SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez kris23 08 maja 2012, 18:15
Czy można mieszać Sertralinę dwóch różnych producentów, np. Zotral i Sertagen, jako zamiennika? Jestem na oddziale dziennym i dostałem Zotral, a brałem Sertagen i mam obawy, że skład jest jakiś inny i może mi to zaszkodzić.

cala w trawie napisał(a):-
aha i zapomnialam zapytac co jest mocniejsze na ataki paniki afobam czy lorafen?

Najdłużej z benzo działa chyba Clonazepam, jest mega skuteczny, ale też szybko uzależnia ponoć dlatego lepiej używać małe dawki po 1-2 mg i nie codziennie

przez Maciej farmaceuta 09 maja 2012, 01:16
kris23 napisał(a):Czy można mieszać Sertralinę dwóch różnych producentów, np. Zotral i Sertagen, jako zamiennika? Jestem na oddziale dziennym i dostałem Zotral, a brałem Sertagen i mam obawy, że skład jest jakiś inny i może mi to zaszkodzić

Bez problemu

przez ladywind 09 maja 2012, 09:09
kris23, a jak u Ciebie z natrectwami i depresją??jak się czujesz?

u mnie po ponad 3 tygodniach brania jest okropnie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez HanCock 09 maja 2012, 17:42
Szybkie pytanko:

czy można bezpiecznie łączyć sertralinę z piracetamem?

przez Michuj 09 maja 2012, 17:44
można
Loża szyderców

przez kris23 09 maja 2012, 19:43
Maciej farmaceuta napisał(a):Bez problemu

Dzięki.

ladywind U mnie jest lepiej. Przede wszystkim mogę wychodzić z domu bez Clonazepamu, korzystam z komunikacji miejskiej i chodzę w publiczne miejsca, co wcześniej było dla mnie nie możliwe bez benzo. Więc zdecydowanie jest mniej lęku. W myślach natrętnych pomógł mi raczej mało, ale mam je mniej nasilone. Nie wiem czy to zasługa sertraliny czy mojej pracy w odwracaniu uwagi od nich. Poprawę zauważyłem po 6 tygodniach, po 8 już mogę powiedzieć, że mam o połowę mniej lęku. Nadal jednak czuję się jakoś dziwnie. Jakbym miał zmienioną osobowość, ale to wina Rispoleptu, którym byłem parę miesięcy temu leczony, czuję jakbym był innym człowiekiem(gorszym) :(

przez pixi107 09 maja 2012, 22:17
To zapewne zasługa Sertraliny + Twoich własnych chęci do walki o normalne życie. Gratuluję. Benzo tylko na chwilę daje siłę, nie leczy. A szkoda.
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez HanCock 10 maja 2012, 14:55
Dzięki Michuj,

mam kolejne pytanie: czy ktoś z was spotkał się z poglądem (ewentualnie przetestował na własnej skórze), że sok z grapefruta może wpływać na działanie sertraliny? Jeśli tak, to w jaki sposób i jakie mogą być tego objawy?

Pytam, bo po 3 tygodniach łykania pojawiły się koszmarne skutki uboczne (trwają już ze 4 dni) i zastanawiam się, czy to normalne, czy może to grypa żołądkowa, a może właśnie efekt codziennego spożywania soku z grapefruta?

przez el_testosterone 10 maja 2012, 15:11
Szczerze, to zredukowałem do 100 mg, nie jestem jakoś wybitnie zadowolony, ale to chyba normalne życie :roll:. Chcę jechać dalej sertralinie i dorzucić fluoxetyne i bupropion, może dopaminergetyk mnie kopnie

przez ladywind 10 maja 2012, 17:01
SErtralina zniszczyła mi życie :( ten lek sprawił że byłam na granicy życia i śmierci jak carmen1988, i po odstawieniu wcale nie jest lepiej, by móc przeżyć dzień i mówie całkiem poważnie musze łykać lorafen, inaczej musiałabym pożegnAĆ się z życiem :-|

-- 10 maja 2012, 16:05 --

kris23, ja też czuje się gorszym człowiekiem, nie wiem czy u mnie nie jest to wina choroby, zmieniło mi się postrzeganie siebie i rzeczywistości. Ludziom zdrowym zazdroszcze niestety normalnego życia i że nie muszą walczyć o każdą seksunde swojego życia, normalnego życia, bez lęków, natrectw i atakaów paniki
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez kris23 10 maja 2012, 19:36
ladywind napisał(a):SErtralina zniszczyła mi życie :( ten lek sprawił że byłam na granicy życia i śmierci jak carmen1988, i po odstawieniu wcale nie jest lepiej, by móc przeżyć dzień i mówie całkiem poważnie musze łykać lorafen, inaczej musiałabym pożegnAĆ się z życiem :-|

-- 10 maja 2012, 16:05 --

kris23, ja też czuje się gorszym człowiekiem, nie wiem czy u mnie nie jest to wina choroby, zmieniło mi się postrzeganie siebie i rzeczywistości. Ludziom zdrowym zazdroszcze niestety normalnego życia i że nie muszą walczyć o każdą seksunde swojego życia, normalnego życia, bez lęków, natrectw i atakaów paniki

No właśnie, mi ta inność na 100% pojawiła się po Rispolepcie, nie łykam go już od paru miesięcy, a nie czuję się sobą w dalszym ciągu. Najgorsze jest to, że jest to tak delikatna zmiana, że nawet nie wiem jak to przedstawiać lekarzom, a jednocześnie jest to zmiana bardzo uciążliwa i powoduje duży dyskomfort :( Mówię zawsze, że "zmieniła mi się osobowość". Ale może faktycznie też powinienem mówić, że postrzeganie rzeczywistości, sam nie wiem. Chyba zacznę szukać na forach anglojęzycznych o skutkach ubocznych po neuroleptykach, czuję się poszkodowany przez leczenie tym syfem :(

przez ladywind 10 maja 2012, 19:48
kris23, możliwe że przez lek Ci się to zminiło, ale może też być tak, że przez chorobę samą.
Ja pamietam że jak miałam nawrót choroby to w tamtym roku inaczej postrzegałam siebie a inaczej postrzegam siebie i rzeczywistość w tym roku, przy kolejnym nawrocie. To jest okropne. Te leki któymi nas leczą to jest takie strzelanie: pomoże, nie pomoże, a może zaszkodzi.
Nikt to tej pory nie pofatygował się aby wynaleść leki na konkretne zaburzenia psychiczne. To jest masakra jakaś poprostu

przez Michuj 11 maja 2012, 07:37
ladywind, szkoda, że odstawiłaś... akurat w momencie gdy mógł na dniach zacząć działać :(
Loża szyderców

przez Julia6 11 maja 2012, 15:00
Biore juz około 6 tydzien asertin i od tygodnia mam takie objawy cos jak poczatk grypy...
to normalne przy braniu tego leku?

-- 12 maja 2012, 14:24 --

Czy jesli biore asertin moge wziac apap?
Wzielam dwie rano, ale nie pomogło ,a boje sie troche wziac kolejne 2.

Sortuj wg