SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ja_rule 05 cze 2012, 21:00
Edyedy napisał(a):Mi na sen pomaga polski odpowiednik jakiegoś zagranicznego leku nazywa sie Polsen i jest na receptę.Nurtuje mnie jedna sprawa biorę Asertin ok 3tyg mialam potrzebę zwiększyc dawkę ,z dnia na dzien odstawiłam sedam3 , czuję się jak zombi , nic mi się nie chce , z jednej strony wiem że tabletki nie dokonają cudu ale chociaż jakiś mały zryw... dodam żę na antyderpresantach schudłam ok 10kg to akurat jest ok. Powiedzcie mi proszę jak czuję się człowiek kiedy lekarsrwa zaczynają działac?Pozdrawiam

To jak najbardziej naturalne, że czujesz się jak zombie, organizm się przestawia. Zapewniam Cię, że przechodziłem to samo. Tabletki mają służyć Ci jako pewnego rodzaju proteza, nie dokonają cudów. Reszta należy do Ciebie. Najważniejsze to, żebyś była cierpliwa. Wmawiaj sobie stale 'Zdrowieje, zdrowieje', każdego ranka i wieczoru. Takie pozytywne myślenie bardzo dużo wnosi, uwierz. :)

przez devnull 06 cze 2012, 14:26
Biore 3 dzień 50mg, ciągle nie mogę spać, nie ma bata, budzę się co 2h na papierosa :/ Alprazolam 0,5mg niewiele daje.
W jakich godzinach brać Sertralinę by nie trafić na pobudzający szczyt działania ? Sam już nie wiem, pomysły mi się kończą :/
a za dnia boli mnie żołądek, jak połykam tabletkę to po 2h czuję dyskomfort w żołądku i mam co jakiś czas odruchy wymiotne.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Kleopatra 06 cze 2012, 17:26
Brać rano.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Edyedy 06 cze 2012, 20:56
ja_rule napisał(a):
Edyedy napisał(a):Mi na sen pomaga polski odpowiednik jakiegoś zagranicznego leku nazywa sie Polsen i jest na receptę.Nurtuje mnie jedna sprawa biorę Asertin ok 3tyg mialam potrzebę zwiększyc dawkę ,z dnia na dzien odstawiłam sedam3 , czuję się jak zombi , nic mi się nie chce , z jednej strony wiem że tabletki nie dokonają cudu ale chociaż jakiś mały zryw... dodam żę na antyderpresantach schudłam ok 10kg to akurat jest ok. Powiedzcie mi proszę jak czuję się człowiek kiedy lekarsrwa zaczynają działac?Pozdrawiam

To jak najbardziej naturalne, że czujesz się jak zombie, organizm się przestawia. Zapewniam Cię, że przechodziłem to samo. Tabletki mają służyć Ci jako pewnego rodzaju proteza, nie dokonają cudów. Reszta należy do Ciebie. Najważniejsze to, żebyś była cierpliwa. Wmawiaj sobie stale 'Zdrowieje, zdrowieje', każdego ranka i wieczoru. Takie pozytywne myślenie bardzo dużo wnosi, uwierz. :)

Wiesz że dziś jadąc do pracy tak właśnie pomyslałam, że w dużej mierze mój sposób myślenia ma duży wpływ na to jak się czuję, wczoraj po powrocie z pracy czułam się fatalnie , położyłam się i leżałam , natomiast dziś było zupełnie inaczej całkiem miło, tak jakby normalnie,ale powiem szczerze myślę że to dlatego bo może zwiększyłam dawkę leku. Cieszę się też że bez problemów znoszę odstawienie sedamu. Chcę więcej takich dni jak dziś, Pozdrawiam

-- 06 cze 2012, 20:58 --

zaqzax-3 napisał(a):Znowu zacząłem brać Sertraline, tym razem w dawce 100mg, znowu nie mogę spać, pomóżcie. Przed snem próbuję brać 0,5mg Alprazolamu ale i tak niewiele daje a do tego sie wybudzam. Do tego te bóle głowy :/

Bierz lek z samego rana , ja biorę ok 5 lub 6 rano , jak bolała mi głowa to łykałam coś od bólu głowy , teraz mi nie boli a na sen zapytaj lekarza o ten nieszczęsny Polsen naprawdę fajna sprawa.Pozdrawiam

przez blitz 08 cze 2012, 12:54
biorę Setaloft 10 dzień po 25mg. Pierwsze 3 dni to było akceptacja leku przez organizm , a potem już z górki :yeah: .Mam wziąźć 50 mg w 14 dniu. Szkoda że teraz czuje się jak zombie , choć z drugiej strony mogę "głębiej" odetchnąć. Nie gonie już myśli i się mniej wkręcam, choć wiem że na mnie czekają :blabla: . Chcę ten lek zmieszać razem z Piracetamum, czy można ???

przez aree1987 09 cze 2012, 14:44
Ja biorę na noc bo rano mnie zamula na pare godzin.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez devnull 09 cze 2012, 19:08
Czy ktoś mógbłby powiedzieć mi jak zmienia się profil działania Sertraliny gdy stosuje się dawki powyżej 150mg czyli niby ma być lekkie działanie dopaminowe ale jak to się przejawia w zachowaniu ?

