SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dziwne 10 lip 2012, 13:44
dostałem Setaloft, mam zamiar brać od 50 mg. 2 dni temu jeszcze wspomagałem się dziurawcem -deprim forte ( naturalny SSRI). Na ulotce piszę, że w razie brania dziurawca efekt może trwać 2 tygodnie i trzeba się skonsultować. Mam się o co bać czy olać to ??

przez Kalebx3 10 lip 2012, 14:01
Mam się o co bać czy olać to ??

Ja bym olał. Brałem dziurawiec razem z SSRI i to niejednym naraz.Dla mnie dziurawiec ( deprim) to kupa śmiechu. Może ma jakieś łagodne działanie antydepresyjne ,ale ...tak naprawdę brałem to , aby zregenerować wątrobę i z tą myslą . Trafił mi sie ten Deprim za grosze (koniec daty ważności ) to kupiłem z ciekawości .Jednak w normalnej cenie w życiu bym tego nie zakupił.
Też mi antydepresant...dla dzieci raczej.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dziwne 10 lip 2012, 14:08
Kalebx3 napisał(a):
Mam się o co bać czy olać to ??

Ja bym olał. Brałem dziurawiec razem z SSRI i to niejednym naraz.Dla mnie dziurawiec ( deprim) to kupa śmiechu. Może ma jakieś łagodne działanie antydepresyjne ,ale ...tak naprawdę brałem to , aby zregenerować wątrobę i z tą myslą . Trafił mi sie ten Deprim za grosze (koniec daty ważności ) to kupiłem z ciekawości .Jednak w normalnej cenie w życiu bym tego nie zakupił.
Też mi antydepresant...dla dzieci raczej.

Nom deprim i cena nie współmierna do działania :mrgreen:
Ale ostatnio miałem ostrego doła myśli samobójcze itd. Wziąłem 3 popiłem 1 piwem i miałem odlot niezły :D:D Może to ukryty narkotyk dla znawców, dlatego taki drogi :D

wziąłem 20 minut temu 50 mg Setaloftu i już czuje, że mi się coś chcę i na razie nie ma żadnych jazd oby tak dalej :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 10 lip 2012, 14:21
D Może to ukryty narkotyk dla znawców, dlatego taki drogi

:lol: Gdyby tak było naprawdę ,już by ćpunki latali na nim w najlepsze. A Minister Zdrowia zakazał by zapewne uprawy dziurawca ,jako substancji narkotycznej. :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez QueenForever 10 lip 2012, 14:27
Drogi jest Deprim a nie sam dziurawiec-chcą się nachapać kasy na maksa puki ludzie nie przejrzą na oczy że tak samo jak Deprim a może i lepiej działa wyciąg z dziurawca w alkoholu sprzedawany w aptekach po 7 złotych .
Dziurawiec za 7 zł - http://www.domzdrowia.pl/29376,intractu ... 100-g.html
QueenForever

przez Dziwne 10 lip 2012, 16:17
Psychiatra przepisał mi Xanax do Setaloftu. Można te laki łączyć tak ?
Xanax na razie chyba miesiąc w dawce 0,5

przez cytrynka84 10 lip 2012, 20:22
Można łączyć te leki
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Dziwne 11 lip 2012, 14:01
srtralina, w moim przypadku to raczej dobry krok. jeszcze wczoraj przed południem miałem myśli samobójcze i co raz bardziej byłem za ich wykonaniem, a dziś nawet bym o tym nie pomyślał. Się zobaczy jak zadziała jak się rozkręci ;]

