SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Ariel28 14 wrz 2012, 22:41
boaa napisał(a):Witam. Od 15 dni zazywam Sertagen, po pol tabletki rano i wieczorem. Lekarz stwierdzil nerwice lekowa, moje objawy o potworne zawroty glowy, wrazenie zataczania sie,,slabosc,mrowienie glowy,czasami miekie nogi. Zaczyna sie ok 2 godz po wsteniu z lozka i trwa do wieczora. Najgorzej czuje sie w duzych sklepach, na dlugich ulicach, w kosciele, wzrok zaczyna mi sie macic,oblewa mnie pot. Najlepiej czuje sie chyba prowadzac auto :-) Badania krwi ok,laryngolog,okulista,neurolog rowniez w porzadku. Skutkow ubocznych po Sertagenie raczej nie mam, no oprocz jadlowstretu i mdlosci... nie odczuwqm tez zadnych pozytywnych efektow i tu moje pytanie... kiedy pojawi sie poprawa? Dodam ze 6 lat temu rowniez zazywalam ten lek na nerwice ale objawiala sie ona zupelnie inaczej, glowny objaw wtedy to uczucie duszenia sie ktory teraz w ogole nie ystepuje. Zaczynam sie zastanawiamc jak pewnie kazde z nas czy to na pewno nerwica...byc moze lekarze cos przeoczyli...pozdrawiam serdecznie.

mam identycznie jak Ty, po Sertagenie objawy paniki zmniejszyly mi sie gdzieś po 4 tygodniach, pierwsze dwa tygodnie brałem 50mg teraz biore 100mg, na ataki pomaga mi Afoban 50mg i hydroksyzyna25 mg na uspokojenie, dodatkowo biore Sulipyryd od ponad tygodnia dopiero po tym leku zaczolem normalnie wytrzymywac w pracy. I też nalepiej sie czuje jak prowadze auto:) pozdrawiam

przez cala w trawie 15 wrz 2012, 01:08
Ariel28-tez cierpię na to biore sertagen 200mg,afobam doraznie,ale napisales ze 50 mg.....chyba 0,50,g?Bo najwyzsza dawka to 1 mg.
Co do leku asenrta czy zamieniki-poczatek to koszmar,pierwszy miesiac zero zmian pozytywnych,dopiero miedzy drugim a trzecim zaskoczylo
Trzymam za Was kciuki

przez nemesis 15 wrz 2012, 10:35
Ja na początku brałam rano Lorafen (lorazepam) 1 mg, wieczorem Lorafen 1 mg i Zotral (sertralina) 50 mg, ale musiałam odstawić Lorafen, bo praktycznie nie wstawałam już z łóżka, ciągle byłam zmęczona i śpiąca. Lekarz zamiast Lorafenu przepisał mi Neurol SR (alprazolam) 0,5 mg i dopiero to pomogło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ariel28 15 wrz 2012, 20:42
cala w trawie napisał(a):Ariel28-tez cierpię na to biore sertagen 200mg,afobam doraznie,ale napisales ze 50 mg.....chyba 0,50,g?Bo najwyzsza dawka to 1 mg.
Co do leku asenrta czy zamieniki-poczatek to koszmar,pierwszy miesiac zero zmian pozytywnych,dopiero miedzy drugim a trzecim zaskoczylo
Trzymam za Was kciuki

Pomyliłem sie 0,50 mg, u mnie dalej spokuj leki dzialaja:)

przez kasia000 15 wrz 2012, 21:06
Mam pytanie do osób którzy mają jakiekolwiek pojęcie w odstawianiu SSRI.. jak bezpiecznie odstawić sertralinę dawkę 25 mg?
Tak się boję objawu typu - bezsennośc jak to zrobić jak najmiej dotkliwie dla organizmu???
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez beladin 17 wrz 2012, 08:57
Przy tej dawce po prostu przestać brać.
beladin

przez Ariel28 18 wrz 2012, 17:11
Dzisiaj milem znowu atak paniki myslełem ze umre chialem juz po karetke dzwonic. Miałem spokuj prawie dwa tygodnie bylem pewien ze mi przeszla ta kurewska nerwica.

przez korek22 19 wrz 2012, 17:51
Witam nie wie ktos jak wpływa marihuana na kogos kto bierze lek Asertin ?

przez juliadw 19 wrz 2012, 19:41
witam ja dzis dostalam wlasnie zolofit ....w ostatnim roku bralam juz xetanor,fluoksetyne,citabax,velaxin er...i teraz to.....niewiem czy jest nadzieja by ten lek pomogl skoro tyle lekow nie pomoglo..........(
W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą.

"Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować
- one mają pomóc Ci odkryć, kim jesteś."

przez beladin 19 wrz 2012, 19:41
To zależy ile buchów ściągniesz. :mrgreen:
beladin

przez Popiół 19 wrz 2012, 22:49
korek22 napisał(a):Witam nie wie ktos jak wpływa marihuana na kogos kto bierze lek Asertin ?

Paliłem przy ssri i działa tak samo, ale w depresji/fobii nie polecam zielska, bo może potęgować lęki, ja miałem kilka razy wręcz ataki paniki, dlatego palę sporadycznie raz do roku a przy epizodach depresji nie tykam się tego bo mam złe doświadczenia. Są też odmiany "lecznicze" przeciwbólowe, przeciwdepresyjne czy nawet przeciwlękowe ale nie wiem nie próbowałem, zresztą na czarnym rynku i tak nie dostaniesz, nie ma co śmiecić tu marihuaną, poczytaj na necie o odmianach leczniczych.
Popiół

przez korek22 20 wrz 2012, 07:24
A jakie moze byc zagrozenie? chodzi o to czy moze sie cos powaznego stac tzn. szpital itp.

przez beladin 20 wrz 2012, 10:33
Zależy ile buchów ściągniesz :P

Szpital to niee no chyba, że trafisz na jakiś chemiczny szit psikany dopalaczami czy cuś takiego. Po czystym ziole to możesz co najwyżej krzywą fazę złapać ..ale to i bez leków się zdarza. Ja bym na Twoim miejscu sobie odpuścił, ze względu na możliwość zniwelowania działania leku.
Moim zdaniem faza maryśkowa nie jest tego warta.
beladin

przez Moolik 27 wrz 2012, 11:34
Witam mam takie pytanie czy w leczeniu fobi społecznej lepsze efekty będą na paroksetynie czy połączeniu sertraliny z mianseryną ?? Bardzo prosze o odp
Moolik

Sortuj wg