SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez beladin 09 sie 2012, 12:03
Luuudzie!!, wałkujecie w kółko ten sam temat, a wystarczy cofnąć się parę postów wcześniej i poczytać wpisy innych, bardziej doświadczonych osób.

Każda osoba, która odczuła pozytywne działanie jakiegokolwiek ssri czekała na ten efekt dłuższy czas, tzn. MIN. MIESIĄC, A ZWYKLE DUUUUŻO DŁUŻEJ.
W pierwszych tygodniach u większości osób pojawiają się skutki uboczne (większe lęki, zawroty głowy, czasem biegunka itp.) Mimo ich wystąpienia NALEŻY W DALSZYM CIĄGU PRZYJMOWAĆ LEK w tej samej dawce, przetrzymać skutki, a potem kiedy ustąpią SPOKOJNIE CZEKAĆ na dobroczynne działanie leku - 1,2,3,4 miesiące - zwykle od 2 wzwyż, zależnie od organizmu.

Po kilku miesiącach miesiącach, kiedy odczujemy właściwe działanie leku dawkę można zwiększyć w celu wywołania bardziej wyraźnego efektu leczniczego.

Ponawiam pytanie do osób, które miały dłuższą styczność z tym lekiem: Czy sertralina, kiedy się na dobre rozkręci, hamuje potok myśli?[/b]
beladin

przez the_knife 09 sie 2012, 12:30
beladin nie krzycz. Po pierwsze dziewczyna jest w ciąży - na jej miejscu większość by panikowała i wcale jej się nie dziwię.
Po drugie psychiatra zmienił mi lek po dwóch tygodniach bardzo złego samopoczucia - nie kazał mi czekać miesiąca czy kilku aż lek zacznie działać i aż odetchnę. Może niektórzy mają tak silne skutki uboczne, że nie są w stanie funkcjonować? Nie wszyscy przechodzą początek leczenia jak zwykły katar...

przez Madzialenka 09 sie 2012, 12:49
Dziękuję Ci za wsparcie the knife :smile: :uklon:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beladin 09 sie 2012, 16:59
Sorki za krzyki. Kiedy czytam po raz kolejny, jak to ktoś się skarży po dwóch tygodniach na niedziałający ssri to mi się słabo robi.
beladin

przez rafka 09 sie 2012, 17:00
beladin napisał(a):Sorki za krzyki. Kiedy czytam po raz kolejny, jak to ktoś się skarży po dwóch tygodniach na niedziałający ssri to mi się słabo robi.

od samego czytania komentarzy taki skutek uboczny :D
rafka

przez beladin 09 sie 2012, 17:57
Myślę, że nerwowość można śmiało zaliczyć do skutków ubocznych sertraliny :? Mam nadzieję, że to również jest jeden z tych skutków, które ustępują po czasie.

Hmm ..a może to jeden ze skutków zbyt długiego przebywania przed komputerem? :roll:
beladin

przez lekliwy 09 sie 2012, 21:09
ja skutków ubocznych nie miałem praktycznie żadnych - nawet co tydzień w sobotę w czasie pierwszego miesiąca brania asentry piłem po 5-6 piw i żyję - od 2 dni czuję się znacznie lepiej - czyli wychodzi że po 20 dniach lek zaczął działać i mam nadzieję że po następnym miesiącu lęki będą wyeliminowane ;) a do piwa mnie w ogóle nie ciągnie - nie chce żeby samopoczucie kiepskie wróciło ...
dziś nawet pochodziłem sobie w południe po mieście i co prawda miałem zawroty głowy ale dość lekkie spokojnie do opanowania - najlepsze jest to uczucie lekkości - głowa lekka i człowiek się od razu lepiej czuje - co ciekawe równocześnie z lepszym samopoczuciem mam gorszy sen tzn wcześniej potrafiłem spać do 10 a teraz max 8 i już mi się nie chce ...
także z tym czytaniem forum o lekach to absolutnie nie wolno się nastawiać na to że skutki uboczne będą straszne - ja się wstrzymywałem rok zanim poszedłem do psychiatry bo się obawiałem że lekarz będzie kiepski albo że branie leków nic nie da albo pogorszy sytuację aż w końcu zadzwoniłem do przychodni, poprosiłem o zapisanie się do pierwszego wolnego lekarza i po miesiącu czuję się znacznie, znacznie lepiej - teraz jeszcze terapia i jest szansa że będę żyć wreszcie uwolniony od nerwicy :)