przez L.E. 11 lip 2012, 20:17
Tak się zbierałam czy nie założyć nowego wątku, ale stwierdziłam, że napiszę tutaj. Mam problem z moim przyjacielem, a w sumie to on ma problem z lekami.
Z tego co wiem od 8 lat nieprzerwanie bierze Asertin (chyba, że wcześniej brał coś o podobnym działaniu). W każdym razie niedawno dowiedziałam się, że musi brać już podwójną zalecaną dawkę, od tego strasznie boli go żołądek i pewnie niedługo skończy się na wrzodach, a facet ma 26 lat. Fakt, że ta podwójna dawka idzie na ponad sto kilo jego, ale żołądek ma przecież jeden.
Wiem, że bez leków nie jest w stanie normalnie funkcjonować i nie chcę go do tego namawiać. Wiem, że kiedyś była sytuacja, że zabrakło mu tabletek i szukał po osobach z pracy, które mają jakieś zaburzenia :/
Ogólnie to strasznie się o niego martwię sama z siebie, plus właśnie jedna babka z pracy od niego przyszła do mnie i prosiła, żebym go jakoś namówiła, żeby się tyle nie truł.
Kiedyś namawiałam go na terapię, ale na fundusz to tak trochę nie robota, a wtedy nie było go stać na leczenie prywatne. Teraz go stać, ale zasuwa na dwa etaty i nie ma na to czasu.
Nie wiem jak mu pomóc, nie wiem co mu doradzić i nie wiem, co myśli sobie psychiatra zapisując mu tak duże ilości leków przez tak długi czas, a nie namawiając go do pójścia na terapię.

Jeśli napisałam głupoty - wybaczcie. Słabo znam się na lekach (swojego czasu brałam jakieś tabletki, ale zawsze robiły mi gorzej niż lepiej) i dlatego tym bardziej nie wiem, jak do tego podejść.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez SKK 12 lip 2012, 22:30
Czy ktoś z forumowiczów przyjmował sertalinę z ukierunkowaniem na lęk uogólniony. Chętnie poczytam coś w tym temacie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
SKK

przez lekliwy 13 lip 2012, 11:57
u mnie po 3 dniach brania po pół tabletki asentry i lerivonu brak skutków ubocznych - mam nadzieję że to dobry znak - w 5 lub 6 dzień zacznę brać całą tabletkę ...

przez QueenForever 13 lip 2012, 12:09
Z wszystkich SSRI sertraline cenie najbardziej z kilku powodów-działa aktywizująco,jej metabolit silnie oddziałuje na dopamine,jest tania .
QueenForever

przez rafka 14 lip 2012, 18:41
mam wrażenie, że po sertalinie szybciej mi bije mi serce. Czy ktoś tak miał? czy jest to groźne?
rafka

przez kaja123 15 lip 2012, 10:49
L.E. napisał(a):Z tego co wiem od 8 lat nieprzerwanie bierze Asertin (chyba, że wcześniej brał coś o podobnym działaniu). W każdym razie niedawno dowiedziałam się, że musi brać już podwójną zalecaną dawkę.

a co tzn podwójna zalecana dawka? Czy raz taka która brał np 50 i teraz bierze 100 czy przekroczona zalecana przez producenta?

L.E. napisał(a):Nie wiem jak mu pomóc, nie wiem co mu doradzić i nie wiem, co myśli sobie psychiatra zapisując mu tak duże ilości leków przez tak długi czas, a nie namawiając go do pójścia na terapię..

Jak widać dużo tych niewiadomych ale muszę Cię zmartwić Ty tutaj niewiele możesz zrobić. A co do psychiatry to jesteś pewna, że to właśnie on mu to zalecił i przepisuje? Jesteś pewna, że na terapię nie chodzi bo albo nie ma kasy albo nie ma czasu czy zwyczajnie to jest wykręt bo mu się nie chce. Łatwiej jest brać leki zasuwać nadgodziny i udawać nieszczęśnika. Z tego co wyczytałam to on skutecznie zakomunikował wszystkim że bierze prochy (nie mając już swoich) znalazł sobie "widownię" i dobrze mu z tym. Bo gdyby było inaczej to by to zmienił albo próbował. A Ty się pomartw sobą dobrze Ci radzę. Pozdrawia serdecznie :smile:

Sortuj wg