SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez HanCock 01 cze 2012, 17:34
Muszę powiedzieć, że Setaloft daje radę :D. Po 6 tygodniach brania czuję się wyśmienicie; jestem bardziej opanowany, mniej impulsywny i bardziej asertywny. Warto było się trochę pomęczyć...

Ten lek działa, więc dajcie mu szansę. Warto jego działanie wesprzeć supementami, dietą i sportem, a efekt będzie wart wysiłku!

Pozdrawiam ;)

przez Ferdynand k 01 cze 2012, 17:51
Biorę Asertin już prawie miesiąc. 3 dzień po zażywaniu raz mnie pogoniło. Raz miałem duszności nudności a 4 dnia zero s ubocznych
nic mi nie jest tylko leniwy się robię strasznie.
Naczelny Użyszkodnik

przez Moolik 02 cze 2012, 17:52
HanCock, a w jakiej dawce ?? bo ja biore 150 mg i do tego fluanxol 0,5 mg ale jakos nie specialne działa serte biore ju chyba z rok a fluanxol nie cały miesiac i zero efektów
Moolik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 02 cze 2012, 18:28
Chyba jednak Ci pomaga skoro bierzesz rok czasu. Bo jeśli masz zero efektów to po co brać? Z przyzwyczajenia? :smile:

przez the_joker21 03 cze 2012, 06:51
Czy ktoś z Was ma doświadczenie z odstawianiem Zoloftu? Biorę blisko drugi miesiąc, pragnę zaprzestać... Chciałbym się dowiedzieć o ewentualnych skutkach ubocznych itp. bezpośrednio z czyjejś relacji

przez Moolik 03 cze 2012, 18:56
Witam jak juz wczesniej napisałam biore serte juz dosc długo i antydepresyjnie działa całkiem ok :] lecz jesli chodzi o lęk to nie za bardzo sie sprawdza i proszę o jakieś sugestie z waszych doswiadczen lubdoswiadczen innych co najlepiej dorzucić do sertraliny ?
Moolik

przez HanCock 05 cze 2012, 10:14
Moolik, jadę na 50-ce na deprechę. W sumie nie obchodzi mnie, czy to lek, czy efekt placebo, ale czuję się lepiej i już :P.
Na koniec mała pociecha: spadek libido przy sertralinie to nie reguła - jestem tego żywym przykładem :D.

przez ja_rule 05 cze 2012, 10:39
Witam, biorę Zoloft od ponad dwóch miesięcy rezultat - zanik lęków i negatywnych myśli...ok... ale z kolei czuję się jakby ktoś mi młotem przyłożył w głowę... tracę równowagę, orientację i poczucie czasu, do tego straszne pogorszenie koncentracji i pamięci, potworna ociężałość na co dzień i nadmierna senność, agresja i frustracja wywołana bezczynnością i niemocą, robię co w mojej mocy ale chyba powoli zmieniam się w warzywo i to nie jest śmieszne... ktoś ma podobnie?

przez HanCock 05 cze 2012, 11:16
Miałem tak przez pierwsze 3 tygodnie, teraz jest znacznie lepiej, czasem tylko mam jeszcze małą zamułkę. Wspomagam się suplementami, dietą, ruchem i ziołami. Szczerze polecam jogę - stanie na głowie świetnie poprawia krążenie mózgowe :)

przez margaretka 05 cze 2012, 12:47
A co myślicie o Setalofcie? Pomaga Wam?

przez ja_rule 05 cze 2012, 13:30
HanCock napisał(a):Miałem tak przez pierwsze 3 tygodnie, teraz jest znacznie lepiej, czasem tylko mam jeszcze małą zamułkę. Wspomagam się suplementami, dietą, ruchem i ziołami. Szczerze polecam jogę - stanie na głowie świetnie poprawia krążenie mózgowe :)

Ja myślę coraz poważniej o pobycie w szpitalu psychiatrycznym, ale z drugiej strony środowisko jakie tam jest... to mnie trochę zniechęca, no nie ma co ukrywać, nie pomaga w powrocie do normy... chociaż tam już chyba można pozwolić sobie totalnie na wszystko, puścić wszelkie wodze...

Też przez jakieś trzy tygodnie miałem bardzo dużo motywacji, wspomagałem się zdrową dietą, dbaniem o formę - codzienne bieganie, unikanie używek... Teraz tylko ciągle bym spał.

przez devnull 05 cze 2012, 16:25
Znowu zacząłem brać Sertraline, tym razem w dawce 100mg, znowu nie mogę spać, pomóżcie. Przed snem próbuję brać 0,5mg Alprazolamu ale i tak niewiele daje a do tego sie wybudzam. Do tego te bóle głowy :/
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez margaretka 05 cze 2012, 19:48
ja już od ponad roku biore 100mg i tez nie mogłam spać. Dostawalam na noc Deprexolete a teraz pani doktor zmienila mi na ketipinor... zobaczymy jak bedzie....

przez Edyedy 05 cze 2012, 20:29
Mi na sen pomaga polski odpowiednik jakiegoś zagranicznego leku nazywa sie Polsen i jest na receptę.Nurtuje mnie jedna sprawa biorę Asertin ok 3tyg mialam potrzebę zwiększyc dawkę ,z dnia na dzien odstawiłam sedam3 , czuję się jak zombi , nic mi się nie chce , z jednej strony wiem że tabletki nie dokonają cudu ale chociaż jakiś mały zryw... dodam żę na antyderpresantach schudłam ok 10kg to akurat jest ok. Powiedzcie mi proszę jak czuję się człowiek kiedy lekarsrwa zaczynają działac?Pozdrawiam

Sortuj wg