SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 23 sie 2012, 20:55
Po 11 i pół tygodnia zaczynam powoli odczuwać pozytywne działanie sertraliny.
Z dnia na dzień czuję się co raz lepiej. Dziś drugi dzień w miarę stabilnego i przyzwoitego nastroju, lęki są ale mniejsze na poziomie, który jestem w stanie znieść, energia do pracy, ciało jakby trochę lżejsze - jest to subtelna zmiana, ale odczuwalna, także jestem dobrej myśli.

Jakby nastrój jeszcze troszki się podniósł i lęki zmniejszyły byłbym zadowolony.
beladin

przez agako81 23 sie 2012, 22:31
Biore od kilku miesiecy Asentre w dawce 50 mg dziennie, mialam brac rano ale dzialala na mnie tak sennie i "przymulajaco" , ze postanowilam wyprobowac czy biorac wieczorem bedzie lepiej. Lekarz stwierdzil ze to dobry pomysl, niestety oprocz lepszego snu , wyciszenia nie odczuwam pozytywnych skutkow.
Po kilku miesiacach prób, chce odstawic ten lek, zmniejszalam dawke , bralam po 25 mg co drugi dzien, od kilku dni nic i czuje sie jakbym umierala.:(
Zawroty glowy, sennosc, sa momenty ze prawie trace rownowage, pocę się i czuję się fatalnie. Odstawienie Mirzatenu czy Prozacu w moim przypadku przebiegalo bez obajwow,w przypadku sertraliny to jakiś horror! :(

przez miko84 24 sie 2012, 06:39
Spróbuj zaproponować lekarzowi wenlafaksynę lub wellbutrin (jeśli Cię stać).
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Madzialenka 24 sie 2012, 09:08
beladin a w jakiej dawce bierzesz? miko84 czy brałeś kiedyś Anafranil?

przez miko84 24 sie 2012, 14:38
W USA powstał nawet wyraz welloft (od połączenia wellbutrinu i zoloftu).

Brałem klomipraminę i działała na mnie jak SSRI.

agonista wenlafaksyna stosunkowo słabo działa na noradrenalinę, silniej na serotoninę. Duloxetyna jest inna, ma wyważone działanie.
miko84

przez Madzialenka 24 sie 2012, 15:16
Chyba jednak spróbuje z tym Anafranilem i tak czuje sie fatalnie,wiec nie mam nic do stracenia.

przez miko84 24 sie 2012, 17:41
agonista dlatego ja biorę wellbutrin i sertralinę, to daje większą możliwość manewrowania dawką leku serotoninowego. W wenlafaksynie tak się nie da, niby niższe dawki działają silniej na serotoninę, wyższe na noradrenalinę, ale dopasowanie dawki jest trudniejsze. Pozatym wellbutrin ma dodatkowe działanie dopaminowe.

Wcześniej brałem samą paroksetynę, to jednak dla mnie za silny lek, serotonina wręcz mnie zalała (jeszcze brałem dawkę 40 mg) co odbiło się negatywnie na motywacji/odczuwaniu przyjemności i libido.

Sertralina ma niby słabe działanie dopaminowe, pozatym nie wykluczam, że będzie mi potrzebna tylko dawka 25 mg.

Jednak po odstawieniu SSRI odczułem powrót agresji, złości, zwiększyła się moja wrażliwość na stres, ból i zmęczenie. Pozatym chyba nie ma leków lepszych na OCD, a jak to mówią, każdy ma jakiegoś bzika. Z kolei absolutnie nie odczułem działania SSRI na brak pozytywnego afektu (radości, entuzjazmu, zainteresowania, przyjemności), stąd próbuję z wellbutriniem. Nazywają to czasami apatyczną odpowiedzią na leczenie. Nie ma dołowania nastroju i zatrzymywania się na negatywnych wydarzeniach ale nie ma też działania na anhedonię, motywację i libido. Natomiast nie ma lepszego leku na libido od wellbutrinu - to moje prywatne spostrzeżenie.

Anafranil może zbyt słabo działać na noradrenalinę, więc jeśli masz typ depresji podobny do mnie, bez znacznych spadków nastroju natomiast z brakiem motywacji, czerpania przyjemności i słabym libido, ten lek może byś słaby.
miko84

przez beladin 24 sie 2012, 19:33
Madzialenka, zacząłem od 50, po półtorej miesiąca zwiększyłem do 100 a od 3 tygodni biorę 150mg.

