SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Siding Spring 14 sie 2012, 12:03
a jak na was wplynela sertra jezeli chodzi o nauke,przysiwajanie wiadomosci,analizowanie. Innymi slowy jak studenci szczegolni Ci z kierunkow scislych funkcjonuja na tym leku.

przez rafka 14 sie 2012, 12:05
na początku rozjaśniał mi umysł a teraz już się przyzwyczaiłam. Skutki uboczne nie są aż tak dokuczliwe jak na początku.
rafka

przez Siding Spring 14 sie 2012, 12:13
no rozumiem. Czyli cos pewnie ala paroksetyna;P.chyba znam ten rodzaj rozjasnienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez the_knife 15 sie 2012, 19:16
Niestety kończę 3-tygodniową przygodę z sertaliną (Sertagen). Piszę niestety, bo odczułam jej pozytywne działanie, jednak ze względu na utrzymujące się ponad 3 tygodnie skutki uboczne muszę ją zamienić.
W ostatnim tygodniu poczułam polepszenie nastroju, brak natrętnych myśli, przestałam wszystkim tak bardzo się przejmować, jednak chyba aż za bardzo bo wszystko wydało mi się na tyle fajne, że odechciało mi się działać - byłam dużo bardziej wyluzowana.
Niestety utrzymujący się cały czas ból głowy nie znikał i nie mogłam już go znieść.

Madzialenka jak u Ciebie?

przez Madzialenka 15 sie 2012, 19:54
Ja też od paru dni czuję się psychicznie lepiej, ale niestety tak samo jak Ty męczą mnie bóle głowy. Lekarz zmienił mi na anafranil, ale boję się zacząć brać i przechodzić wszystko od nowa :(

przez the_knife 15 sie 2012, 22:25
ja dziś wzięłam citabax 20 mg i oprócz suchości w ustach nie czuję negatywnych skutków, ale citabax też jest ssri, mam nadzieję że jak zamienisz lek to będzie dobrze

przez devnull 16 sie 2012, 00:10
Jednak Sertra daje mi na wejściu największą euforię ze wszystkich leków serotonergicznych, do tego już około 10mg jest aktywne.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez lekliwy 19 sie 2012, 11:54
byłem wczoraj na koncercie - ludzi mnóstwo - stałem w tłumie i chodziłem między ludźmi i dokuczały mi tylko bardzo lekkie zawroty głowy :)
a miesiąc temu nie wytrzymał bym nawet kilku minut ...
także czuję się bardzo dobrze i z każdym dniem lepiej :)

przez Michuj 19 sie 2012, 13:33
zaqzax-3, Sertralina ~18mg ? Nie lepsza dawka to 16,78374 mg?;)
Loża szyderców

przez Rafka 19 sie 2012, 18:51
na początku nie było za ciekawie ale teraz jest już o.k. po sertralinie czuje się lepiej.
Rafka

przez Madzialenka 20 sie 2012, 10:58
the knife jak się czujesz? Citabax coś już daje? Ja miałam parę dni lepszych, ale znów wszystko wróciło. Czy mogą być takie wahania?

przez chl0pw 20 sie 2012, 12:52
lubudubu napisał(a):a jak na was wplynela sertra jezeli chodzi o nauke,przysiwajanie wiadomosci,analizowanie. Innymi slowy jak studenci szczegolni Ci z kierunkow scislych funkcjonuja na tym leku.

Przed braniem asentry chciałem zrezygnować ze studiów(akurat zaczynałem 2 semestr inżynierskich). Sami współlokatorzy ze stancji wspominają mi teraz że źle wyglądałem. Doraźnie na początku brałem hydroksyzyne. I przez pierwszy tydzień miałem unikać wykładów. Po miesiącu lek zaczął działać. Ogólnie ataki lęku miałem coraz rzadziej, ale się zdarzały.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Po 1.5 roku brania postanowiłem z psychiatrą odstawić asentrę. Najpierw 2 tygodnie całą tab(normalna dawka), potem 2 tyg pół, a potem 2 tyg pół co drugi dzień. Parę dni po odstawieniu leku dopadły mnie skutki uboczne. Jestem rozbity, taki smutniejszy, bardziej zdenerwowany, prawie nie jadam, do myśli samobójczych mi daleko jednak mam strasznie niską samoocenę, kładę się spać o 3 w nocy i sypiam do 12. Postanowiłem brać ćwierć tabletki do momentu jak się wszystko unormuje. Na psychoterapię chodziłem 2 miesiące, jednak psychoterapeutka poszła na urlop i później już nie starałem się o powrót. Obawiam się tego że jak powrócę na studia lęki wrócą... Możecie coś doradzić?

przez the_knife 20 sie 2012, 15:49
Madzialenkana citabaxie czuję się średnio, nie widzę poprawy, jestem bardziej nerwowa i dołuję się, a do tego nic mi się nie chce, problem sprawia mi wyjście z domu - do sklepu, do lekarza. Ze skutków ubocznych mam tylko dosyć częste zawroty głowy, ale ból głowy mi przeszedł. Na początku bardzo żałowałam, że przeszłam z Sertraliny na Citalopram, ale teraz myślę że ten lek tak samo nie zadziała od początku. Za trzy tygodnie ocenię. A Ty bierzesz już nowy lek?
A powiedz mi jaki to jest lepszy dzień, a jaki gorszy? U mnie lepszy jest taki: wstaję, coś robię, idę na zewnątrz np na spotkanie z przyjaciółmi, na rower, na cokolwiek, wracam, coś porobię, czasem się wygłupiam i nie dołuję się, nie zamartwiam itp. Gorszy dzień to taki, że nie umiem się zmobilizować do niczego - do sprzątania, do szukania pracy, do wyjścia i zmuszam się żeby coś zrobić,
krzątam się po domu - od komputera do telewizora, a jak za coś się zabiorę to nie jestem efektyna ani skoncentrowana, jestem zmęczona, wszystko mnie boli, myślę o tym, że nic już w życiu nie osiągnę, że to koniec, że z moim zdrowiem (nie tylko psychicznym) jest jak u 80 latki i skoro teraz jest tak źle to co będzie za 10, 20 a nawet 50 lat???

Dziś niestety jest ten gorszy dzień :(

przez Madzialenka 20 sie 2012, 20:11
Nie wzięłam jeszcze nowego leku, ponieważ od 3 dni nie boli mnie głowa dałam jeszcze szansę sertralinie. U mnie lepszy dzień to znacznie zmniejszona derealizacja a co za tym idzie lepsze samopoczucie. Niestety nie cieszyłam się nim długo :(

Sortuj wg