przez the_knife 11 sie 2012, 12:38
Dobra.... to już 19 dzień brania leku, a ja mam nadal skutki uboczne - ból głowy (mniejszy) i senność, szczególnie z rana (bez kawy i coli nie dałabym rady). Momentami czuję się jak pijana i mój facet to potwierdza..
Mam receptę na Citabax i czekam chyba na cud z Sertagenem.
Pytanie moje - ktoś tak miał/ma (oprócz Madzialenki)? I nie chodzi mi o to, że lek jeszcze nie zaczął działać, tylko o to czy komuś tak długo utrzymywały się silne skutki uboczne, a mimo to, po miesiącu na przykład poczuł znaczną poprawę?
Wszędzie czytam, że skutki trwają max 3 tygodnie.

przez beladin 11 sie 2012, 15:00
Te 3 tygodnie to nie max tylko jakaś średnia. Sam po 2 mies nadal odczuwam jakieś delikatne skutki uboczne. Wiadomo nie są to zawroty głowy ale czasem senność, napięcie, czasem dreszcze - takie różne, że tak powiem, "dziwne fazy"
Wydaje mi się, że na dniach te najbardziej dokuczliwe sprawy będą ustępowały, oczywiście stopniowo. Jeśli chodzi o senność to jestem pewny, że przy dawce 50mg ustąpi całkowicie. Przy większych dawkach jest bardziej odczuwalna - przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

Na Twoim miejscu starał bym się wytrzymać powiedzmy miesiąc obserwując jaka jest tendencja. Po tym czasie będziesz pewna co do tego czy Twój organizm dobrze toleruje ten konkretny lek. Pamiętaj, że przy kolejnym leku czekają Cię kolejne "przygody" więc chyba lepiej być pewnym, niż co rusz zmieniać.
beladin

przez Sikorka77 12 sie 2012, 17:33
Nigdy więcej asertinu! Męka dla mnie nie lek...

przez oliwkazp 13 sie 2012, 21:41
Hej:)
Czy zażywa ktoś z Was ten lek? Jaka była Wasza tolerancja na niego?
Kolejne pytanie, które mnie nurtuje, to czy alkohol jakoś bardzo szkodzi podczas jego brania? A jak z napojami energetyzujacymi typu Redbull ? Wybaczcie, jestem niedoinformowana. :)

przez Agasaya 13 sie 2012, 22:07
oliwkazp, czy zadałaś sobie w ogóle trud poszukania odpowiedzi?
:szukam: sertralina-zoloft-asentra-asertin-sertagen-setaloft-luxeta-t3361.html?hilit=sertralina
A69.2, F60.31, F41.2, F50.2, F43.1, F44.0, DDA+DDD, początki F40.290
http://agasayaaa.blog.interia.pl/

Wtłoczona w matnię szukam jej
Bezwiednie tak kołyszę się i zatracam
Ciało uwiera śpią demony złe
Ona to druga ja odbita w lustrze
Najlepsze Cycki Na Forum :)

przez oliwkazp 14 sie 2012, 01:01
Szczerze to nie....zalozylam najpierw watek, w złym dziale....zalezalo mi na szybkiej odpowiedzi. Dopiero teraz widzę. Ale to chyba nic złego, zdarzają się pomyłki, będę teraz zwracać na to wieksza uwagę. Poza tym 328 stron wątku!!! :o Naprawdę dużo, ale poszukam odp. :)

przez lekliwy 14 sie 2012, 10:48
328 stron czytać nie musisz - wystarczy 3 posty wyżej przeczytać moją wypowiedź - wszystko zależy od danego organizmu - ja skutków ubocznych nie miałem prawie żadnych podczas brania asentry - piwo raz na tydzień piłem i też było ok aczkolwiek nie do końca się czułem na luzie po kilku piwach bo cały czas w głowie latały myśli że biorę leki ... także po 3 sobotach zrezygnowałem póki co z picia bo czuję się znacznie lepiej i wolę tego nie psuć alkoholem - chociaż gdybym poszedł na jakąś imprezę to pewnie piwa bym nie odmówił ale póki co imprez nie mam w najbliższych dniach więc poszczę :)
a jeśli ktoś ma jakieś większe skutki uboczne podczas brania leku to pewnie na alkohol nie ma ochoty a i pić nie powinien bo lepiej wtedy się czuć się na pewno nie będzie...

Sortuj wg