SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Jaśkowa 20 cze 2012, 22:56
czwarty dzień na całej tabletce i szały nie ma..... po raz trzeci wskakuje w zoloft i chyba najgorzej tym razem mi idzie.............
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez devnull 22 cze 2012, 02:42
ej no ratujcie, bo dostaje skrajnej kurwicy na skraju psychozy po sercie.
zwiększałem dawkę co 5 dni, doszedłem do 150mg i znowu to samo...
skrajne wkurwienie, wrogość, głęboki smutek, a do tego mdłości, migrena...
biore ten lek bo to jedyny ssri co mnie pobudza w sensie motoryki jak i koncentracji.
chyba bede zmuszony wrocic do niewielkich dawek escitalopramu a do niego
doładować albo modafinil albo sam nie wiem co, bo neuroleptykami już rzygam, każdymi.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez mati_95 22 cze 2012, 08:40
mam pytanko, jeśli do tej pory brałem fluoksetyne około 1,5miesiąca a teraz został mi przepisany Setaloft to musze robić jakąś przerwe czy moge bez problemu brać? Na wikipedii pisze że trzeba odczekać 5-7 tygodni od odstawienia fluoksetyny ale skoro rzeczywisice by tak bylo to chyba psychiatra by mi powiedzial?
mati_95

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kleopatra 23 cze 2012, 10:28
Powiedziałby :) 5-7 tygodni, żartujesz? Naprawdę tak piszą? :)

Co Ci kazał robić, to rób.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Michuj 23 cze 2012, 10:45
nie musisz. jednego dnia kończysz fluo, drugiego bierzesz sertrę.
Loża szyderców

przez mati_95 23 cze 2012, 14:51
ok, dzięki
mati_95

przez Jaśkowa 25 cze 2012, 00:47
mam do Was pytanko
jestem 7 dzień na 50mg zoloftu w lek wchodzę już po raz trzeci ( mam nawrót po 2 latach remisji) i po raz pierwszy wieczorami gorzej się czuje nie wiem czy to może nadal efekty uboczne i lek jeszcze zbytnio się nie wkręcił czy może tym razem potrzebuje większej dawki.
Do tej pory zoloft działał na mnie szybko i wystarczała jedna tabletka brana rano. Wieczorami zazwyczaj czułam się najlepiej tym razem jest odwrotnie, po południu samopoczucie się pogarsza do tego doszły problemy ze snem siedzę po nocach bo zasnąć nie mogę wcześniej nie było tego problemu, za to rano nie mogę się zwlec z łóżka i spie do południa.... jakieś sugestie? z góry dziękuję za Wasze spostrzeżenia :)
Przyjaciel forum

przez Jaśkowa 26 cze 2012, 17:48
u mnie około 2 tygodni się rozkręcał, 8 dzień na całej tabletce i jest nieźle.
Przyjaciel forum

przez Anonimoowa 26 cze 2012, 21:26
Witam wszystkich :) byłam dzisiaj u lekarza i dała mi sertraline 50mg którą mam zacząć dzisiaj brać.Wyczytałam na ulotce, że jednym z efektów ubocznych może być pokrzywka miałam pokrzywke jak byłam mała która nawracała co 4 lata i było ze mną ciężko musiałam przyjmować leki dlatego teraz sie boje i wgl jak przeczytałam te efekty uboczne to ;o powiedźcie mi wgl jakie są główne efekty uboczne i ile mniej więcej trwają czy wypadają po tym zęby i łamią się kości(przeczytałam to na ulotce) i wgl czy to coś pomaga i czy mozna sie od tego uzależnić mam to brać bo mam nerwice natręctw.Macie jakieś myśli samobójcze? Ponieważ też to wyczytałam na tej ulotce dopiero zaczynam brac jakiekolwiek leki na NN i strasznie się boje tych skutków ubocznych. Proszę odpiszcie jak najszybciej ponieważ nie wiem czy w ogóle mam zacząć brać te leki.

przez Jaśkowa 26 cze 2012, 22:29
proponuje przejrzeć cały wątek znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Jeśli chodzi o efekty uboczne to różnie z tym bywa jedni nie mają wcale inni przechodzą całą gamę wymienionych w ulotce.
Dla mnie sertralina jest bardzo dobrym lekiem, na niektórych nie działa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytania.
Czy masz od razu brać całą tabletkę czy zaczynasz od mniejszej dawki?
Przyjaciel forum

przez Anonimoowa 26 cze 2012, 22:53
odrazu całą 50mg no przeglądalam forum ale jest tego duuuużo :)

przez gdzie idziesz? 27 cze 2012, 00:28
Jaśkowa napisał(a):u mnie około 2 tygodni się rozkręcał, 8 dzień na całej tabletce i jest nieźle.

Otóż to. U mnie również bardzo szybko zaskoczył. Poniżej 14 dni (z 2-3 dni na dawce 100 mg) i latałem z gałami jak narkoman. ;)

Musiałem jednak odstawić sertralinę, bo wywoływała u mnie różne skutki uboczne (typowo fizyczne, jak: bóle stawów, wysypka, zapalenie spojówek, łuszczenie się błon śluzowych w ustach itd.), ale była dla mnie naprawdę świetnym lekiem, jeśli chodzi o działanie właściwe i pożądane.

