w takiej dawce bedzie mniej szkodliwe niz sertralina 100 lub 150 jak myslisz ??

Pytanie do forumowiczów czy ktos łączył sertraline z mianseryna w leczeniu lęku lub fobi społecznej czy jakis podobnych zaburzeniach jak tak to jakie efekty ??
Moolik

przez beladin 01 paź 2012, 16:44
Rozumiem, że chodziło o 2 miesiące. A odczuwałeś jakiekolwiek pozytywne działanie odnośnie lęku?

Nie wiem czy jest sens w ten sposób porównywać dawki. Paro jest bardziej szkodliwe, a jak bardzo i w jakich dawkach to nie mam pojęcia. Jeśli jesteś w miarę na chodzie to możesz 20mg brać bez żadnych obaw. To są bezpieczne leki. A tak w ogóle to co się tak przejmujesz tą szkodliwością? Odczuwasz coś niedobrego, coś Cię niepokoi? Myślę, że często bardziej szodliwy jest stres wywołany chorobą niż substancje, którymi usiłujemy ten stres okiełznać.

Paro ma dużo skutków ubocznych w porównaniu do sertraliny. Poczytaj sobie i weź to pod uwagę zanim zmienisz lek.
beladin

Sortuj wg