Moim zdaniem nie powinnaś zmieniać ani dorzucać kolejnego leku, zanim się nie upewnisz czy sertralina działa. Nie sztuką jest jeść kilka różnych leków i ostatecznie nie wiedzieć który tak naprawdę Ci pomaga - lepiej testować pojedynczo, dłuższy czas, aby być pewnym co i jak działa w Twoim przypadku.

Bierz te 50mg i spokojnie czekaj - 2 mies. to minimum żebyś coś poczuła, a z tego co widzę niektóre osoby muszą czekać nawet 4 miesiące. Po tym okresie ewentualnie sięgaj po inny lek.
beladin

przez miko84 25 sie 2012, 11:17
agonista wiem, leki noradrenalinowe działają na dopaminę ale właśnie tylko w korze czołowej, dlatego biorę wellbutrin, ma bardziej kompleksowe działanie. Mimo, że wszystkie SSRI działają podobnie na blokadę wychwytu serotoniny ja odczuwam różnice w ich sile w różnych dawkach.
miko84

przez boaa 25 sie 2012, 12:34
Witam. Od 15 dni zazywam Sertagen, po pol tabletki rano i wieczorem. Lekarz stwierdzil nerwice lekowa, moje objawy o potworne zawroty glowy, wrazenie zataczania sie,,slabosc,mrowienie glowy,czasami miekie nogi. Zaczyna sie ok 2 godz po wsteniu z lozka i trwa do wieczora. Najgorzej czuje sie w duzych sklepach, na dlugich ulicach, w kosciele, wzrok zaczyna mi sie macic,oblewa mnie pot. Najlepiej czuje sie chyba prowadzac auto :-) Badania krwi ok,laryngolog,okulista,neurolog rowniez w porzadku. Skutkow ubocznych po Sertagenie raczej nie mam, no oprocz jadlowstretu i mdlosci... nie odczuwqm tez zadnych pozytywnych efektow i tu moje pytanie... kiedy pojawi sie poprawa? Dodam ze 6 lat temu rowniez zazywalam ten lek na nerwice ale objawiala sie ona zupelnie inaczej, glowny objaw wtedy to uczucie duszenia sie ktory teraz w ogole nie ystepuje. Zaczynam sie zastanawiamc jak pewnie kazde z nas czy to na pewno nerwica...byc moze lekarze cos przeoczyli...pozdrawiam serdecznie.

przez beladin 26 sie 2012, 11:49
boaa, ciągła obawa przed poważną chorobą, niepewność co do diagnozy to jeden z objawów tego typu zaburzeń. Lekarze,badania.. myśle, że większość "nerwicowców" przebyła tą dłuugą drogę marnując przy tym czas, pieniądze i nerwy. Pewnie nie skłamię, że niezwykle rzadko zmienia to sposób widzenia swojej choroby na zgodny ze stanem faktyczym ..ale zawsze to, powiedzmy, krok ku wyleczeniu :)
Skoro lekarz zdiagnozował nerwicę to znaczy, że na nią cierpisz. Moim zdaniem jedynym dobrym wyjściem jest przyznać mu rację i skupić się na walce z tą niemiłą przypadłością.

Tego typu leki zwykle zaczynaja działać na lęki po kilku miesiącach.
beladin

przez Stark 30 sie 2012, 01:47
Pytam tych co biorą dłużej...czy można to odstawić dosyć szybko?
Po ponad miesiącu brania stwierdziłem 0 zmian,ni w górę, ni w dół. jakbym żarł tictaci jest sens to brać czy dać sobie spokój?
Stark

przez beladin 30 sie 2012, 07:21
Jest sens. Najwcześniej po 2 mies. można coś niecoś powiedzieć.

Na tą chwilę, kiedy bierzesz tak krótki okres, spokojnie możesz odstawić z dnia na dzień. Przy długim braniu schodzi się z dawki stopniowo, choć akurat w przypadku sertraliny niektóre osoby odstawiają od razu i też nie mają jakiś wyjątkowo nieprzyjemnych dolegliwości.
beladin

przez Rafka 04 wrz 2012, 13:25
u mnie minęły skutki uboczne. Jakoś funkcjonuje po sertralinie. Byle do przodu
Rafka

Sortuj wg