Drugie pytanie, po Sertralinie jestem strasznie wybuchowy, aktualnie biore tylko 100mg, emocje mi się zbierają i nie potrafię ich upuszczać bo bym musiał siekierą zatłuc kogoś by zeszło ze mnie.
Rozumiem, że jedynie Benzo może to stłumić ? Sertralina strasznie wzmaga we mnie agresje a wiecie jak jest, agresja za agresje, do niczego to nie prowadzi tylko do wycieńczenia nerwowego.

Dlatego pytałem o dorzuceniu czystego serotonergika, Amisulpryd jest niezastąpiony ale niestety nie zawsze jest on skuteczny, musze go brać doraźnie - brać co drugi dzień bo inaczej jego skuteczność spada.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez kotova 13 cze 2012, 19:21
Witam,

czy ktoś ma może doświadczenia z pogorszeniem nastroju (chyba ogólnie działania) po zwiększeniu dawki Asentry z 50 mg na 100 mg?
Nie rozumiem sama co się ze mną dzieje... Lekarz zalecił zwiększenie dawki, ze względu na utrzymujące się problemy ze snem (mimo poprawy nastroju i pozytywnych skutków działania leku). Od tygodnia przyjmuję większa dawkę i jakby... jest gorzej. Powrócił lęk, płacz, poczucie bezsensu.
Czy coś takiego jest normalne? I co najważniejsze - czy minie?

przez iwona41 13 cze 2012, 19:33
Witam Cie,ja rowniez mam podobnie jak TY.Spedza mi to sen z powiek bo niewiem juz gdzie szukac pomocy,pozatym mam napady zlosci i ataki placzu,poczucie beznadziei.Slowem -koszmar.Mam dosc latania do psychiatrow i eksperymentowania na mnie a z drugiej strony znowu wiosna mija,lato przejdzie niezauwazenie a we mnie listopad.Masakra!wspolczuje ci bo wiem jak sie czujesz.

-- 13 cze 2012, 19:36 --

Marze o tym zeby sie choc pare dni poprostu cieszyc,niebyc wsciekla bez powodu albo placzaca bez powodu.Ludzie wlasnie tego zazdroszcze tym zdrowym.

przez ohlalah 14 cze 2012, 17:48
mysle, ze to jak najbardziej minie. tez tak miałam i mam teraz poniewaz po raz drugi "wskakuje" na zoloft :D w moim przypadku po tygodniu jest wyrazna poprawa, narazie to troche szok dla roanizmu, pozdrawiam

przez vifi 16 cze 2012, 00:35
Jak patrzę co inni mają po Sertalinie to się aż skrzywiam. Ja teraz lecę na 200mg i niemal jej nie odczuwam, tylko jak zapomniałem wziąć chyba 2 czy 3 dni z rzędu to :nono: . Odczuwałem działanie tylko na początku (zaczynałem od 25mg i bardzo powoli zwiększałem). Podobnie nie skakałem z 50mg od razu na 100 tylko ze 2 tygodnie 75mg.
Miałem przez pewien czas taką zwiększoną ruchliwość i po prostu wziąłem się za robotę to ta energia ze mnie szybciej schodziła. Mogłem to rozładować nawet robiąc zadania z matematyki (jak szalony :twisted: ). Nie pamiętam żeby jakieś "dodatki" utrzymywały się u mnie dłużej niż miesiąc, ale nie miałem też takich ostrych jazd. Teraz mogę nawet brać na noc i nie widzę różnicy w śnie.
Przy nerwicach chyba zwykle trzeba podnieść dawkę do ok. 100-200mg (dalej już chyba nie można) ale też jakiś cudów bym nie oczekiwał. Po prostu będzie mniejsze natężenie choroby i więcej miejsca na życie i terapię.

przez logik 16 cze 2012, 12:05
sertralina to syf. po niej zanikly mi emocje, uczucia. depersonalizacja po sertralinie jak w banku. dostalem po niej ciezkiej depresji przez co mialem mysli samobojcze. syf i jeszcze raz syf. ten lek jest tylko dla ludzi z niedoborem serotoniny. jesli ktos ma problem z dopamina to unikac jak ognia.
obserwowany

przez Michuj 16 cze 2012, 12:35
ale jak to się przejawia w zachowaniu ?

nie bardzo rozumiem pytania.
Loża szyderców

przez ja_rule 20 cze 2012, 19:16
logik napisał(a):sertralina to syf. po niej zanikly mi emocje, uczucia. depersonalizacja po sertralinie jak w banku. dostalem po niej ciezkiej depresji przez co mialem mysli samobojcze. syf i jeszcze raz syf. ten lek jest tylko dla ludzi z niedoborem serotoniny. jesli ktos ma problem z dopamina to unikac jak ognia.

Logik, mógłbyś się podzielić po jakim czasie u Ciebie wystąpiły te objawy? Jaką dawkę przyjmowałeś?
Będę bardzo wdzięczny. Potrzebuję dla własnej informacji. Jestem w trakcie przyjmowania.
Pozdrawiam.

Sortuj wg