Teraz jem paroksetynę, trzeci tydzień leci (30 mg obecnie od jakichś 6 dni), i nie odczuwam żadnych fizycznych skutków ubocznych, tylko jestem zamulony, smutny i otępiały. Lęk napadowy się zredukował, ale jeśli ten lek się nie rozkręci pod względem choćby leczenia depresji i pozytywnego oddziaływania na nastrój (dziś zmusiłem sie do umycia zębów o 22.00, siedzę cały dzień tępy i głupi i zamartwiam się o wszystko, nie wyszedłem do znajomych, bo jestem maksymalnie przygnębiony...), to o kant dupy z takim leczeniem, za przeproszeniem... :(

Czy mógłby mi ktoś pomóc napisać, który z antydepresantów, z dowolnej grupy, nie muszą być SSRI, ma profil działania choćby zbliżony do sertraliny? Tzn. u mnie s. dawała takie efekty jak: dobry lek jako antydepresant, dodający energii, poprawiający nastrój i pewność siebie - wszędzie mnie było pełno, żartowałem, pozytywnie myślałem o przyszłości, a po paroksetynie, póki co, potrafię przespać cały dzień albo się gapić otępiały w jeden punkt... Ewentualnie mógłby być trochę lepszy na lęki od sertry, bo na tym polu sprawdzała się ona raczej przeciętnie. Może jakieś połączenie? Albo dorzucenie czegoś do tej paroksetyny? Proszę, poradźcie coś mi biednemu... :( Powinno działać już to paro? Działa, czy nie zaczęło działać jeszcze w moim przypadku i bez sensu narzekam.... ale naprawdę, nie wiem już co o tym myśleć - sertralina zaskoczyła niemal natychmiast i charakteryzowała się całkiem potężnym wejściem...

Anonimoowa napisał(a):Wyczytałam na ulotce, że jednym z efektów ubocznych może być pokrzywka miałam pokrzywke jak byłam mała która nawracała co 4 lata i było ze mną ciężko musiałam przyjmować leki dlatego teraz sie boje i wgl jak przeczytałam te efekty uboczne to ;o

Tak, jest ich wymienionych sporo. Najlepiej w ogóle nie czytać ulotki, aby się nie schizować. Tak, ja miałem (nadal mam) po sertralinie wysypkę i różne problemy skórne, ale uwierz mi przeszukałem internet polsko i anglojęzyczny na ten temat i jestem jednym z naprawdę nielicznych przypadków... /cenzura/ by to... :evil:

Nie przejmuj się, na pewno nie będziesz mieć pokrzywki, a jak będziesz takim przypadkiem jak ja, że 1:sto milionów normalnie reagujących na lek, to sobie będziesz musiała odstawić sertralinę i smarować głupią maścią, jak i ja smaruję. Powodzenia. To bardzo dobry lek. :)

przez Jaśkowa 27 cze 2012, 11:24
booboo napisał(a):a ja znow martwie sie tym zespolem serotoninowym: mam 2x 50 Asertinu i 1x150 trittico

nie martw się na zapas.... wiem łatwo mówić, też sobie wkręcałam te wszystkie objawy uboczne...
gdzie idziesz? u mnie na nerwicę lękową super sprawdził się cital, ale to tak indywidualna sprawa, że nie ma gwarancji, że Tobie pomoże......
Przyjaciel forum

przez gdzie idziesz? 27 cze 2012, 15:34
booboo napisał(a):a ja znow martwie sie tym zespolem serotoninowym: mam 2x 50 Asertinu i 1x150 trittico

Nie bój się. Zespół serotoninowy jest przereklamowany i tak naprawdę jest on od tego by się dobrze bawić; to cała dłuuuuuuga prosta odległość od objawów z.s. do śmierci z powodu z.s. Na 100 mg sertry miałem lekki z.s. (parę dni: 37,5 gorączki, pobudzenie, akatyzja, splątanie) i w sumie dobrze go wspominam, bo latałem jak nafurany (choć też się trochę bałem, że coś mi się stanie... niepotrzebnie). A w ogóle fajne masz połączenie: zajebisty imo Asertin <3 (którego nei mogę brać, :bezradny: ) i na to jeszcze poprawiające libido Trittico, o którym swoją drogą słyszałem też opinie, że jest całkiem dobrym antydepresantem. Zazdroszczę połączenia. Takie mi się marzy. Działanie sertry i libido w normie. 8) I nie bój się tego zespołu serotoninowego. Jakichś kosmicznych dawek nie bierzesz. No i chyba lekarz też wie, co robi, nie?

Jaśkowa napisał(a):gdzie idziesz? u mnie na nerwicę lękową super sprawdził się cital, ale to tak indywidualna sprawa, że nie ma gwarancji, że Tobie pomoże......

U mnie sprawa jest bardziej złożona, bo mam różne objawy, bordera, psychozy, a obecnie najbardziej doskwiera mi depresja, a nie nerwica. Nerwicy mam w sumie mniej niż depresji - ogólnie. Na ataki lękowe cital całkiem niezły był, ale na depresję słaby, średnio się u mnie sprawdził i szybko pokonałem siłą charakteru jego działanie i na pewno nie przypominał sertraliny, którą oceniam bardzo ładnie :great: , lecz brać jej nie mogę... Ale dzięki, dzięki Jaśkowa za dobre chęci. jak to dobrze, że na każdego działa coś innego, pięknie się różnimy... :smile:

Sortuj wg